Home » Kwiecień_2024

BohaterON
Zajęcia nauki gry w tenisa stołowego
Razem na Święta
Młodzieżowa Rada Miejska
Szkoła do hymnu
Szkoła pamięta
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Rok dla Niepodległej
Powrót Lidzbarka do Macierzy
Інформація про обробку персональних даних Загальна інформація
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ
Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy
ІНСТРУКЦІЯ ВХОДУ В СИСТЕМУ LIBRUS SYNERGIA
Librus Synergia

2 maja 2024 r. (czwartek)
14 - 16 maja 2024 r. (wtorek - czwartek)
31 maja 2024 r. (piątek)

Wydarzenia w miesiącu Maj 2024

poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota niedziela
29 kwietnia 2024
30 kwietnia 2024
1 maja 2024
2 maja 2024
3 maja 2024
4 maja 2024
5 maja 2024
6 maja 2024
7 maja 2024
8 maja 2024
9 maja 2024
10 maja 2024
11 maja 2024
12 maja 2024
13 maja 2024
14 maja 2024
15 maja 2024
16 maja 2024
17 maja 2024
18 maja 2024
19 maja 2024
20 maja 2024
21 maja 2024
22 maja 2024
23 maja 2024
24 maja 2024
25 maja 2024
26 maja 2024
27 maja 2024
28 maja 2024
29 maja 2024
30 maja 2024
31 maja 2024
1 czerwca 2024
2 czerwca 2024
Telefon i czat zaufania dla dzieci i młodzieży Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników
40-lecie nadania szkole imienia
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi
im. 
Tadeusza Kościuszki
w Lidzbarku

ul. Działdowska 13
13-230 Lidzbark

tel/fax 23 696 15 27

e-mail: splidzbark@wp.pl
dyrektor@splidzbark.pl
wicedyrektor1_3@splidzbark.pl
wicedyrektor4_8@splidzbark.pl
sekretariat@splidzbark.pl
administracja@splidzbark.pl
biblioteka@splidzbark.pl
pedagog@splidzbark.pl
psycholog@splidzbark.pl

Kwiecień_2024

Lapbooki na lekcji języka angielskiego w Va

Uczniowie klasy 5a na lekcjach języka angielskiego w ramach powtórzenia słownictwa i zagadnień gramatycznych z rozdziału na temat szkoły pracowali w parach i tworzyli lapbooki. Lapbook (dosłownie „książka na kolanach”) to forma zaprezentowania informacji na dany temat. Ma postać teczki tematycznej zawierającej ilustracje, zdjęcia, rysunki, wyrazy bądź przykładowe zdania umieszczone w kieszonkach. Lapbook jest kreatywną metodą edukacyjną, w której bardzo ważna jest aktywność i zaangażowanie ucznia. Uczniowie, którzy lubią tworzyć trójwymiarowe i ruchome elementy, byli zachwyceni tym zadaniem. Dzięki temu powtórzenie słownictwa związanego ze szkołą to prawdziwa przyjemność. Efekt ich pracy przypomina książkę pełną małych sekretów zamkniętych w różnego rodzaju kopertach, schowkach i składanych harmonijkach. Najciekawsze w pracach uczniów, że tym wielkim skarbem kryjącym się w lapbooku jest… wiedza.

Tekst i foto: Jolanta Nowińska


Mistrzostwach Powiatu o Puchar Tymbarku w kat. U12

W dniu dzisiejszym 25 kwietnia nasze dziewczęta w kategorii U-12 zajęły pierwsze miejsce w Mistrzostwach Powiatu o Puchar Tymbarku. Naszą szkołę reprezentowały następujące zawodniczki: Amelia Kempczyńska, Amelia Grochowalska, Julia Ruczyńska, Yasmine Gharbi, Nina Strungowska, Wiktoria Moszczyńska, Lila Naworska, Amelia Gutowska, Nadia Chrabowska, Karolina Pilanz.

Pragniemy nadmienić, iż dziewczęta reprezentować będą Powiat już 10 maja w Finale Wojewódzkim o Puchar Tymbarku w Iławie, trzymajcie kciuki.

Foto: Radosław Fryza


Ogólnopolska akcja „Tydzień dla serca” w naszej szkole

W dniach 18-26 kwietnia 2024 r. nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Tydzień dla serca” mającą na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie niosą za sobą choroby serca i układu krążenia, które są w Polsce przyczyną blisko połowy zgonów.

W ramach akcji pani pedagog Anna Kowalkowska i pani wicedyrektor Anna Kostrubała dokonały pomiaru ciśnienia krwi uczniów, uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej kolorowali serduszka, a wychowawcy klas przeprowadzili pogadanki profilaktyczne dla uczniów z wykorzystaniem materiałów nadesłanych nam przez p. Anitę Pszenną – Kierownika Oddziału Nadzoru Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Działdowie oraz przygotowali wraz z wychowankami plakaty dotyczące profilaktyki chorób serca i układu krążenia. Swoją cegiełkę dorzucili również członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu PCK, którzy wchodzili do klas z prelekcją dotyczącą profilaktyki chorób serca i rozdawali serduszka uczniom.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzenie ww. działań profilaktycznych na terenie szkoły oraz partnerom akcji na terenie naszego powiatu za zwrócenie uwagi na tę istotną kwestię:
• Powiat Działdowski;
• Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy;
• Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Działdowie;
• Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Działdowie.

Tekst: Joanna Urbańska
Foto: Katarzyna Czaplińska, Anna Jankowska, Katarzyna Jeziółkowska, Piotr Kołakowski, Marlena Komosińska, Marzanna Nąć, Katarzyna Nizgorska, Magdalena Oleksiak, Beata Popowicz, Katarzyna Sławińska


Braliśmy udział w Niebieskich Igrzyskach

Dnia 26 kwietnia 2024 r. wzięliśmy udział w Niebieskich Igrzyskach organizowanych przez Szkołę Podstawową w Bryńsku w ramach Miesiąca Świadomości Autyzmu.

Była to wspaniała okazja do poszerzenia wiadomości na temat Autyzmu, a także integracji lokalnej społeczności, gdyż w igrzyskach udział wzięli nie tylko uczniowie i przedszkolaki z gminnych jednostek oświatowych, ale także pracownicy i podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Lidzbarku. Uczestnicy igrzysk mogli spróbować swoich sił podczas konkurencji sportowych, wspólnie spędzić czas przy ognisku z kiełbaskami, wziąć udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonych przez przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Lidzbarku.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas drugich: Faustyna Karpińska, Zofia Zajcew, Michał Bagniewski oraz Adam Wilimski. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i słodkie upominki. To był dzień pełen pozytywnych wrażeń.

Dziękujemy Dyrektor p. Iwonie Strungowskiej, Pracownikom i Uczniom SP w Bryńsku za to, że mogliśmy uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu!

Tekst i foto: Joanna Urbańska


Turniej Powiatowy o Puchar Tymbarku w kat. U10

W dniu 26 kwietnia 2024 r. na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej w Ruszkowie odbył się Turniej Powiatowy o Puchar Tymbarku w kat. U10 Dziewcząt . Nasze dziewczyny walczyły z koleżankami z SP Rumin, które pokonały 4:1 oraz z SP Uzdowo, które pokonały 2:0. Dzięki temu wygrały turniej i awansowały do finału wojewódzkiego. Trenerem drużyny jest Marek Koczot.

SP 1 Lidzbark reprezentowały: Radzanowska Hanna, Kłosowska Laura, Dombrowska Liliana, Pacuska Aleksandra, Tułodziecka Zuzanna, Ziółkowska Julia, Trzaskalska Nicole, Bielska Liliana, Malinowska Nadia.

Tekst i foto: Marek Koczot


Dzień Języka Angielskiego

23 kwietnia to dzień urodzin i śmierci Williama Szekspira, a zarazem Dzień Języka Angielskiego. Z tej okazji uczniowie klasy 6a podczas lekcji języka angielskiego wykonali w parach ćwiczenie polegające na dobieraniu początku cytatu do jego zakończenia. Cytaty pochodziły oczywiście z dzieł Szekspira. Następnie uczniowie wybierali swój ulubiony cytat i zapisali je na kartkach, które zostały umieszczone na gazetce ściennej.

Zapewne nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że we współczesnym świecie znajomość języków obcych, w tym szczególnie języka angielskiego, przynosi cały szereg korzyści. Z angielskim można komfortowo podróżować, studiować lub pracować za granicą i poznawać nowych ludzi. To klucz do otwarcia drzwi do całego świata! Jeśli posługujesz się angielskim, masz większe szanse na awans i sukces zawodowy. Znajomość angielskiego to także często otwartość na inne kultury.

William Szekspir rozważał kiedyś „Być albo nie być – oto jest pytanie”. Niektórzy nadal zastanawiają się, czy warto uczyć się angielskiego. Nasi uczniowie doskonale wiedzą, że warto.


I a i IV a w ośrodku „Halo Mazury”

24 kwietnia 2024 r. uczniowie kl. I a i IV a udali się do ośrodka Halo Mazury, gdzie mieli możliwość skorzystania z tamtejszych atrakcji. Dzieciaki korzystały z parku linowego, saqwaya, gokartów, zorbingu, quadów, ścianki wspinaczkowej. Starsi mieli możliwość zmaganiach w archery games- gra drużynowa z łukami. Zabawy te były świetną okazją do integracji klas, nauki współdziałania w grupach, sprawdzenia swoich możliwości. Uczniowie pokonywali swoje słabości wykazując się dużą determinacją, odwagą i mobilizacją.

Pobyt w ośrodku sprawił uczniom wiele radości i wrażeń. Większa część dzieci miała możliwość skorzystania z takich atrakcji po raz pierwszy.

Dziękujemy właścicielom ośrodka, Państwu Kamili i Pawłowi Bylińskim za możliwość pobytu, a wszystkim animatorom za opiekę.


Warsztaty ceramiczne dla uczniów klas III

Kto ujarzmi glinę? Uczniowie klas trzecich podjęli wyzwanie. Przed przystąpieniem do zrobienia naczynka z wałeczków zrobiliśmy ćwiczenia z gliną . To była świetna zabawa sensoryczna ale również z zakresu motoryki małej i dużej. Kreatywność i twórczość młodych artystów zaskakuje i napawa dumą.

Tekst i foto: Marlena Komosińska


Warsztaty ceramiczne dla uczniów klas I-II

Tym razem swoich sił w warsztatach ceramicznych spróbowali uczniowie klas I i II. Dzieci przez zabawę wykonywały ćwiczenia sensoryczne oraz z zakresu motoryki małej. Poprzez świadomą zabawę z gliną uczniowie wyćwiczyli całe dłonie, palce, nadgarstki oraz obręcz barkową. Naszym celem było stworzenie kwiatka. Znalazł się też czas na kreatywność i twórczość własną.

Tekst i foto: Marlena Komosińska


Warsztaty ceramiczne dla uczniów klas 4-6

Na warsztatach ceramicznych robiliśmy naczynia, najstarszą metodą znaną już w prehistorii – lepienia z wałków.

Na czym polega ta metoda? Pracę rozpoczynamy od zrobienia wałków i łączenia ich, zwijania, układając na sobie. W ten sposób budujemy ścianki naczynia. Następnie ścianki wygładzamy by lepiej połączyć walki a nasze naczynie będzie trwalsze. Możemy tą metodą nadać dowolny kształt swoim dziełom. Jest to również świetna zabawa, relaks ale również cudowna terapia dla naszego mózgu, rąk i dłoni. Praca w glinie wspomaga również rozwój motoryki małej i koordynacji wzrokowo – ruchowej przez zabawę.

Tekst i foto: Marlena Komosińska


Eliminacje XXXX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją 2024”

Na początku kwietnia odbyły się eliminacje XXXX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją 2024”.

Gratulujemy Lenie Olszewskiej – uczennicy klasy 1a, która zaprezentowanym utworem Hanny Niewiadomskiej pt. „Marzenia” zajęła 8 kwietnia 2024r. w eliminacjach miejsko – gminnych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku I miejsce w kategorii klas I -III. Następnie 10 kwietnia 2024r. w eliminacjach powiatowych w Miejskim Domu Kultury Działdowie otrzymała miejsce II. Bardzo sie cieszymy, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Powiatowy Konkurs Ortograficzny

15.04.2024 roku w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Działdowie, odbył się III Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich. Do konkursu zgłoszono 30 uczestników z 11 szkół z powiatu działdowskiego. Uczniowie uzupełniali wyrazy z trudnościami ortograficznymi, przysłowia z lukami, rozwiązywali zagadki, krzyżówki, rebusy.

Naszą szkołę reprezentowała Laura Kłosowska, którą do konkursu przygotowała pani Beata Piątkowska. Wszyscy uczestnicy doskonale przyswoili zasady ortografii i umieją posługiwać się nimi w praktyce. Poszczególne miejsca różniły się minimalnie.

Serdecznie gratulujemy Laurze IV miejsca i życzymy dalszych sukcesów!


„#Sprzątamy dla Polski”

Światowy Dzień Ziemi to ekologiczne święto świata obchodzone co roku 22 kwietna. Jego głównym celem jest promowanie proekologicznych postaw i akcji na rzecz klimatu. Odgrywa ono ważną rolę w edukacji społeczeństwa. Dnia 22 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy VI b pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego: Mariusza Urbańskiego i Marka Koczota wyposażeni w worki na śmieci i rękawice ochronne uczestniczyli w akcji ekologicznej „#Sprzątamy dla Polski”. Uczniowie posprzątali teren lasu przy ul. Jeleńskiej. Akcja przebiegała szybko i sprawnie, a efekt pracy uczniów to kilka worków zawierających porzucone butelki, papiery oraz plastik. Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Lidzbark za owocną współpracę – dostarczenie worków i rękawic oraz odbiór zebranych śmieci. Takie działania dla naszej planety Ziemi warto podejmować.

Tekst: Marek Koczot
Foto: Mariusz Urbański


81 Rocznica Powstania w Getcie Warszawskim

Łączy Nas Pamięć – 81 Rocznica Powstania w Getcie Warszawskim
W dniach 15-19 kwietnia społeczność szkolna dołączyła do obchodów rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich „POLIN” w Warszawie. W ramach akcji wychowawcy przeprowadzili zajęcia na podstawie scenariuszy przekazanych przez Muzeum „POLIN” oraz wspólnie z uczniami wykonali symboliczne żonkile z papieru.

Wolontariusze sekcji „Dajemy siebie innym”: wnieśli swój udział w obchody wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim: wykonali żonkile, przekazali żonkile uczniom i pracownikom szkoły.


Uczniowie klasa trzecich na odpuście ku czci Świętego Wojciecha

21 kwietnia, w niedzielę odbył się odpust ku czci Świętego Wojciecha. W odpuście uczestniczyły dzieci klas trzecich pod opieką pani Magdaleny Zawackiej. Święty Wojciech jest patronem lidzbarskiego kościoła, a od 1997 roku jest patronem Lidzbarka.

Tekst: Magdalena Zawacka


Wycieczka na basen do Rypińskiego Centrum Sportu

17 kwietnia odbyła się wycieczka na basen do Rypińskiego Centrum Sportu. Uczestnikami byli uczniowie klasy Vb, VIa , VIb i VIIa. Opiekę pełnili nauczyciele: p. Marlena Komosińska, p. Jolanta Nowińska, p .Mariusz Topolewski oraz p. Mariusz Urbański. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i zdrowego stylu życia oraz integracja. Uczniowie korzystali z basenu rekreacyjnego, który wyposażony był m.in. w: zjeżdżalnię, rwącą rzekę, fontannę, grotę sztucznej fali, jacuzzi. Chętni uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów mogli wykazać się również umiejętnością pływania.

Z wyjazdu wszyscy wrócili w radosnym nastroju. Z pewnością dostarczył on wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

Tekst: Jolanta Nowińska
Foto: Marlena Komosińska


„Odkrycia i wynalazki”

Uczniowie klasy IIb wraz z wychowawcą Beatą Piątkowską zorganizowali w swojej klasie imponującą wystawę poświęconą tematyce „Odkrycia i wynalazki”. Wystawa stanowiła integralną część realizacji programu nauczania z zakresu edukacji polonistycznej i społecznej. Głównym celem wystawy było zapoznanie uczniów z historią i znaczeniem najważniejszych odkryć i wynalazków w dziejach ludzkości, rozwijanie kreatywności i umiejętności badawczych uczniów oraz integracja społeczności szkolnej.

Na wystawie zaprezentowano stare przedmioty codziennego użytku, które kiedyś były nowatorskimi wynalazkami.

Wystawa „Odkrycia i wynalazki” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Odwiedzili ją uczniowie z innych klas wraz z nauczycielami . Uczniowie z klasy IIb z zaangażowaniem opowiadali zwiedzającym o prezentowanych eksponatach. Swoją wiedzą i entuzjazmem zarażali innych, budząc w nich ciekawość świata i chęć poznawania nowych rzeczy.

Organizacja wystawy była dla uczniów z klasy IIb cenną lekcją historii i techniki. Nauczyli się oni doceniać znaczenie odkryć i wynalazków dla rozwoju cywilizacji.

Wystawa „Odkrycia i wynalazki” w klasie IIb była dużym sukcesem. Uczniowie świetnie się bawili i jednocześnie wiele się nauczyli. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Opracowała: Beata Piątkowska


Szkolny Konkurs Ortograficzny klas II-III

16.04.2024 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny klas II i III, który poprzedzony był eliminacjami klasowymi. Wzięło w nim udział po trzech reprezentantów każdej z klas drugich i trzecich. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca w każdej z kategorii wiekowych będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się 28 maja 2024 r.

Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego:
Kategoria klas drugich:
1 miejsce – Poniewski Adam – kl.2a
2 miejsce -Kłosowska Laura – kl.2b
3 miejsce ex aequo – Zajcew Zofia i Karpińska Faustyna – kl.2b
Udział – Bagniewski Michał – kl.2a
Kategoria klas trzecich:
1 miejsce – Tarasewicz Zofia – kl.3b
2 miejsce – Aniszewska Natalia – kl.3a
3 miejsce – Kordalska Rozalia – kl.3b
Udział: Jurkiewicz Zuzanna – kl.3a, Orłowski Marcel-kl.3a, Dobucki Mikołaj- kl.3b

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a reprezentantom naszej szkoły w Gminnym Konkursie Ortograficznym życzymy dalszych sukcesów.


Wycieczka na mecz WISŁA PŁOCK vs. WISŁA KRAKÓW

W sobotę 13.04.2024 uczniowie naszej szkoły skorzystali z zaproszenia klubu Wisła Płock i wybrali się do Płocka na mecz 1. Ligi pomiędzy miejscową Wisłą a jej imienniczką z Krakowa. Nasi sympatycy piłki nożnej obejrzeli bardzo interesujący mecz, który mimo iż zakończył się remisem 1:1, był pełen emocji, wielu sytuacji bramkowych i interwencji bramkarzy. Po meczu chłopcy ze szkółki bramkarskiej mieli okazję spotkać piłkarzy z Wisły Kraków i zrobić sobie z nimi zdjęcia (m.in. z bramkarzem Alvaro Ratonem, a także z obecnym trenerem, a kiedyś znakomitym napastnikiem Wisły i reprezentacji Polski – Kazimierzem Kmiecikiem – jednym z najbardziej utytułowanych reprezentantów Polski w historii polskiego piłkarstwa, uczestnikiem i zdobywcą medali na Mistrzostwach Świata w 1974 oraz Igrzyskach Olimpijskich w 1972 i 1976 – trzech turniejach, na których polską drużynę prowadził Kazimierz Górski).

Serdecznie dziękujemy klubowi Wisła Płock za bezpłatne umożliwienie obejrzenia meczu, organizatorowi p. Markowi Koczotowi za kolejną sportową inicjatywę, a opiekunom: p. Radosławowi Fryzie, p. Wojciechowi Nowińskiemu i p. Radosławowi Sekicie za opiekę.

Tekst i foto: Marek Koczot


Tydzień zdrowia psychicznego

W dniach 18-22 marca obchodziliśmy Szkolny dzień zdrowia psychicznego. Z tej okazji nauczyciele w ramach zajęć z wychowawcą omawiali z uczniami tematykę zdrowia psychicznego, jak zadbać o dobre samopoczucie, jak radzić sobie ze stresem itp. Każda klasa wykonała plakat nt. „Recepta na dobre samopoczucie”. Prace ozdobiły szkolne korytarze.


Eliminacje do XXXX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego ,,Spotkania z poezją 2024”

8 kwietnia 2024 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku odbyły się miejsko-gminne eliminacje do XXXX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego ,,Spotkania z poezją 2024”. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 7 uczniów: Lena Olszewska, Mikołaj Krasiński, Igor Fiszer, Liliana Dombrowska, Martyna Marcinkowska, Paweł Orzechowski oraz Nadia Margaszewska. Czterech z nich zakwalifikowało się do etapu powiatowego , a są to:
kat. kl.I-III:
Lena Olszewska ( kl.1a) -I miejsce
Igor Fiszer (kl.2a) – III miejsce
kat. kl.IV-VI:
Paweł Orzechowski (6a) – III miejsce
kat.kl.VII-VIII:
Nadia Margaszewska (kl.7a – I miejsce

Wszyscy uczniowie reprezentujący naszą szkołę spisali sie na medal. Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za sukces 10 kwietnia na etapie powiatowym tego konkursu.


ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU w naszej szkole

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski.

W naszej szkole obchody Dnia Świadomości Autyzmu odbyły się 4 kwietnia. Na szkolnych korytarzach dominował kolor niebieski, pojawiły się tablice informacyjne na temat autyzmu. Podczas pierwszej lekcji wszyscy uczniowie obejrzeli film zwiększający świadomość dzieci i młodzieży na temat autyzmu, uczący zrozumienia i akceptacji dla osób, które zmagają się z tym zaburzeniem na co dzień. Po filmie uczniowie wycięli motyle w kolorze niebieskim, które ozdobiły klasowe drzwi. Ostatnim punktem obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu było zgromadzenie się społeczności szkolnej się na sali gimnastycznej i wykonanie wspólnego zdjęcia na znak społeczeństwu, że rozumiemy, akceptujemy i jednoczymy się z osobami z autyzmem.

Skip to content