Home » Archiwum2019/2020_4

BohaterON
Zajęcia nauki gry w tenisa stołowego
Razem na Święta
Młodzieżowa Rada Miejska
Szkoła do hymnu
Szkoła pamięta
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Rok dla Niepodległej
Powrót Lidzbarka do Macierzy
Інформація про обробку персональних даних Загальна інформація
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ
Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy
ІНСТРУКЦІЯ ВХОДУ В СИСТЕМУ LIBRUS SYNERGIA
Librus Synergia

2 maja 2024 r. (czwartek)
14 - 16 maja 2024 r. (wtorek - czwartek)
31 maja 2024 r. (piątek)

Wydarzenia w miesiącu Kwiecień 2024

poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota niedziela
1 kwietnia 2024
2 kwietnia 2024
3 kwietnia 2024
4 kwietnia 2024
5 kwietnia 2024
6 kwietnia 2024
7 kwietnia 2024
8 kwietnia 2024
9 kwietnia 2024
10 kwietnia 2024
11 kwietnia 2024
12 kwietnia 2024
13 kwietnia 2024
14 kwietnia 2024
15 kwietnia 2024
16 kwietnia 2024
17 kwietnia 2024
18 kwietnia 2024
19 kwietnia 2024
20 kwietnia 2024
21 kwietnia 2024
22 kwietnia 2024
23 kwietnia 2024
24 kwietnia 2024
25 kwietnia 2024
26 kwietnia 2024
27 kwietnia 2024
28 kwietnia 2024
29 kwietnia 2024
30 kwietnia 2024
1 maja 2024
2 maja 2024
3 maja 2024
4 maja 2024
5 maja 2024
Telefon i czat zaufania dla dzieci i młodzieży Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników
40-lecie nadania szkole imienia
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi
im. 
Tadeusza Kościuszki
w Lidzbarku

ul. Działdowska 13
13-230 Lidzbark

tel/fax 23 696 15 27

e-mail: splidzbark@wp.pl
dyrektor@splidzbark.pl
wicedyrektor1_3@splidzbark.pl
wicedyrektor4_8@splidzbark.pl
sekretariat@splidzbark.pl
administracja@splidzbark.pl
biblioteka@splidzbark.pl
pedagog@splidzbark.pl
psycholog@splidzbark.pl

Archiwum2019/2020_4

Dyskoteka szkolna

28 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka dla wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VIII. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 16:30 i trwała do 19:00. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem, Jolantą Nowińską. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Samanta Nadolska, Natalia Dziombowska, Wiktoria Sowińska, Damian Bieliński i Robert Cichocki sami zadbali o repertuar muzyczny i poprowadzili dyskotekę. Odpowiednio dobrana muzyka wprowadziła biorących udział w imprezie w odpowiedni nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili. Dużym zainteresowaniem cieszyły się tańce: polonez oraz belgijka. Wówczas dość szybko do tańczących dołączali kolejni uczniowie.

Każdy uczeń, który przyszedł na dyskotekę, otrzymał talon zwalniający z odpytywania następnego dnia, czyli 29 listopada. Trzeba przyznać, że ten pomysł Samorządu Uczniowskiego spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Mimo zmęczenia zabawą, uczniowie zakończyli dyskotekę w doskonałych humorach.

Impreza była okazją do integracji uczniów, a ci swoją postawą, zaangażowaniem i dobrą zabawą udowodnili, że warto dla nich organizować tego rodzaju uroczystości.

Nad bezpieczeństwem i całością imprezy czuwali nauczyciele: pani Alicja Kraszewska, pani Donata Majewska- Torba, pani Jolanta Nowińska, pan Mariusz Topolewski, pan Mariusz Urbański, pani Magdalena Węgrzynowska, pani Marta Wiadrowska.

Tekst i foto: Jolanta Nowińska


Bierzemy udział w akcji ekologicznej „Oddaj używany telefon komórkowy”

W listopadzie nasz szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem „Oddaj używany telefon komórkowy – pomagając innym, pomagasz swojej szkole.’’. Inicjatywa ta z kolei nawiązuje do międzynarodowej akcji Sprzątanie Świata 2019 i polega na zebraniu przez szkołę wśród uczniów starych, używanych, niepotrzebnych telefonów. Telefony po ewentualnej naprawie mogą trafić do krajów w Afryce. Tam będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom, natomiast niesprawne zostaną przekazane do recyklingu.

W klasach I-III koordynatorem zbiórki była pani Teresa Kaczorowska, a w klasach IV – VIII – pani Jolanta Nowińska. W organizacji akcji pomagali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie brali udział w tej akcji. Wszystkie zebrane telefony zostały spakowane do dwóch kartonów, a następnie zważone. Okazało się, że ich waga wynosi 12 kg!!!

Mamy nadzieję i wierzymy, że ta wspólna akcja, do której przyłącza się nieustannie tak wiele placówek oświatowych, przyczyni się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych w naszej szkole, dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza.

Tekst i foto: Jolanta Nowińska


Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, który jest symbolem dzieciństwa i ulubioną zabawką najmłodszych. Jest także bohaterem wielu książek i filmów.

W związku z obchodami tego święta szkolna biblioteka zaprosiła pierwszoklasistów na zajęcia, podczas których dzieci poznały historię pluszowego misia, a także zwyczaje i gatunki prawdziwych niedźwiedzi. Uczniowie mieli także możliwość przekonania się, że misie to nie tylko pluszaki, ale również bohaterowie wielu książek.

W czasie spotkania nie zabrakło wspólnych zabaw. Pierwszoklasiści musieli między innymi ułożyć misie z figur geometrycznych, zaśpiewać piosenkę, a także udzielić odpowiedzi w specjalnie przygotowanym quizie. Dzieci oczywiście przyszły do biblioteki wraz ze swoimi ukochanymi przytulankami, o których ciekawie opowiadały, a na zakończenie mogły wypożyczyć książki z misiowymi bohaterami.

Tekst i foto: Małgorzata Waleszkowska


Akcja PCK „Rzuć palenie razem z nami”

21 listopada z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu, wolontariusze SK PCK przeprowadzili na terenie szkoły akcję pod hasłem: „Rzuć palenie razem z nami”. Jej celem było zwrócenie uwagi na problem nieprzestrzegania zakazu palenia tytoniu w miejscach publicznych oraz braku poszanowania prawa osób niepalących do przebywania w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.

Akcja polegała na oplakatowaniu szkoły, rozwieszeniu ulotek informacyjnych i rozdaniu emblematów „Nie palę” wszystkim nauczycielom.

Akcja była zorganizowana i przeprowadzona pod kierunkiem opiekuna SK PCK- pani Beaty Popowicz oraz szkolnej pielęgniarki pani Aldony Kordalskiej.

Tekst: Beata Popowicz
Foto: Aldona Kordalska, Katarzyna Nizgorska


Wiemy, jak karmić ptaki

Uczniowie klasy 5a podczas zajęć z wychowawcą gościli przedstawiciela Welskiego Parku Krajobrazowego, pana Arkadiusza Abramowskiego, który przeprowadził z nimi warsztaty robienia karmy dla ptaków na zimę.

Dzieci dowiedziały się, jak w prosty sposób przygotować zdrową, pożywną karmę dla ptaków, która jest im niezbędna, gdy ziemia pokryta jest śniegiem. Z nieprzetworzonego tłuszczu zwierzęcego, ziaren i zbóż uczniowie stworzyli kulki, które można przechować w zamrażarce do czasu, kiedy warunki pogodowe będą niekorzystne dla zwierząt. Ważne jest, aby wszystkie składniki nie zawierały żadnych zbędnych dodatków w postaci cukru, soli, barwników czy konserwantów, które szkodzą zwierzętom.

Lekcja była kolejną okazją do spędzenia miło i pożytecznie czasu pod patronatem Welskiego Parku Krajobrazowego.

Tekst i foto: Alicja Kraszewska


Noc filmowa klasy VII a

22 listopada w godzinach 20.00 – 8.00 w naszej szkole została zorganizowana Noc filmowa. W imprezie tej brali udział uczniowie klasy VIIa. wraz z wychowawcą, Jolantą Nowińską. Uczniowie przybyli na nią zaopatrzeni w śpiwory, poduszki i prowiant. Na jedną noc sala nr 13 zamieniła się w salę kinową. Kinomaniacy miło spędzili czas w tej sali, gdzie jedząc małe co nieco oglądali m. in. Małego Księcia. Natomiast w sali nr 14 uczniowie mieli okazję zagrać w swoje ulubione gry planszowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również gry integracyjne przygotowane i przeprowadzone przez uczniów. Dzięki nim uczniowie kształtowali umiejętność działania zespołowego. Wszyscy mogli również wziąć udział w koncercie piosenek karaoke.

Okazało się, że noc spędzona w szkole może być bardzo ciekawa i pełna wrażeń. Cieszymy się, że w imprezie tej brało udział tak wielu uczniów klasy VIIa. Miło spędzone chwile z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników.

Dziękujemy naszym niezawodnym rodzicom, którzy pomagali w organizacji tej imprezy.

Tekst i foto: Jolanta Nowińska


„Chciałbym się zaprzyjaźnić z …”

W październiku szkolna biblioteka zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III „Chciałbym się zaprzyjaźnić z …”

Zadaniem uczestników konkursu było przyjść do biblioteki szkolnej i wypożyczyć książkę, w której są opisane przygody ulubionego bajkowego bohatera, następnie tę książkę przeczytać oraz ulepić ludzika (stworka), który przedstawia książkowego bohatera. Wszystkie dostarczone prace konkursowe były przepiękne i naprawdę trudno było wybrać te najładniejsze.

Nagrodzeni zostali:
I miejsce ex aequo – Amelia Łukomska z kl. 3a i Emilia Gołąbiewska z kl. 3b
II miejsce ex aequo – Zofia Pacuska z kl. 3a i Matylda Gawińska z kl. 1a
III miejsce ex aequo – Sebastian Jakubowski z kl. 3a i Aniela Wiśniewska z kl. 3a

Tekst:Małgorzata Waleszkowska
Foto: Julia Orłowska, Natalia Marcinkowska


Szkolny Dzień Bicia Rekordów

14 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Bicia Rekordów Guinnessa – Guin-ness World Records Day. W tym dniu tysiące ludzi na całym świecie spotyka sie w jednym, wspólnym celu, jakim jest zdobycie prestiżowego tytułu rekordzisty Guin-nessa.

W tym roku szkolnym również uczniowie naszej szkoły mieli okazję powalczyć o tytuł Szkolnego Rekordzisty i sprawdzić się w pięciu konkurencjach, rozgrywanych podczas przerw lekcyjnych w szkolnej bibliotece.

A oto nasi Szkolni Rekordziści:
Najszybsze rozwinięcie rolki papieru toaletowego – Oliwia Leśniewska z kl. VI c
Wycięcie z kartki papieru jak najdłuższego „sznurka” – Marika Marszak z kl. VII a
Najdłuższe stanie na jednej nodze z książką na głowie – Wiktoria Sobieska z kl. VI c
Nadmuchanie największej ilości balonów w ciągu 1 minuty – Patrycja Kilanowska z kl. VI a i Karina Wąsiewska z kl. VII b
Najszybsze zawiązanie 3 sznurówek – Julia Orłowska z kl. VI c

Tekst i foto: Małgorzata Waleszkowska


Astronomię można lubić

19 listopada w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lidzbarku odbył się XI Powiatowy Konkurs Astronomiczny „COPERNICUS”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Bartosz Bilski z kl. VI a i Krystian Karbowski z kl. VIIIb. Miło nam poinformować, że w kategorii szkół podstawowych bezapelacyjnym zwycięzcą został Bartosz Bilski. Gratulujemy!

Tekst i foto: Małgorzata Waleszkowska


Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej

4 listopada uczennice naszej szkoły wzięły udział w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej w ramach rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Rozegrały mecz z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 2 w Lidzbarku. Wynik meczu to 2:0 dla uczennic z SP nr 2. Wynik pierwszego seta – 27:25, drugiego zaś – 25:21.

Skład naszej szkolnej drużyny to: Skrzypczyk Natalia, Nadolska Samanta, Zofia Rzeszutko, Julia Mazurowska, Kilanowska Wiktoria, Ostrowska Zuzanna i Szostkowska Aleksandra, a jej opiekunem jest pani Danuta Szuman.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 2, która będzie reprezentowała nasz powiat w dalszych rozgrywkach sportowych.

Tekst i foto: Danuta Szuman


Junior Ranger

15 listopada kilkoro uczniów klas piątych wzięło udział w szóstej już edycji projektu edukacyjnego Welskiego Parku Krajobrazowego dla klas IV – VI – Junior Ranger. Jest to szereg zajęć edukacyjnych o tematyce przyrodniczej odbywających się raz w miesiącu, poza godzinami lekcyjnymi. Celem spotkań jest rozwinięcie świadomości ekologiczno-przyrodniczej oraz nauka koegzystowania z przyrodą bez negatywnego wpływu na nią.

Podczas pierwszego spotkania dzieci miały okazję samodzielnie zbudować budkę lęgową dla ptaków. Okazało się, że jest to praca wymagająca siły i umiejętności manualnych. Z wielu drewnianych elementów trzeba było złożyć budkę, skręcić ją za pomocą śrubokręta i gwoździków. Po jej wykonaniu prowadzący spotkanie pan Arkadiusz Abramowski przybijał pieczątkę z logo parku na każdej z nich. Na kolejnym spotkaniu w grudniu uczniowie będą mogli zawiesić swoje budki w terenie.

Tekst i foto: Alicja Kraszewska


Sukces naszej szkoły w XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Religijnej FERA 2019

17 listopada b.r. ogłoszono wyniki w XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Religijnej FERA 2019 w Iłowie- Osadzie.

Z naszej szkoły w kategorii plastyka nagrodzeni zostali uczniowie klas I-III, którzy swoje prace wykonali pod kierunkiem pani Magdaleny Zawackiej.
2. miejsce zdobył Karol Wierzchołowski z klasy 2a,
3. miejsce zdobył Oliwer Rykaczewski z klasy 3 b,
Wyróżnienia zdobyli: Zuzanna Szajewska, Emilia Mrozińska z klasy 1 a, oraz Aleksander Fryza z klasy
2 b.

W kategorii plastyka dorosłych 3. miejsce zdobyła pani Magdalena Zawacka.
W kategorii soliści dorośli 1. miejsce i wyróżnienie Starosty Powiatu Działdowskiego otrzymała pani Marta Wiadrowska.

Tekst i foto: Magdalena Zawacka


Wolontariat

Już od trzech lat w naszej szkole działa sekcja wolontariatu o nazwie „Czytanie na dywanie”, nad którą czuwają panie: Jolanta Nowińska i Teresa Pawlak. Wolontariuszami są obecnie uczniowie klasy VII A. Gdy stawiali swoje pierwsze kroki jako wolontariusze, uczęszczali do klasy piątej. Uczniowie ci raz w tygodniu (w czwartki) przychodzą w grupach trzyosobowych do młodszych kolegów, uczniów klas I-III. Obecnie, począwszy od października w swoim wolnym czasie – podczas długiej przerwy przychodzą do klasy III A po to, aby czytać młodszym kolegom i koleżankom ciekawe książki. W ten sposób zachęcają ich do samodzielnego czytania i częstszego odwiedzania biblioteki i sięgania po książki.

Tekst i foto: Teresa Pawlak


Więcej>>>

Skip to content