Home » Wydarzenia

Razem na Święta
Szkoła do hymnu
Szkoła pamięta
BohaterON
Rok dla Niepodległej
Powrót Lidzbarka do Macierzy
Інформація про обробку персональних даних Загальна інформація
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ
Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy
ІНСТРУКЦІЯ ВХОДУ В СИСТЕМУ LIBRUS SYNERGIA
Librus Synergia
Młodzieżowa Rada Miejska
Dni dodatkowo wolne
od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

14 października 2022 r. (piątek)
31 października 2022 r. (poniedziałek)
2 maja 2023 r. (wtorek)
23 - 25 maja 2023 r. (wtorek - czwartek)
9 czerwca 2023 r. (piątek)

Events in Marzec 2023

poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota niedziela
27 lutego 2023
28 lutego 2023
1 marca 2023
2 marca 2023
3 marca 2023
4 marca 2023
5 marca 2023
6 marca 2023
7 marca 2023
8 marca 2023
9 marca 2023
10 marca 2023
11 marca 2023
12 marca 2023
13 marca 2023
14 marca 2023
15 marca 2023
16 marca 2023
17 marca 2023
18 marca 2023
19 marca 2023
20 marca 2023
21 marca 2023
22 marca 2023
23 marca 2023
24 marca 2023
25 marca 2023
26 marca 2023
27 marca 2023
28 marca 2023
29 marca 2023
30 marca 2023
31 marca 2023
1 kwietnia 2023
2 kwietnia 2023
Telefon i czat zaufania dla dzieci i młodzieży Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników
40-lecie nadania szkole imienia
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi
im. 
Tadeusza Kościuszki
w Lidzbarku

ul. Działdowska 13
13-230 Lidzbark

tel/fax 23 696 15 27

e-mail: splidzbark@wp.pl
dyrektor@splidzbark.pl
wicedyrektor1_3@splidzbark.pl
wicedyrektor4_8@splidzbark.pl
sekretariat@splidzbark.pl
administracja@splidzbark.pl
biblioteka@splidzbark.pl
pedagog@splidzbark.pl
psycholog@splidzbark.pl

Wydarzenia


Lekcja pokazowa religii

22 marca 2023 r. Pani Magdalena Zawacka przeprowadziła lekcję pokazową religii w klasie 3b. Tematem były tradycje związane ze świętami Wielkanocnymi. Pani katechetka przybliżyła dzieciom genezę Świąt – Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Klasa przedstawiła poruszającą scenkę z tego wydarzenia. Uczniowie poznali zwyczaje wielkanocne, wspólnie przygotowali koszyczek wielkanocny oraz wykonali świąteczną ozdobę – jajko. Na zakończenie zaśpiewali piosenkę o bohaterskim Jezusie.

Tekst i foto: Żaneta Mendalka


Tomek finalistą Kuratoryjnego Konkursu z Informatyki

17 marca 2023 r. ogłoszono wyniki kuratoryjnych konkursów przeprowadzonych w roku szkolnym 2022/2023. Uczeń klasy V a, Tomasz Bilski został finalistą konkursu z informatyki. Tomek był najmłodszym uczestnikiem tego konkursu, a zakres wiedzy obejmował całą podstawę programową z informatyki w szkole podstawowej.

Gratulujemy serdecznie Tomkowi i życzymy dalszych sukcesów.

Tomek finalistą Kuratoryjnego Konkursu z Informatyki

Tekst: Wojciech Nowiński
Foto: Katarzyna Nizgorska


Kolejny sukces naszych uczniów!

21 marca 2023 r. trzy uczennice z naszej szkoły: Maja Marchelek, Julia Cichocka, Weronika Szymańska brały udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Twórczość Wisławy Szymborskiej” , który zorganizowany został z okazji 100. rocznicy urodzin wspaniałej poetki oraz Światowego Dnia Poezji. W konkursie wzięło udział 28 uczestników.

Maja Marchelek zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VI.

Gratulujemy!

Foto: Anna Kowalkowska


Dzień Samorządności

21 marca w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował Dzień Samorządności. Wyznaczeni uczniowie prowadzili dwie pierwsze godziny lekcyjne w klasach IV-VIII. W ten sposób mieli okazję poznać pracę nauczyciela. Uczniowie prowadzący lekcje przygotowali pomoce dydaktyczne, karty pracy, gry i quizy interaktywne, a nawet odznaki za pracę na lekcji. Bardzo dobrze wywiązali się z powierzonych im zadań. Mamy nadzieję, że uczniom naszej szkoły spodobał się pomysł zamiany ról i Dzień Samorządności na stałe wejdzie do kalendarza imprez szkolnych.

Tekst i foto: Jolanta Nowińska


Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. Tego dnia przypada również Światowy Dzień Zespołu Downa. Uczniowie kl.4 a i 4 b podczas lekcji przyrody przyłączyli się do obchodów tego dnia, pokazując tym samym jak ważny jest szacunek dla każdego człowieka. Wszystkim którzy dziś świętują życzymy miłości, życzliwości i akceptacji każdego dnia!

Tekst i foto: Anna Jankowska


Dzień św. Patryka

17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień św. Patryka. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przybliżyły naszym uczniom historię i obchody tego Święta. Rozdały też symboliczne zielone koniczynki oraz ‚kupony szczęścia’ do wykorzystania na lekcjach języka angielskiego. Uczniowie mogli również zrobić sobie zdjęcie zamieniając się w Leprechauna przygotowanego przez p. Marlenę Komosińską wraz z uczniami z Kółka plastycznego.

Dodatkowo na lekcjach języka angielskiego realizowano treści kulturowe poświęcone Irlandii. Uczniowie rozwiązywali multimedialne quizy ze słownictwem związanym z Dniem Św. Patryka, historią życia patrona Irlandii, oglądali pokaz tańca irlandzkiego oraz parady.

Tekst i foto: Katarzyna Stempka, Jolanta Nowińska


Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

16 marca, jak co roku, 52 uczniów naszej szkoły przystąpiło do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur. Uczniowie przez 75 min rozwiązywali łamigłówki matematyczne w czterech kategoriach wiekowych: Żaczek – kl. 2, Maluch – kl. 3-4, Beniamin – kl. 5-6 oraz Kadet – 7-8. Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

Trzymajcie za nas kciuki!!

Tekst i foto: Anetta Paturalska


Kreatywne warsztaty mydlarskie

Uczniowie szkolnego koła „od przyrodnika do CHEMIKA” przygotowali niespodziankę dla młodszych kolegów i koleżanek z okazji przypadającego w ubiegłym tygodniu Dnia Kobiet. Zorganizowali i poprowadzili warsztaty chemicznego SPA, na których można było własnoręcznie przygotować kule do kąpieli oraz pachnące i kolorowe mydełka. Zainteresowanie warsztatami przerosło nasze oczekiwania. Zajęcia odbyły się aż w 4 grupach, w których wzięło udział łącznie ponad 90 uczestników. Każde spotkanie rozpoczęło się krótkim wstępem przedstawiającym legendę i historię powstania mydła oraz rodzaje i zalety tego popularnego kosmetyku. Prowadzący przypomnieli dzieciom jedną z najpopularniejszych piosenek o mydle – utwór zespołu Fasolki „Mydło lubi zabawę.”

Do przygotowania mydełek uczestnicy mieli do dyspozycji bazy mydlane, barwniki, olejki eteryczne oraz płatki kwiatów, kawałki cytrusów i kawę do ozdabiania wyrabianych mydełek. Kreatywność i pomysłowość uczniów zaskoczyła samych prowadzących i poskutkowała powstaniem aromatycznych mydełek. Pięknie zapakowane i ozdobione kokardką są niepowtarzalną pamiątką udziału w warsztatach.

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe zakupu materiałów do przeprowadzonych warsztatów.

Tekst i foto: Marzanna Nąć


Zajęcia z robotami Photon

Na wczorajszych zajęciach z robotami Photon – podróżowaliśmy. Utrwalaliśmy kierunki świata oraz znajomość kontynentów i państw europejskich. Uczestnicy zadawali sobie pytania, a w odpowiedzi najeżdżali robotem na odpowiednie państwo i określali kierunek podróży za pomocą zmiany koloru czułek na wcześniej ustalony. Po części edukacyjnej, był czas na rozrywkę. Ulubiona aktywność, jak się okazuje, nie tylko chłopców. Dziewczynki również lubią grać w piłkę, a robotami Photon można rozgrywać niesamowite mecze.

 

Tekst i foto: Żaneta Mendalka


Lekcje przyrody

Podczas lekcji przyrody uczniowie kl. IV a i IV b zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną. Uczą się także współpracy w grupie, prawidłowego organizowania pracy, odpowiedzialności za powierzone im zadania, usystematyzowania wiedzy. Podczas tworzenia plakatów promujący zdrowy styl życia uczniowie mieli możliwość kształtować te umiejętności.

Tekst i foto: Anna Jankowska


Jadalny model DNA

W ramach utrwalenia budowy DNA, klasa 8a pod opieką Pani Katarzyny Stempki na lekcji biologii wykonała model DNA z żelków. Było to połączenie przyjemnego z pożytecznym, ponieważ po zakończeniu prac nastąpiła konsumpcja.

Tekst i foto: Katarzyna Stempka


Dzień z niezwykłą kobietą

Klasa 3b również postanowiła dołożyć przynajmniej małą cegiełkę do projektu „Mistrzyni Szymborska” realizowanego w naszej szkole. Z okazji Dnia Kobiet trzecioklasiści przybliżyli postać tej niezwykłej kobiety, słynnej polskiej poetki. Uczniowie wykonali klasową gazetkę zawierającą najważniejsze informacje z życia i twórczości noblistki oraz ciekawostki na jej temat. Wspólnie przeczytaliśmy kilka wierszy, a chętne dziewczynki i chłopcy zaśpiewali piosenkę Sanah, która stworzyła interpretację muzyczną do najpopularniejszego wiersza Wisławy Szymborskiej pt. „NIC DWA RAZY”. Nasze dziewczynki też są niezwykłe, o czym wiedzą klasowi chłopcy. Z okazji Dnia Kobiet obdarowali koleżanki słodkimi upominkami. DZIĘKUJEMY

Tekst i foto: Żaneta Mendalka


Święto Kobiet

8 marca – Święto Kobiet,
więc życzenia składam Tobie.
Dużo szczęścia i radości,
a w nauce pomyślności!

8 marca uczniowie klas I-III obchodzili Międzynarodowy Dzień Kobiet. W tym wyjątkowym dniu nasi chłopcy okazali się prawdziwymi dżentelmenami. Złożyli koleżankom i paniom moc serdecznych życzeń, zaśpiewali „Sto lat”. Dziewczynki otrzymały drobne upominki. Była to dobra okazja, by kształtować u uczniów szacunek oraz życzliwość do drugiej osoby.

Dzień ten był szczególny – miły, wesoły i kolorowy.

Tekst: Katarzyna Nizgorska
Foto: Katarzyna Czaplińska, Katarzyna Nizgorska


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto, które ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się nim w życiu codziennym.

Obchody tego dnia upłynęły w naszej szkole w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Na korytarzu pojawiła się gazetka z cytatami o języku polskim oraz plakaty, z których można było oderwać karteczki ze słowami zazwyczaj sprawiającymi kłopot przy pisaniu. Na przerwach uczniowie mogli zmierzyć się z zadaniami z trzech kategorii: łamańce językowe, poprawność językowa oraz poprawność językowa i gramatyczna. Największym zainteresowaniem cieszyły się wierszyki przepełnione trudnymi do wyartykułowania słowami.

Mamy nadzieję, że uczniowie choć w niewielkim stopniu uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać.

A jeżeli komuś wydaje się, że zna dobrze swój język ojczysty, niech odczyta głośno takie oto zdania: „Czubaty strzyżyk w czystej czapeczce z Tczowa do Tczewa toczył kuleczkę.” lub „Czy rak trzyma w szczypcach strzęp szczawiu czy trzy części trzciny?”

Tekst i foto: Katarzyna Nizgorska


Bal karnawoałowy dla klas I-III

Karnawał to czas radości i zabawy, dlatego 17 lutego 2023 roku odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla klas 1 – 3. Zabawa była świetna. Dzieci wesoło tańczyły do rytmów muzyki, o którą zadbał zaproszony muzyk pan Krzysztof Gmyr. Były tańce indywidualne, w parach, kółeczka oraz wężyki. Tego dnia ciężko było rozpoznać naszych uczniów, którzy upodabniając się do swoich ulubionych postaci bajkowych, przebrani byli w kolorowe stroje. Dopełnieniem karnawałowego nastroju była piękna dekoracja sali. W przerwie między tańcami, dzieci miały możliwość zakupu pysznych ciast w ” Cukierence”.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji balu, a wszystkim uczestnikom za świetną zabawę.


Walentynki

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. To wspaniała okazja by powiedzieć komuś, że się go lubi, szanuje, a nawet darzy wyjątkową sympatią. W wyrażaniu uczuć na pewno pomogły kartki walentynkowe, które dzielni listonosze – Pani Ania Jankowska oraz uczennice z klas 8a, 8b i 4a dostarczali do adresatów. Wielu uczniów zachodziło w głowę, kto uczynił ich obiektem własnych westchnień.

Tego dnia w szkole królowały nie tylko serca i serduszka, lecz też dobroć i uśmiech.


Zabawy ruchowe na śniegu

W środę 8 lutego klasy 3a i 3b wraz z wychowawcami Teresą Pawlak i Żanetą Mendalka wybrały się na pobliskie pagórki przy ulicy Jeleńskiej, aby korzystać z uroków zimy. Uczniowie ćwiczyli zjazdy na sankach i jabłuszkach zachowując wszystkie zasady bezpieczeństwa. Zabawa była przednia, co widać na załączonych obrazkach.

Tekst i foto: Teresa Pawlak, Żaneta Mendalka


„My się zimy nie boimy, nawet bardzo ją lubimy”

„My się zimy nie boimy, nawet bardzo ją lubimy”. Nasze świetliczaki chętnie korzystają z uroków zimy. Śnieg, mrozy nam nie straszne. Pozdrawiamy że świetlicy.

Tekst i foto: Anna Jankowska, Beata Popowicz


Przyroda w klasie czwartej

Uczniowie klas 4- tych podczas lekcji przyrody tworzyli schematy układów człowieka. Dzieciaki wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością. Nauka=zabawa=nauka.

Tekst i foto: Anna Jankowska


Światowy Dzień Głośnego Czytania (ang. World Read Aloud Day)

Dzień ten ma uświadomić znaczenie głośnego czytania oraz propagować umiejętność czytania i pisania jako prawa człowieka. Obchody tego dnia odbywają się corocznie od 2010 roku, a data jest ustalana przez organizatorów (pierwsza środa lutego). Akcję rozpropagowała organizacja non- profit LitWorld.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły podjęli się zadania i odczytali fragmenty powieści „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery. To było spore wyzwanie, bo należało opanować tremę podczas wystąpienia. Na pomysł wpadła p. Katarzyna Jeziółkowska, a do współpracy zaprosiła uczniów swojej klasy 6b oraz klasy 8a wraz z wychowawcą i nauczycielem języka angielskiego p. Alicją Kraszewską. Nagraniem zajął się p. Mariusz Urbański i chłopcy uczęszczający na zajęcia fotograficzne. Wykorzystany został sprzęt audio- wideo zakupiony w ramach „Laboratoriów przyszłości”.

Tekst: Katarzyna Jeziółkowska


Bezpieczne ferie

W tygodniu poprzedzającym ferie klasy 1-3 odwiedziła Pani Agnieszka Żuchowska policjant z Komisariatu Policji w Lidzbarku. Spotkanie miało na celu przypomnienie uczniom zasad bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Zaproszony gość przeprowadził z dziećmi pogadankę, połączoną z prezentacją multimedialną, w której zwrócił uwagę na bezpieczne zabawy w wolnym czasie. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą w tym temacie. Pani Policjant potwierdziła dobre przygotowanie dzieci i życzyła udanych, bezpiecznych ferii.

Skip to content