„Uczeń, czyli genialny nauczyciel”
Projekt „Uczeń, czyli genialny nauczyciel” zakończony. Poniżej efekt pracy uczniów klas 7a i 8a, którzy cały rok szkolny pracowali na kółku projektowym lub lekcjach języka angielskiego, przygotowując materiały dydaktyczne na platformie Genially.
Tekst: Katarzyna Jeziółkowska
Kolejny projekt eTwinning zakończony. Tym razem „Bohater na żywo”
Uczniowie klas 5b i 7a wykonywali zadania dotyczące lektur.
Oto podsumowanie projektu w formie interaktywnej. Wykorzystano technikę App Smashing, czyli łączenie różnych aplikacji. W tym wypadku: Canva, Genially, Wordwall i Kahoot.
Bohater na żywo- efekty pracy nad projektem (genial.ly)
Tekst: Katarzyna Jeziółkowska
Kolejna Krajowa Odznaka Jakości
Kolejna Krajowa Odznaka Jakości. Tym razem za projekt Zasięgnij języka – #MDJO2022. Projekt wiązał się z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego (21 lutego). Wzięli w nim udział uczniowie wielu klas naszej szkoły.
Tekst: Katarzyna Jeziółkowska
Kolejny projekt eTwinning
Kolejny projekt eTwinning zrealizowany. Nasza szkoła przystąpiła do projektu Zasięgnij języka – #MDJO2022. Uczniowie pod opieką Katarzyny Budnej i Katarzyny Jeziółkowskiej wykonywali zadania projektowe. Uczniowie klas I- III oraz 4a, tworzyli obrazkowy słowniczek ortograficzny pt. Rysowana ortografia. Chcemy podziękować wychowawczyniom klas młodszych i p. Małgorzacie Waleszkowskiej za pomoc w realizacji projektu, gdyż przypadł on na czas nauki zdalnej w klasach starszych, więc komunikacja była utrudniona. Ponadto uczniowie klas 4a, 5b,7a,8c zrealizowali inne zadania, m.in. wybierali najpiękniejsze słowo w języku polskim oraz współtworzyli Baśń ortograficzną i tworzyli Językowe MEMY.
Nasza szkoła ma możliwość przystąpienia do kolejnego projektu eTwinning pt. „Bohater na żywo”. Projekt przeznaczony jest dla dzieci klas 5, 6 i 7. Uczniowie wybierają ulubione sceny z lektur szkolnych, odgrywają role bohaterów, następnie uwieczniają to na zdjęciach. Projekt pomaga urozmaicić „lekturowe” lekcje języka polskiego. Chętni mogą zgłaszać się do p. Katarzyny Jeziółkowskiej.
Tekst i foto: Katarzyna Jeziółkowska, Katarzyna Budna
Krajowa Odznaka Jakości za projekt „Odkryjmy magię świąt”
Po zakończonym projekcie „Odkryjmy magię świąt” p. Katarzyna Jeziółkowska wraz z klasą 5b uzyskała Krajową Odznakę Jakości.
„Odznaka Jakości jest przyznawana wybitnym projektom eTwinning i wskazuje osiągnięcie określonego krajowego i europejskiego standardu. Krajowa Odznaka Jakości przyznawana jest przez Krajowe Biuro eTwinning tym nauczycielom, których praca w ramach projektu osiągnęła określony poziom.
Celem przyznawania Krajowej Odznaki Jakości jest wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.
Projekt, który spełni wszystkie powyższe wymagania zostaje poddany ocenie pod kątem następujących pięciu kryteriów merytorycznych: innowacje pedagogiczne i kreatywność; integracja z programem nauczania; współpraca szkół partnerskich; wykorzystanie technologii; rezultaty, wpływ, dokumentacja”. (eTwinning)
Certyfikat otrzymałam też każdy uczeń klasy 5b.
Tekst: Katarzyna Jeziółkowska
Projekt eTwinning „Odkryjmy magię świąt”
Klasa 5b podczas realizacji projektu wykonywała różnorodne zadania. Były to m.in. rozwiązanie quizu o szkołach biorących udział w projekcie, konkurs na logo projektu (wygrało logo wykonane przez uczennicę klasy 5b- Martynę Kłosowską), wykonanie kartek świątecznych i ozdób dla przypisanych w projekcie szkół, nagranie fragmentu świątecznej piosenki, napisanie fragmentu świątecznej opowieści czy podanie przepisu na świąteczną potrawę.
Tekst i foto: Katarzyna Jeziółkowska
Nasza szkoła aktywnie bierze udział w eTwinning
eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli. Nauczyciele chętnie szkolą się na platformie, uczestniczą indywidualnie w różnorodnych formach doskonalenia.
Platforma umożliwia realizowanie projektów pod patronatem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE).
Realizujemy projekty
Po pierwsze projekt pod nazwą „Uczeń, czyli genialny nauczyciel”. Projekt realizują dwie klasy językowe- klasa 7a na zajęciach dodatkowych oraz klasa 8a podczas obowiązkowych zajęć języka angielskiego pod opieką p. Katarzyny Jeziólkowskiej oraz p. Jolanty Nowińskiej
Ma on na celu zaktywizowanie uczniów i uświadomienie im, że są odpowiedzialni za swój proces edukacyjny. Uczniowie wejdą w rolę nauczyciela, który przygotowuje materiały do lekcji. Dzięki nowoczesnym technologiom uczeń stanie się nowoczesnym nauczycielem.
Ponadto klasa 5b pod opieką p. Katarzyny Jeziólkowskiej przystąpiła do kolejnego projektu „Odkryjmy magię świąt”. Wspólne snucie opowieści, śpiewanie, gotowanie i jedzenie, a także przesyłanie życzeń świątecznych zbliża nauczyciela/i i uczniów, a także tworzy relacje między szkołami. Projekt „Odkryjmy magię świąt” zaprasza do wejścia w czas Bożego Narodzenia w trakcie wykonywania wspólnych aktywności (pisania opowiadania, tworzenia kartek świątecznych, nagrywania piosenek/kolęd świątecznych lub przygotowywania przepisów na bożonarodzeniowe dania), wymagających współpracy uczniów w danej grupie projektowej, jak również między szkołami.
Tekst: Katarzyna Jeziółkowska