Home » Archiwum 2018/2019

BohaterON
Zajęcia nauki gry w tenisa stołowego
Razem na Święta
Młodzieżowa Rada Miejska
Szkoła do hymnu
Szkoła pamięta
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Rok dla Niepodległej
Powrót Lidzbarka do Macierzy
Інформація про обробку персональних даних Загальна інформація
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ
Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy
ІНСТРУКЦІЯ ВХОДУ В СИСТЕМУ LIBRUS SYNERGIA
Librus Synergia

2 maja 2024 r. (czwartek)
14 - 16 maja 2024 r. (wtorek - czwartek)
31 maja 2024 r. (piątek)

Wydarzenia w miesiącu Marzec 2024

poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota niedziela
26 lutego 2024
27 lutego 2024
28 lutego 2024
29 lutego 2024
1 marca 2024
2 marca 2024
3 marca 2024
4 marca 2024
5 marca 2024
6 marca 2024
7 marca 2024
8 marca 2024
9 marca 2024
10 marca 2024
11 marca 2024
12 marca 2024
13 marca 2024
14 marca 2024
15 marca 2024
16 marca 2024
17 marca 2024
18 marca 2024
19 marca 2024
20 marca 2024
21 marca 2024
22 marca 2024
23 marca 2024
24 marca 2024
25 marca 2024
26 marca 2024
27 marca 2024
28 marca 2024
29 marca 2024
30 marca 2024
31 marca 2024
Telefon i czat zaufania dla dzieci i młodzieży Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników
40-lecie nadania szkole imienia
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi
im. 
Tadeusza Kościuszki
w Lidzbarku

ul. Działdowska 13
13-230 Lidzbark

tel/fax 23 696 15 27

e-mail: splidzbark@wp.pl
dyrektor@splidzbark.pl
wicedyrektor1_3@splidzbark.pl
wicedyrektor4_8@splidzbark.pl
sekretariat@splidzbark.pl
administracja@splidzbark.pl
biblioteka@splidzbark.pl
pedagog@splidzbark.pl
psycholog@splidzbark.pl

Archiwum 2018/2019

Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

25.04 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięły udział drużyny z trzech szkół podstawowych z Gminy Lidzbark. Zgodnie z Regulaminem Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym uczniowie rywalizowali w dwóch grupach: grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo), grupa II – pozostali uczniowie.

W grupie pierwszej rywalizowały trzy szkoły: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego z Kiełpin, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Tadeusza Kościuszki z Lidzbarka i Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów z Lidzbarka. W grupie drugiej rywalizowały dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Tadeusza Kościuszki z Lidzbarka i Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów z Lidzbarka.

Turniej składał się z trzech konkurencji: jazdy sprawnościowej po torze przeszkód, pytań dotyczących zasad udzielania pierwszej pomocy oraz jazdy po miasteczku ruchu drogowego. W wyniku przeprowadzonej rywalizacji w grupie pierwszej najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku wyprzedzając uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kiełpinach oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku W grupie drugiej zwycięstwo odnieśli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku wyprzedzając uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku.

Głównym organizatorem turnieju było Centrum Usług Wspólnych przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku.

Nagrody dla uczestników Gminnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ufundował Burmistrz Lidzbarka p. Maciej Sitarek oraz Przetwórnia Owoców i Warzyw Robert Kowalkowski z Lubawy, która ufundowała również soki i owoce dla zawodników.

W przygotowanie i przeprowadzenie turnieju czynnie włączyli się: p. Justyna Kochalska p.o. dyrektor CUW Lidzbark, pielęgniarka szkolna ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku p. Aldona Kordalska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku p. Beata Piątkowska, wicedyrektor SP nr 1 Wojciech Nowiński – sędzia główny zawodów.

Tekst: Wojciech Nowiński
Foto: Beata Piątkowska, Magdalena Zawacka


Dzień Ziemi

5 kwietnia 2019 r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wzięli udział w apelu z okazji Dnia Ziemi. Uroczystość rozpoczęła pani wicedyrektor- Anna Kostrubała. Opowiedziała o historii obchodów Dnia Ziemi oraz przypomniała o przyrodniczo- ekologicznych działaniach, jakie prowadzi się w naszej szkole. Następnie odśpiewano „Hymn małych ekologów” i zaproszono do obejrzenia inscenizacji ekologicznej pt. „Zielony Kapturek”. Dzieci z klasy II a i III b wcieliły się w bajkowe postacie, uświadamiając zebranym kolegom, koleżankom oraz zaproszonym rodzicom, jak dużo można zrobić dla ochrony Ziemi, sprzątając po sobie i pamiętając o segregacji śmieci. Przesłaniem inscenizacji było uświadomienie dzieciom i dorosłym, że warto żyć ekologicznie, segregować odpady, oszczędzać wodę oraz dbać o czystość powietrza. Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej, które zaśpiewał chór Biedronki, pod kierunkiem pani Magdaleny Zawackiej, pani Aleksandry Trzaskalskiej oraz pani Marty Wiadrowskiej. Apel zakończył się pokazem układów tanecznych do utworów Johanna Straussa II: „Annen- Polka”oraz „Trich- Trach Polka”. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy II a pod kierunkiem pani Teresy Pawlak oraz uczniowie klasy III b, której wychowawcą jest pani Teresa Jagielska.

Tekst: Teresa Jagielska
Foto: Małgorzata Waleszkowska


Klasy I-III na spektaklu „Brzechwolandia”

„Brzechwolandia to kraina szczęśliwości,
w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości,
Brzechwolandia uczy, bawi nas,
w Brzechwolandii można miło spędzić czas.”

4 kwietnia 2019 roku uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami wybrali się do Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku na przedstawienie teatralne pt. „Brzechwolandia”. Spektakl w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia był okazją do poznania mniej popularnych i przypomnienia sobie znanych wierszy Jana Brzechwy, takich jak: „Leń”, „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Znaki przestankowe”, „Atrament”, ”Globus”. Dzięki wizycie w niezwykłej krainie zwanej „Brzechwolandią”, dzieci mogły przenieść się w barwny świat pełen radości, marzeń i muzyki. Postacie z wierszy przypomniały także o właściwym zachowaniu w domu, w szkole i na podwórku. Udział w spektaklu był wielkim przeżyciem i zapewne na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Tekst: Teresa Jagielska


Nabożeństwa wielkopostne

W miesiącu marcu b.r. w kościele św. Wojciecha zostały przygotowane nabożeństwa wielkopostne drogi krzyżowej. Rozważania przygotowała Magdalena Zawacka z uczniami klas 3- 8.

Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie włączyli się w piękne czytanie i rozważanie czasu Wielkiego Postu.

Tekst i foto: Magdalena Zawacka


Miejsko-Gminny Konkurs Plastyczny „Ozdoba i Palma Wielkanocna”

29 marca 2019r. został przeprowadzony konkurs świąteczny. Organizatorem Konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. T. Kościuszki w Lidzbarku i Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku. Koordynatorami byli Magdalena Zawacka i Zygmunt Mężykowski.

Konkurs odbył się w pomieszczeniu MGOK pod okiem opiekunów i koordynatorów. Uczniowie klas 1 – 6 wykonywali własnoręcznie ozdoby wielkanocne, zaś uczniowie klas 7-8 i gimnazjum – palmę na kiju dwumetrowym.

Pomysły były przeróżne, techniki bardzo nowatorskie.

Konkurs cieszył się wysoką frekwencją uczniów z naszej gminy.

Tekst i foto: Magdalena Zawacka


Oglądamy wystawę, opowiadamy o dziełach

W miesiącu marcu b.r. podczas lekcji plastyki oraz zajęć z wychowawcą uczniowie klas 4- 7 mieli okazję zwiedzenia dwóch pięknych wystaw. Pierwsza to wystawa marmurkowania w MGOK Lidzbark, na której znalazły się prace uczniów naszej szkoły. Druga wystawa zatytułowana „Wystawa jednego obrazu” znajdowała się w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku i przedstawiała prace malarskie lokalnych artystów. Uczniowie spotkali się nie po raz pierwszy ze sztuką, ale również poznali zawody takie jak: malarz artystyczny, bibliotekarz czy pracownik artystyczny.

Tekst i foto: Magdalena Zawacka


Powiatowy Konkurs Ortograficzny

27 marca w Szkole Podstawowej Nr 4 w Działdowie odbyła się już ósma edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego, w której wzięli udział uczniowie klas VI-VIII z dwunastu szkół podstawowych powiatu działdowskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Kinga Chechłowska z kl. VI c, Oliwia Antkiewicz z kl. VIII b i Kornel Samulewski z kl. VIIb.

W kategorii klas VI II miejsce wywalczyła Kinga Chechłowska.

Gratulujemy!!!

Tekst: Małgorzata Waleszkowska
Foto: Jacek Nowakowski


TRADYCYJNY SAD – rozwój i promocja projektu

Uczniowie z klasy 4 i 5 rozpoczęli promocję projektu „Tradycyjny Sad”. W tym celu opowiedzieli na zajęciach o przedsięwzięciu swoim kolegom. Wykorzystując zdobytą wiedzę wykonali prezentację na podstawie , której zapoznali pozostałych uczniów z założeniami projektu. Opowiedzieli o znaczeniu restytucji starych odmian drzew owocowych oraz uprawach sadów metodą naturalną. Przedstawili również pochodzenie grusz oraz ich właściwości i sposoby wykorzystania. Uczestnicy zajęć poznali tradycyjne odmiany tych drzew. Osoby uczestniczące w projekcie planują również przygotować stosowne plakaty i ulotki promujące projekt oraz zapoznać ze swoimi działaniami rodziców.

Następnie pokazano uczniom teren, który Pani Dyrektor przeznaczyła na sad. We współpracy z dyrektorem szkoły i panem M. Kaliszem dokonano pomiarów terenu i ustalono ostateczny kształt ogrodu. Wykorzystano w tym celu teren dawnej „Zielonej Świetlicy”. Pani Dyrektor zadbała o dostarczenie do sadu żyznej gleby, a Pan Marek przygotował ogrodzenie. W najbliższym czasie uczestnicy projektu wraz z opiekunami rozpoczną prace sadownicze polegające na rozprowadzeniu ziemi i posadzeniu pięciu drzewek oraz roślin towarzyszących.

Wszelkie działanie „ekosadowników” są rejestrowane w „Księdze Sadu”, która będzie wspaniałą pamiątką oraz doskonałym poradnikiem dla osób rozpoczynających przygodę z uprawą sadu. Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją przygotowaną przez uczniów oraz do zakładania własnych przydomowych sadów.

Tekst i foto: Donata Majewska-Torba


Pierwszy dzień wiosny

21 marca jest pierwszym dniem wiosny, od wielu lat witanej na wiele sposobów. W tym roku postanowiliśmy przytwitać wiosnę w zupełnie inny sposob niż zawsze. Samorząd Uczniowski zaproponował, aby uczniowie napisali listy na temat ”Ja i moja szkoła w roku 2019′. Listy te uczniowie przekazywali do przewodniczących swoich klas, a oni z kolei – do opiekuna Samorządu Uczniowskiego, Jolanty Nowińskiej.

Listy zostały umieszczone w Kapsule czasu, która zostala zakopana na boisku obok naszej szkoły. Trzeba przyznać, że pogoda dopisała i nie było żadnych problemów z umieszczeniem Kapsuły w odpowiednim miejscu. Wszyscy świetnie się bawili i stwierdzili, że z niecierpliwością będą czekać na otwarcie tej Kapsuły czasu.

Tekst: Jolanta Nowińska
Foto: Małgorzata Waleszkowska


Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8

Skip to content