Home » Archiwum rok szk. 2016/2017_1

BohaterON
Zajęcia nauki gry w tenisa stołowego
Razem na Święta
Młodzieżowa Rada Miejska
Szkoła do hymnu
Szkoła pamięta
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Rok dla Niepodległej
Powrót Lidzbarka do Macierzy
Інформація про обробку персональних даних Загальна інформація
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ
Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy
ІНСТРУКЦІЯ ВХОДУ В СИСТЕМУ LIBRUS SYNERGIA
Librus Synergia

2 maja 2024 r. (czwartek)
14 - 16 maja 2024 r. (wtorek - czwartek)
31 maja 2024 r. (piątek)

Wydarzenia w miesiącu Kwiecień 2024

poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota niedziela
1 kwietnia 2024
2 kwietnia 2024
3 kwietnia 2024
4 kwietnia 2024
5 kwietnia 2024
6 kwietnia 2024
7 kwietnia 2024
8 kwietnia 2024
9 kwietnia 2024
10 kwietnia 2024
11 kwietnia 2024
12 kwietnia 2024
13 kwietnia 2024
14 kwietnia 2024
15 kwietnia 2024
16 kwietnia 2024
17 kwietnia 2024
18 kwietnia 2024
19 kwietnia 2024
20 kwietnia 2024
21 kwietnia 2024
22 kwietnia 2024
23 kwietnia 2024
24 kwietnia 2024
25 kwietnia 2024
26 kwietnia 2024
27 kwietnia 2024
28 kwietnia 2024
29 kwietnia 2024
30 kwietnia 2024
1 maja 2024
2 maja 2024
3 maja 2024
4 maja 2024
5 maja 2024
Telefon i czat zaufania dla dzieci i młodzieży Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników
40-lecie nadania szkole imienia
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi
im. 
Tadeusza Kościuszki
w Lidzbarku

ul. Działdowska 13
13-230 Lidzbark

tel/fax 23 696 15 27

e-mail: splidzbark@wp.pl
dyrektor@splidzbark.pl
wicedyrektor1_3@splidzbark.pl
wicedyrektor4_8@splidzbark.pl
sekretariat@splidzbark.pl
administracja@splidzbark.pl
biblioteka@splidzbark.pl
pedagog@splidzbark.pl
psycholog@splidzbark.pl

Archiwum rok szk. 2016/2017_1

 

Dzień Kobiet

8 marca w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Kobiet, w trakcie którego młodzi artyści w formie telewizyjnych wiadomości, całkowicie poświęconych kobietom, podziękowali paniom za ich serce, za to że są z nami w każdym dniu naszego życia.

W trakcie apelu chłopcy życzyli swoim koleżankom i wszystkim paniom pracującym w szkole dużo szczęścia, radości, spełnienia najskrytszych marzeń oraz samych przyjemnych w życiu zdarzeń.

Podczas występu nie zabrakło oczywiście wizytówki szkoły czyli chóru, prowadzonego przez panią Marlenę Komosińską. „Gwoździem programu” okazała się piosenka „Przez twe oczy zielone” w wykonaniu ucznia klasy V c Wiktora Chojaka.

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IV d, V c oraz VI b wraz z nauczycielami: panią Joanną Urbańską, panią Elżbietą Majder, panią Marleną Komosińską, panią Małgorzatą Waleszkowska i panem Mariuszem Urbańskim.

Tekst: Małgorzata Waleszkowska
Foto: Mariusz Urbański


 

Miejsce pamięci dyrektorów

W okresie ferii zimowych w naszej szkole z inicjatywy dyrektor Beaty Piątkowskiej i nauczycielki Magdaleny Zawackiej powstało „Miejsce pamięci dyrektorów”. Została przygotowana ściana pod tabliczki z nazwiskami dyrektorów szkoły od początku powstania placówki po dzień dzisiejszy. Znajdują się tam nazwiska i niemieckich, i polskich kierowników oraz dyrektorów szkoły. Przedsięwzięcie to zostało przygotowane z myślą o zbliżającym się święcie szkoły, a mianowicie jubileuszu 40 – lecia nadania Szkole Podstawowej w Lidzbarku imienia Tadeusza Kościuszki.

Tekst i foto: Magdalena Zawacka


 

Szałamaja 2017 drużyny harcerskiej „Wataha”

W dniach 3-4 marca 2017 roku gromada zuchowa „Wesołe Promyczki” oraz drużyna harcerska „Wataha” uczestniczyły w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Szałamaja 2017” w Kwidzynie. Każda z drużyn zaśpiewała po dwie harcerskie piosenki.

„Wesołe Promyczki” otrzymały wyróżnienie, natomiast „Wataha” wyśpiewała II miejsce. Poza tym nagrodę od przyjaciół harcerstwa otrzymała dh Milena Paradowska z gromady zuchowej za piękną postawę i wyjątkowy ruch sceniczny, natomiast dh Agnieszka Łukaszewska z drużyny harcerskiej otrzymała wyróżnienie za osobowość sceniczną. Do Festiwalu drużyna harcerska przygotowywała się w MGOK w Lidzbarku. Za pomoc dziękujemy instruktorom pani Annie Wasilewskiej, panu Jackowi Wiśniewskiemu oraz panu Krzysztofowi Rychcik.

Poza tym w wolnym czasie w trakcie trwania festiwalu harcerze wraz z opiekunami: druhną Aleksandrą Trzaskalską, druhną Ewą Świniarską, druhną Dorotą Fryzą, druhną Marią Szafran i druhną Katarzyną Wiśniewską mieli okazję zwiedzić ciekawe miejsca w Kwidzynie oraz pląsali w sali gimnastycznej w szkole, w której nocowali. Natomiast do późnych godzin wieczornych bawili się podczas koncertu zespołu „Wołosatki”.

Tekst i foto: Dorota Fryza


 

Wiem, potrafię, pomagam! – pierwsza pomoc przedmedyczna w klasie II g i II f

W ramach omawianej tematyki „Jak wezwać pomoc?” w dniu 7 marca w klasach IIg i IIf przeprowadzone zostały zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które miały na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw. Uczniowie poznali podstawowe czynności ratownicze w przypadku nieobecności osób dorosłych. Zapoznali się z procedurami zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, utrwalili numery alarmowe oraz praktycznie ćwiczyli przeprowadzanie rozmów z dyspozytorami tych numerów. Wiele emocji wzbudziły ćwiczenia układania chorego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz czynności z zakresu resuscytacji wykonane na fantomach.

Była to doskonała lekcja łącząca zabawę z przekazywaniem istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt jakim jest ratowanie życia.

Tekst i foto: Katarzyna Czaplińska


 

Sukces naszych uczniów

Aż sześcioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego konkursu historycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Są to: Amelia Ciesielska (kl. VIa), Aleksandra Templin (kl. VIb), Konrad Świtkowski (kl. VIa), Marcin Boruszkowski (kl. VIb), Wiktor Rakocki (kl. VIb) i Ksawery Kurlanc (kl. VIc).

Swoją ciężką i sumienną pracą uczniowie zasłużyli na ten sukces. Warto dodać, że nigdy wcześniej aż sześcioro uczniów nie zdołało się zakwalifikować do etapu wojewódzkiego z jednego przedmiotu. Ten wyczyn to już niebywały sukces. – powiedział nauczyciel historii dr Michał Dzimira.

Etap wojewódzki konkursu historycznego odbył się 10 lutego w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Na wyniki trzeba będzie poczekać miesiąc. Korzystając z okazji uczniowie naszej szkoły zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z wicewojewodą warmińsko- mazurskim oraz odwiedzili Instytut Pamięci Narodowej w Olsztynie.

Tekst i foto: Michał Dzimira


 

Noc gier w Szkole Podstawowej w Lidzbarku

24 lutego w godzinach. 1900 – 2300 w naszej szkole już po raz drugi odbyła się Noc gier. W imprezie tej brali udział uczniowie klas piątych i szóstych, na których czekało mnóstwo atrakcji. Uczniowie mieli okazję zagrać w gry planszowe oraz komputerowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się duże warcaby umieszczone na podłodze, a także przygotowana na tę okazję gra planszowa, w której uczniowie sami byli pionkami i mogli poruszać się po planszy. Szczególną atrakcją okazały się gry komputerowe, stworzone przez uczniów naszej szkoły, uczęszczających na kółko informatyczne, na którym realizowana jest innowacja pedagogiczna w ramach Pilotażu nauczania programowania w edukacji formalnej. Kinomaniacy natomiast miło spędzili czas w sali kinowej, gdzie jedząc małe co nieco oglądali m. in. Jurassic World. Szczególnie oblegana była sala gimnastyczna, na której sportowcy chętnie grali w piłkę nożną, piłkę ręczną oraz siatkówkę, udowadniając, że sporty drużynowe nie mają dla nich żadnych tajemnic, a współpraca w drużynie może być prawdziwą przyjemnością.

Za organizację i bezpieczeństwo uczniów odpowiadali dyrektor szkoły pani Beata Piątkowska, wicedyrektor pani Małgorzata Kołomijska-Kaczmarek, pani Jolanta Nowińska, pan Wojciech Nowiński, pani Małgorzata Waleszkowska, pani Anetta Paturalska, pani Magdalena Zawacka, pani Danuta Szuman, pan Mariusz Urbański, pani Elżbieta Majder i pani Dorota Fryza.

Miło spędzone chwile na pewno pozostaną w pamięci uczestników na długo, a pomysł zorganizowania Nocy gier został już na stałe wpisany w kalendarz imprez szkolnych.

Tekst i foto: Małgorzata Waleszkowska


 

Tłusty czwartek w klasie II b

W tłusty czwartek prawie wszyscy pochłaniają duże ilości pączków z różnym nadzieniem. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w dalszej części roku nie będzie mu się wiodło. Dzieci z klasy II b wraz z wychowawczynią Małgorzatą Przybylską, zgodnie ze zwyczajem, zjadły po pączku, aby przez cały rok im się wiodło i szczęściło. Był to słodki i przyjemny dzień.

Tekst i foto: Małgorzata Przybylska


 

Walentynki w klasie II b

14 lutego to dzień, w którym obchodzone są Walentynki, czyli święto zakochanych. W tym dniu w klasie II b było bardzo miło i serdecznie. W poczcie walentynkowej znalazły się życzenia dla każdego dziecka i każdego nauczyciela oraz pracownika szkoły. Wręczano sobie ozdobne karteczki opatrzone walentynkowym wierszykiem. Dzieci miło spędziły dzień składając sobie życzenia i okazując sympatię.

Tekst i foto: Małgorzata Przybylska


 

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w klasie IIc, IId i IIg

Są takie dwa dni w roku, dni niezwykłe i wzruszające, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, ponieważ są to dni, w których szczególnie pamiętamy o naszych kochanych babciach i dziadkach tj. 20 i 21 stycznia.

Z tej okazji 10 lutego 2017 roku w sali widowiskowej MGOK w Lidzbarku odbyła się uroczystość przygotowana przez uczniów klas drugich i ich wychowawców p. Bożenę Tejs (kl. II c), Ewelinę Janicką (kl. II d) oraz Katarzynę Czaplińską (kl. II g). Przybyłych licznie gości powitała p. Bożena Tejs. Następnie odbyła się część artystyczna, na którą złożyły się przygotowane przez uczniów wiersze, scenki dramowe oraz piosenki. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Sądząc po gromkich brawach i szczerych uśmiechach występy podobały się wszystkim zebranym. Po części artystycznej wychowawcy poszczególnych klas wraz z uczniami prosili na scenę babcie i dziadków w celu złożenia im życzeń oraz wręczenia symbolicznych kwiatków. Na zakończenie wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia wnucząt z ich dziadkami.

Był to wieczór niezwykły zarówno dla uczniów, jak i gości. Wieczór, który na długo zostanie w pamięci wnucząt i ich dziadków.

Tekst: Katarzyna Czaplińska
Foto: Rodzice uczniów klasy: IIc, IId, IIg


 

Apel Bezpieczny Internet

W dniu 22 lutego 2017 odbył się apel wychowawczy na temat bezpieczeństwa w Internecie przygotowany przez uczniów uczęszczających na kółko informatyczne, na których realizowana jest innowacja pedagogiczna w ramach Pilotażu nauczania programowania w edukacji formalnej. Apel nawiązywał w swojej tematyce do Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodziliśmy 7 lutego pod hasłem Razem zmieniamy Internet na lepsze. Uczniowie z kółka informatycznego przygotowali w programie Scratch gry nawiązujące w swojej fabule do bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu. Bohater gier duszek DBI miał za zadanie odzyskać prywatne zdjęcia dzieci opublikowane w Internecie, walczył z wirusami i porządkował Internet.

Przedstawione na apelu gry komputerowe stworzone przez uczniów wywarły duże wrażenie na ich kolegach. Twórcy gier otrzymali gromkie brawa, a stworzone przez nich aplikacje cieszyły się dużym powodzeniem podczas Nocy gier, która odbyła się w naszej szkole w piątek 24 lutego 2017 r.

Za przygotowanie dekoracji do apelu serdeczne podziękowania należą się uczniom z kółka plastycznego, którzy pracowali pod kierunkiem p. Marleny Komosińskiej. W ustawianiu dekoracji pomagał również pan woźny Zygmunt Szczygłowski. Uczniowie z kółka informatycznego pracowali pod kierunkiem p. Wojciecha Nowińskiego.

Tekst: Wojciech Nowiński
Foto: Małgorzata Waleszkowska


 

„FERIOWISKO – FERIE NA WESOŁO”

Tegoroczne ferie zimowe w naszej szkole przebiegły pod hasłem: „Feriowisko – ferie na wesoło”. Uczestnikami półzimowiska byli uczniowie klas I – VI, którzy brali udział w różnego rodzaju zajęciach.

Zorganizowano między innymi zajęcia w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku, do których należały: „Złap tablet za rogi” (w czasie tych zajęć uczniowie poznali aplikacje, które nie tylko bawią, ale także uczą) oraz „Tylko taniec” (czyli zajęcia taneczno – sportowe z wykorzystaniem xboxa kinect). Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia przedstawienia pt. „Witajcie w naszej bajce” w wykonaniu grupy teatralnej z Krakowa. W czasie spektaklu uczniowie zostali przeniesieni do zaczarowanego świata bajek.

Uczestnicy półzimowiska oglądali także bajkę w sali widowiskowej Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku, jak również brali udział w zajęciach plastycznych. Uczniowie mogli również uczyć się jazdy na łyżwach, korzystając z miejskiego lodowiska.

W czasie trwania ferii zimowych zorganizowano trzy wycieczki autokarowe: do Działdowa (zwiedzanie Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego oraz zabawy ruchowe w „Figloraju”), do Rudy (udział uczniów w zajęciach edukacyjnych) oraz do Leźna (zapoznanie z funkcjonowaniem gospodarstwa, zjazd na wyciągu tubingowym, ognisko). Uczestnicy, oprócz wymienionych atrakcji, mieli także zajęcia na terenie szkoły tj. zajęcia plastyczne, sportowe, komputerowe oraz zajęcia z wykorzystaniem gier planszowych.

Ferie zimowe przebiegły w miłej atmosferze. Były pełne nowych przygód i niezapomnianych wrażeń. Nad bezpieczeństwem uczniów w czasie ferii zimowych czuwały: pani Ewelina Janicka, pani Anna Kowalkowska, pani Katarzyna Sławińska oraz opiekunowie wycieczek: pani Katarzyna Nizgorska, pani Beata Sikorska oraz pani Ewelina Wojciechowska. Kierownikiem półzimowiska była dyrektor szkoły pani Beata Piątkowska.

Tekst i foto: Ewelina Janicka


 

Dzień Babci i Dziadka w II b

Dzień Babci i Dziadka to jedna z ważniejszych dat w kalendarzu. Pamiętali o niej uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią Małgorzatą Przybylską i z tej okazji przygotowali wspaniałą uroczystość. 20 stycznia do budynku szkoły przy ul. Zieluńskiej przybyli zaproszone babcie i zaproszeni dziadkowie. Dzieci zaprezentowały część artystyczną, a następnie wręczyły upominki i złożyły życzenia. Następnie babcie i dziadkowie przy pięknie zastawionym stole mieli okazję porozmawiać i powspominać minione lata. Było wiele łez i wzruszeń.

Tekst: i foto: Małgorzata Przybylska


 

Bal karnawałowy

17 lutego 2017 roku w naszej szkole odbył się coroczny bal karnawałowy dla uczniów klas I- III.

W sali gimnastycznej zaroiło się od Spidermanów, Batmanów, policjantów, strażaków, rycerzy, księżniczek, wróżek, sportowców oraz innych stworów. Stroje karnawałowe były różnorodne, niezwykle pomysłowe i kolorowe. Niektórzy byli nie do poznania, jedni budzili podziw, a inni – nawet przerażenie.

Szkolną zabawę poprowadził zespół muzyczny Foto-RYTMIK, który od pierwszych taktów skocznej muzyki zagrzewał uczniów do wspólnej zabawy. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Było wiele śmiechu i radości, i wszyscy świetnie się bawili!

Tekst: Małgorzata Waleszkowska
Foto: Małgorzata Waleszkowska, Dorota Fryza


 

Bal karnawałowy w świetlicy

W środę 18 stycznia w świetlicy szkolnej przy ul. Działdowskiej odbył się bal karnawałowy dla dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe.

W zabawie pod opieką wychowawców świetlicy pani Beaty Popowicz i pani Joanny Urbańskiej wzięli udział chętni uczniowie klas I – VI. W rolę didżeja wcielił się Robert Cichocki z klasy V d, który zadbał o oprawę muzyczną i taneczny klimat imprezy. Wśród pląsających tancerzy zobaczyć można było księżniczki, diabełki, lalki Barbie, kościotrupy i wiele innych postaci ze świata baśni. W konkursach dzielnie asystowały uczennice klasy VI c – Angelika Leśniewska i Patrycja Moszczyńska, które pełniły role jurorów i pomocników. Pośród przeprowadzonych konkurencji najwięcej emocji wzbudził konkurs tańca. Paweł Szpejna z klasy V a i Robert Cichocki z klasy V d okazali się prawdziwymi mistrzami parkietu.

Wszyscy uczestnicy balu fantastycznie się bawili, a cała impreza przebiegła pod znakiem uśmiechu oraz dużej dawki pozytywnej energii.

Tekst i foto: Joanna Urbańska


 

Poczta Walentynkowa

Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Dzień ten jest okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami. Ten dzień także w naszej szkole był pretekstem do wysłania walentynkowych życzeń komuś bliskiemu. Biblioteka szkolna oraz Mały Samorząd Uczniowski kilka dni wcześniej uruchomiły pocztę walentynkową, stwarzając okazję do wyrażenia najpiękniejszych uczuć wobec swoich ulubieńców, sympatii oraz przyjaciół. 14 lutego wielu uczniów naszej szkoły otrzymało czarujące kartki walentynkowe.

Tekst i foto: Małgorzata Waleszkowska


Pages: 1 2

Skip to content