Home » Luty_2024

BohaterON
Zajęcia nauki gry w tenisa stołowego
Razem na Święta
Młodzieżowa Rada Miejska
Szkoła do hymnu
Szkoła pamięta
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Rok dla Niepodległej
Powrót Lidzbarka do Macierzy
Інформація про обробку персональних даних Загальна інформація
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ
Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy
ІНСТРУКЦІЯ ВХОДУ В СИСТЕМУ LIBRUS SYNERGIA
Librus Synergia

2 maja 2024 r. (czwartek)
14 - 16 maja 2024 r. (wtorek - czwartek)
31 maja 2024 r. (piątek)

Wydarzenia w miesiącu Kwiecień 2024

poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota niedziela
1 kwietnia 2024
2 kwietnia 2024
3 kwietnia 2024
4 kwietnia 2024
5 kwietnia 2024
6 kwietnia 2024
7 kwietnia 2024
8 kwietnia 2024
9 kwietnia 2024
10 kwietnia 2024
11 kwietnia 2024
12 kwietnia 2024
13 kwietnia 2024
14 kwietnia 2024
15 kwietnia 2024
16 kwietnia 2024
17 kwietnia 2024
18 kwietnia 2024
19 kwietnia 2024
20 kwietnia 2024
21 kwietnia 2024
22 kwietnia 2024
23 kwietnia 2024
24 kwietnia 2024
25 kwietnia 2024
26 kwietnia 2024
27 kwietnia 2024
28 kwietnia 2024
29 kwietnia 2024
30 kwietnia 2024
1 maja 2024
2 maja 2024
3 maja 2024
4 maja 2024
5 maja 2024
Telefon i czat zaufania dla dzieci i młodzieży Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników
40-lecie nadania szkole imienia
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi
im. 
Tadeusza Kościuszki
w Lidzbarku

ul. Działdowska 13
13-230 Lidzbark

tel/fax 23 696 15 27

e-mail: splidzbark@wp.pl
dyrektor@splidzbark.pl
wicedyrektor1_3@splidzbark.pl
wicedyrektor4_8@splidzbark.pl
sekretariat@splidzbark.pl
administracja@splidzbark.pl
biblioteka@splidzbark.pl
pedagog@splidzbark.pl
psycholog@splidzbark.pl

Luty_2024


Dzień Kota w naszej szkole…


Działania projektowe Edu Kleks

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klasy 5 i 6, którzy wyrazili chęć realizacji projektu łączącego Akademię pana Kleksa (książki, 2 adaptacji filmowych i muzyki z tych filmów) oraz Minecraft.

Projekt pozwala pracować z dedykowaną Akademii Pana Kleksa mapą Minecraft Education, w której uczniowie realizują wyzwania, rozwiązują zagadki, uczą się nowych umiejętności, szlifują potrzebne im postawy niezbędne w życiu dorosłym. Realizacja przez uczniów wyzwań daje możliwość zebrania piegów mocy do specjalnego indeksu Sześciennej Akademii Kleksa. Każdy uczeń, który w mapie Minecraft Sześcienna Akademia Pana Kleksa zda 3 egzaminy: uważności, sprytu i wyobraźni dołączy do Sześciennej Akademii Pana Kleksa, otrzymując Indeks Mocy Wyobraźni.

W trakcie osiągane będą różne cele, m.in.:

  • zwiększenie motywacji uczniów do czytania,
  • rozwój kompetencji kluczowych i kompetencji 4K- krytyczne myślenie, kreatywność, komunikacja oraz kooperacja,
  • doskonalenie myślenia projektowego,
  • metodyczne zastosowanie technologii na zajęciach,
  • realizacja przez szkołę działań o charakterze innowacyjnym.

Tekst i foto: Katarzyna Jeziółkowska


Kolejne zajęcia plastyczne we współpracy z MGOK

Za nami kolejne zajęcia plastyczne we współpracy z MGOK. Tym razem wykonywaliśmy portrety walentynkowe.

Kolejne zajęcia plastyczne we współpracy z MGOK


„Mały czyta dużemu”

Jeszcze przed feriami klasa 1a zorganizowała akcję czytelniczą „ Mały czyta dużemu”. Do udziału w tej niezwykłej akcji pierwszoklasiści zaprosili panią Marzannę Nąć – bibliotekarkę szkolną. Uczniowie zaprezentowali przed gościem swoje umiejętności czytelnicze, które nabyli w pierwszym semestrze. Dzieci czytały fragmenty krótkiego opowiadania związanego z zimą i feriami. Były bardzo przejęte, ale jeszcze bardziej zadowolone ze swojej prezentacji. Mamy nadzieję, że poprzez takie działania wzbudzimy ciekawość i chęć czytania w naszych uczniach:)


Dyskoteka walentynkowa

13 lutego w naszej szkole odbyła się dyskoteka walentynkowa dla uczniów z klas IV-VIII. Impreza rozpoczęła się o godzinie 16.30 i trwała do 19:30. Organizacją dyskoteki zajął się Samorząd Uczniowski. Podczas dyskoteki uczniowie mieli możliwość zrobienia zdjęcia w profesjonalnej FOTOBUDCE walentynkowej. Wszyscy świetnie się bawili. Impreza była okazją do integracji wszystkich uczniów, którym dopisywał doskonały humor. Oto fotorelacja z dyskoteki.

Tekst i foto: Jolanta Nowińska


Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogolnopolski Strażacki Konkursie Plastycznym. Na etapie powiatowym laureatami zostali – Ilia Tymoshenko z klasy 1 a z 3 miejscem, Hanna Radzanowska z klasy 2 b z 3 miejscem, Maja Kowalska z klasy 5 b z wyróżnieniem oraz pani Magdalena Zawacka z 3 miejscem. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim.

Tekst: Magdalena Zawacka


Poczta walentynkowa


Walentynki w SP1


Bal karnawałowy klas I-III

Tegoroczna zabawa karnawałowa wzbudziła u najmłodszych uczniów naszej szkoły wiele radości. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zmieniła się w piękną salę balową. Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów. Rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania, które umożliwiły dzieciom wcielenie się w ulubione postacie. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Animator prowadzący bal zachęcał do tańca przy skocznej muzyce, którą dzieci dobrze znały, a często nawet wtórowały jej, głośno śpiewając. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Dodatkową atrakcją balu były bańki mydlane oraz barwne refleksy świetlne. Uczniowie, nauczyciele i rodzice spędzili czas w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Tekst: Anna Kostrubała


W klasie 7a rozpoczęliśmy drugi semestr biologii z przytupem

W poniedziałek 05 lutego pani Katarzyna Stempka postanowiła przeprowadzić lekcję z anatomii układu oddechowego w formie relaksacyjnej, podczas której uczniowie wysłuchali opowiadania o Oddychaniu. Ułożyli się w dowolnej, wygodnej pozycji, aby w skupieniu, półmroku i kompletnej ciszy wysłuchać opowieści. Następnie wzięli udział w Treningu relaksacyjnym Jacobsona polegającym na napinaniu i rozluźnianiu określonych grup mięśni podczas słuchania relaksacyjnej muzyki. Wrażenia i emocje na koniec były bardzo pozytywne.

Na ostatniej lekcji tego dnia odwiedziła nas Pani Vanessa Piskorowska studentka II ROKU RATOWNICTWA MEDYCZNEGO, która przedstawiła ciekawą prezentację na temat specyfikacji tego zawodu. Opowiedziała jak można zostać ratownikiem medycznym, jakie studia trzeba skończyć i przytoczyła ciekawostki oraz fakty z przebytych praktyk.

Pani Vanessa przedstawiła zasady prawidłowego udzielania Pierwszej pomocy przy hipotermii, przegrzaniu organizmu, krwotokach, oparzeniach czy nagłym zatrzymaniu krążenia. Wyjaśniła też co to jest wstrząs anafilaktyczny i omówiła najczęstsze choroby układu oddechowego. Wspomniała też o groźnych skutkach palenia tytoniu oraz e-papierosów. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda wenflon czy kombinezon zakładany przez ratowników szczególnie w czasie pandemii COVID-19.

Na koniec każdy uczeń mógł spróbować swoich sił przeprowadzając resuscytację krążeniowo-oddechową na naszym szkolnym fantomie.

Bardzo dziękujemy Pani Vanessie Piskorowskiej za ciekawą lekcję i cenną wiedzę. Uczniowie byli bardzo zaangażowani i chętni do działania. Pewnie po porannej relaksacji….

Tekst i foto: Katarzyna Stempka


Tytuł „Szkoły Uczącej z Minecraft Education”

W styczniu dotarła do nas informacja o uzyskaniu tytułu „Szkoły Uczącej z Minecraft Education”, ale oficjalnie certyfikat w wersji elektronicznej dotarł teraz. Czekamy jeszcze na fizyczną tabliczkę potwierdzającą tytuł.

Wyróżnione szkoły z całej Polski znajdują się w linku poniżej:
https://www.facebook.com/100076016296073/posts/pfbid02pdmKDqVy4wvGd7a4H988pC8dMxJPihbNKx47SyebXS8CHniu6ZwR3mccjPNqeXwul/?_rdc=1&_rdr

Tekst: Katarzyna Jeziółkowska


Wyróżnienie na gali sportu

Dnia 2 lutego w naszym mieście odbyła się Gala Sportu, na której zostaliśmy wyróżnieni i docenieni za ubiegły rok. Nasze dziewczęta w składzie: Julita Moszczyńska, Julia Połeć, Maja Marchelek, Amelia Kempczyńska, Amelia Grochowska, Julia Bielińska, Zuzanna Szostkowska, Julia Ruczyńska, Yasmine Gharbi zajęły I miejsce w Gminie, Powiecie, Województwie oraz 15 miejsce w Polsce na Ogólnopolskim Turnieju Piłki nożnej o Puchar Tymbarku. Wielkie brawa za olbrzymi sukces fantastycznie grających dziewcząt. Uczennice trenowały pod okiem Radosława Fryzy – nauczyciela wychowania fizycznego w naszej szkole. Dziewczęta na co dzień trenują również w lokalnych klubach sportowych UPKS Poncio Lidzbark (sekcja piłki nożnej) i LKS Wel Lidzbark (sekcja siatkówki). Kolejna misja Tymbarku odbędzie się już w kwietniu. Trzymajcie kciuki za naszą Jedyneczkę.


Skip to content