Home » BohaterON

Szkoła do hymnu
Szkoła pamięta
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Razem na Święta
BohaterON
Rok dla Niepodległej
Powrót Lidzbarka do Macierzy
Інформація про обробку персональних даних Загальна інформація
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ
Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy
ІНСТРУКЦІЯ ВХОДУ В СИСТЕМУ LIBRUS SYNERGIA
Librus Synergia
Młodzieżowa Rada Miejska

2 maja 2024 r. (czwartek)
14 - 16 maja 2024 r. (wtorek - czwartek)
31 maja 2024 r. (piątek)

Wydarzenia w miesiącu Grudzień 2023

poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota niedziela
27 listopada 2023
28 listopada 2023
29 listopada 2023
30 listopada 2023
1 grudnia 2023
2 grudnia 2023
3 grudnia 2023
4 grudnia 2023
5 grudnia 2023
6 grudnia 2023
7 grudnia 2023
8 grudnia 2023
9 grudnia 2023
10 grudnia 2023
11 grudnia 2023
12 grudnia 2023
13 grudnia 2023
14 grudnia 2023
15 grudnia 2023
16 grudnia 2023
17 grudnia 2023
18 grudnia 2023
19 grudnia 2023
20 grudnia 2023
21 grudnia 2023
22 grudnia 2023
23 grudnia 2023
24 grudnia 2023
25 grudnia 2023
26 grudnia 2023
27 grudnia 2023
28 grudnia 2023
29 grudnia 2023
30 grudnia 2023
31 grudnia 2023
Telefon i czat zaufania dla dzieci i młodzieży Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników
40-lecie nadania szkole imienia
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi
im. 
Tadeusza Kościuszki
w Lidzbarku

ul. Działdowska 13
13-230 Lidzbark

tel/fax 23 696 15 27

e-mail: splidzbark@wp.pl
dyrektor@splidzbark.pl
wicedyrektor1_3@splidzbark.pl
wicedyrektor4_8@splidzbark.pl
sekretariat@splidzbark.pl
administracja@splidzbark.pl
biblioteka@splidzbark.pl
pedagog@splidzbark.pl
psycholog@splidzbark.pl

BohaterON


BOHATERON w Twojej Szkole 2023


BohaterON w naszej szkole w roku szkolnym 2022/2023

Bohateron Dyplom Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku

W tym rok szkolnym nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w Ogólnopolskiej Kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku BohaterON – włącz historię!

Udział w Kampanii wzięli uczniowie klas ósmych, którzy treści dotyczące Powstania Warszawskiego realizują na lekcjach historii. W listopadzie w każdej klasie ósmej przeprowadzona została przez p. Michała Dzimirę lekcja na temat Powstania Warszawskiego. Następnie każdy z uczniów na języku polskim ułożył życzenia dla Powstańców Warszawskich. 8a i 8d pracowała pod opieką p. Katarzyny Jeziółkowskiej, 8b p. Jolanty Kordalskiej, a 8c p. Katarzyny Budnej. Życzenia zostały wpisane na stronie internetowej Dumni z Powstańców podczas lekcji informatyki, każdy uczeń mógł wpisać swoje życzenia do wybranego Powstańca lub ogólnie do wszystkich Bohaterów Powstania Warszawskiego.

Tekst i foto: Wojciech Nowiński


BohaterON dyplom dla szkoły


BohaterON w naszej szkole!

W dniach od 18 do 20 października 2021 r. w ramach akcji BohaterOn we wszystkich oddziałach klas I-VIII naszej szkoły nauczyciele przeprowadzili lekcje na temat Powstania Warszawskiego. W klasach I-III wykłady prowadziły nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, natomiast w klasach IV-VIII nauczyciel historii dr Micha Dzimira. Prowadzenie zajęć uatrakcyjniono materiałami edukacyjnymi udostępnionymi przez organizatorów akcji BohaterOn. – Niebajkę o Powstaniu Warszawskim oraz film „Mały” roznosiciel nadziei. Dzięki materiałom filmowym uczniowie edukacji wczesnoszkolnej w prosty sposób dowiedzieli się, czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny i co zrobić, by móc się nazwać patriotą oraz co dla Powstańców Warszawskich znaczy pamięć o historii i jak ważna jest dla nich korespondencja z dzisiejszymi, młodymi patriotami. Natomiast uczniowie II etapu edukacyjnego poznali historię Pana Stanisława i wraz z nim przenieśli się do wojennej, powstańczej Warszawy i stali się świadkami pięknej przyjaźni małego chłopca i dzielnej łączniczki. Następnie wszyscy uczniowie wykonali kartki z życzeniami dla Powstańców Warszawskich, by podziękować Im za poświęcenie i trud włożony w walkę o niepodległość naszego kraju.

Tekst: Joanna Urbańska
Foto: Małgorzata Waleszkowska


PAMIĘTAMY!

W listopadzie świetlica nr 2 włączyła się w kampanię BohaterON – włącz historię!. Uczniowie, aby upamiętnić i uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego wykonali dla nich kartki z podziękowaniami.

Tekst i foto: Bożena Tejs


Warto PAMIĘTAĆ!

Na początku listopada nasze Świetliki włączyły się w kampanię BohaterON – włącz historię! Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Nasi uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem wykonywali własnoręcznie kartki z życzeniami dla wybranych Powstańców, których sylwetki omówiliśmy na zajęciach świetlicowych. Obejrzeliśmy również film edukacyjny „Powstanie Warszawskie oczami dziecka”.

Pamiętając i wspominając naszych bohaterów włączyliśmy się do programu Szkoła wierna dziedzictwu.

Tekst i foto: Anna Jankowska


BohaterON – włącz historię! w klasie I b

Uczniowie klasy I b przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej – BohaterON – włącz historię!

W celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego dzieci wykonały dla nich kartki z życzeniami.

Była to doskonała okazja, aby wzmacniać w uczniach poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Tekst i foto: Katarzyna Nizgorska


BohaterON – włącz historię! w klasie II a

28 października uczniowie klasy II a włączyli się do ogólnopolskiej kampanii „BohaterON – włącz historię!” o tematyce historycznej, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. W ramach tej akcji uczniowie wykonali okolicznościowe kartki z życzeniami dla bohaterów powstania. Każda kartka była zaadresowana do wybranej z listy osoby i przesłana na adres organizatorów kampanii Fundacji Rosa i Sensoria z prośbą o przekazanie jej adresatom. Celem projektu było edukowanie młodych Polaków, szczególnie tych najmłodszych. Opierając się o historię Powstańców, staramy się wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, budować wrażliwość społeczną i patriotyczną wśród najmłodszych.

Tekst i foto: Teresa Pawlak


Klasa 2b wykonała laurki dla powstańców warszawskich

Klasa 2b pod kierunkiem wychowawcy Magdaleny Zawackiej wykonała laurki dla powstańców warszawskicch. W ten sposób dzieci włączyły się w akcje BohaterOn w ramach programu Szkoła wierna dziedzictwu.

Tekst i foto: Magdalena Zawacka


BohaterON – włącz historię! w klasie I a

W dniu 12 października 2021 r. uczniowie klasy I a włączyli się do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku pod nazwą. „BohaterON – włącz historię!”

Projekt ma za zadanie edukować Polaków, także tych najmłodszych bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej oraz budować wrażliwość społeczną.

Uczniowie wykonali okolicznościowe kartki z życzeniami dla bohaterów powstania. Każda kartka była zaadresowana do wybranej z listy osoby i przesłana na adres organizatorów kampanii Fundacji Rosa i Sensoria z prośbą o przekazanie adresatom.

Tekst i foto: wych. Katarzyna Czaplińska

Skip to content