Zakończenie roku szkolnego w klasach IV-VII
Uczniowie klasy 7a wraz z wychowawcą – panią Jolantą Nowińską, a także zespołem wokalnym pod przewodnictwem pani Marleny Komosińskiej, przygotowali uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2024/2025 dla uczniów klas IV-VII.
Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Pocztu Sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie zostały rozdane dyplomy wzorowego ucznia, świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za osiągnięcia w konkursach.
W mijającym roku szkolnym udało nam się sporo dokonać. Mamy wiele sukcesów, tych dużych i tych małych. Prowadzący apel zaprosili wszystkich do przeżycia minionych chwil raz jeszcze i przygotowali prezentację, dzięki której mogliśmy przypomnieć sobie najciekawsze akcje i wydarzenia w tym roku szkolnym, np. Dzień Uśmiechu, XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, Dzień Dyni, Światowy Dzień Dobroci, Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Prowadzący przedstawili również rady na wakacje dotyczące bezpieczeństwa i odpowiednich zachowań w różnych miejscach.
Życzymy wszystkim wspaniałych wakacji, wiele uśmiechu, radości, słońca, pogody ducha i wszystkiego najlepszego!
Zakończenie roku szkolnego w klasach I-III
27 czerwca 2025 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025 dla uczniów klas młodszych. To wyjątkowe wydarzenie przebiegło w atmosferze wzruszeń, dumy i radości z osiągnięć minionych miesięcy.
Podczas apelu Pani Dyrektor Dorota Waleśkiewicz z serdecznością podziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za całoroczne zaangażowanie, życząc wszystkim słonecznych, beztroskich i bezpiecznych wakacji.
Wielką radość i dumę przyniósł moment wręczenia nagród za wybitne wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz aktywność w wolontariacie – to chwila, na którą wielu uczniów czekało z niecierpliwością.
Po części oficjalnej, uczniowie klas: IIIa i IIIb zaprezentowali przepiękną część artystyczną, przygotowaną pod opieką Pań Beaty Piątkowskiej i Katarzyny Sławińskiej. Szczególnie wzruszającym akcentem był dostojny taniec poloneza, który dzieci wykonały z ogromnym wdziękiem, elegancją i sercem.
Występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez wszystkich gości i był pięknym zwieńczeniem wspólnie przeżytych lat edukacji wczesnoszkolnej.
Po zakończeniu uroczystości, uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do klas, by odebrać świadectwa i wspólnie, w kameralnej atmosferze, podsumować rok pełen wyzwań, sukcesów i wzruszeń. Był to również czas dzielenia się planami na upragnione wakacje.
Drodzy Uczniowie – życzymy Wam, aby nadchodzące wakacje były czasem niezapomnianych przygód, radości i beztroskich chwil. Niech przyniosą Wam wiele uśmiechu, nowych inspiracji i miłych wspomnień. Wróćcie do nas szczęśliwi, wypoczęci i gotowi na kolejne piękne szkolne dni!
Pożegnanie klas ósmych
27 czerwca miała miejsce uroczystość pożegnania klas ósmych, w trakcie której głos zabrali: pani dyrektor Dorota Waleśkiewicz oraz Burmistrz Lidzbarka Andrzej Piątkowski, kierując do zgromadzonych wiele ciepłych słów, podsumowując mijający rok szkolny i dziękując wszystkim za wspólną pracę, zaangażowanie oraz współtworzenie przyjaznej atmosfery w naszej szkole.
Podczas apelu nagrodzono uczniów za osiągnięcia edukacyjne, konkursy i zawody sportowe oraz za działalność w Samorządzie Uczniowskim.
Podczas apelu rodzice uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie, otrzymali listy gratulacyjne. To wyraz uznania nie tylko dla sukcesów dzieci, ale także dla wsparcia, jakie otrzymują od swoich najbliższych na co dzień. Nie zabrakło również podziękowań dla Rodziców, którzy aktywnie wspierali życie szkoły, angażując się w różne inicjatywy, wydarzenia i działania na rzecz naszej społeczności. Ich pomoc, życzliwość i zaangażowanie były dla nas niezwykle cenne.
Najwięcej emocji wśród zgromadzonych wzbudziła jednak część artystyczna. Zaprezentowany został m. in. montaż słowno- muzyczny oraz filmy z udziałem ósmoklasistów. Były one zwieńczeniem ośmiu lat nauki. Na uwagę zasługuje wzruszający występ Dominika Dąbrowskiego. Wraz z zespołem wokalnym zaśpiewał piosenkę pt. „Lubię wracać tam gdzie byłem”. Apel przygotowali uczniowie klasy 8a i 8b pod kierunkiem pani Katarzyny Jeziółkowskiej, a oprawą muzyczną zajęła się pani Marlena Komosińska.
Pod koniec apelu z wielkim wzruszeniem pożegnaliśmy naszą dotychczasową Panią Dyrektor. Był to wyjątkowy moment, pełen emocji, wspomnień i wdzięczności. Pani wicedyrektor Beata Piątkowska oraz Burmistrz Lidzbarka Andrzej Piątkowski, żegnając panią Dorotę Waleśkiewicz podziękowali Jej za zaangażowanie, ciepło i troskę, jakie codziennie wkładała w prowadzenie naszej szkoły.
Rejs po Jeziorze Lidzbarskim
Dnia 26 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 7b i 8a, pod opieką p. Joanny Urbańskiej, w nagrodę za zajęcia III miejsca w Grze Terenowej „Tajemnice Brynicy” odbyli rejs po Jeziorze Lidzbarskim. Oto kilka kadrów z tej niezwykle relaksującej wyprawy.
Tekst i foto: Joanna Urbańska
Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzone przez strażaków OSP w Lidzbarku
23 czerwca uczniowie klasy 6a, 7a, 7b i 8a wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej połączone z obsługą AED, które przeprowadzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lidzbarku, panowie : Przemysław Jarmużewski, Patryk Chmielewski i Jakub Sowa. Strażacy przybliżyli i utrwalili uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy, których podstawy uczniowie klasy ósmej poznali na lekcjach Edukacji dla bezpieczeństwa, a pozostałe klasy ćwiczyły przez cały rok szkolny podczas zajęć z wychowawcą, zgodnie z podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025. Podczas spotkania każdy z uczniów przeszedł praktyczne ćwiczenia RKO z użyciem AED. Pomiędzy ćwiczeniami praktycznymi Strażacy pokazali uczniom oprzyrządowanie, z którym systematycznie wyjeżdżają na interwencje w obrębie naszej gminy. Zaangażowanie uczniów było bardzo wysokie, a to za sprawą perfekcyjnie i kompetentnie przeprowadzonego szkolenia. Jeszcze raz dziękujemy Strażakom oraz panu Marcinowi Chylińskiemu pracownikowi wydziału obywatelskiego Urzędu Miasta i Gminy Lidzbark za pomoc w jego organizacji. Spotkanie, którego pomysłodawcą i organizatorem była nauczycielka Edukacji dla bezpieczeństwa pani Marlena Komosińska odbyło się w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pod hasłem „Tydzień dla bezpieczeństwa”.
Tydzień dla Bezpieczeństwa
W dniu dzisiejszym, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, w naszej szkole w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej MEN pod hasłem „Tydzień dla Bezpieczeństwa” odbyły się pogadanki na temat bezpiecznych wakacji. O bezpieczeństwie opowiadali asp. Agnieszka Żuchowska i asp. szt. Janusz Kawka. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali zasad, jakimi należy się kierować, aby wakacje przebiegły bezpiecznie oraz kierowali mnóstwo pytań do naszych gości, którym jeszcze raz dziękujemy za poświęcony nam czas.
I Spartakiada Lekkoatletyczna o Puchar Burmistrza Lidzbarka
24 czerwca uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Danuty Szuman, pana Wojciecha Nowińskiego i pani Magdaleny Zawackiej wzięli udział w I Spartakiadzie Lekkoatletycznej o Puchar Burmistrza Lidzbarka na Stadionie Miejskim.
Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-III, IV-VI, VII-VIII i zmierzyli się z rówieśnikami z innych szkół gminnych w konkurencjach tj. bieg na 60 i 100 metrów, bieg na 300 i 600 metrów, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową.
Nasza reprezentacja dzielnie walczyła i w ostatecznej klasyfikacji zajęła zaszczytne I miejsce.
Jesteśmy niezmiernie dumni z osiągniętego wyniku i sukcesów wszystkich uczniów. Brawa dla wszystkich młodych sportowców!
Wyjście integracyjne 3b
W dniu podsumowania roku szkolnego 2024/2025 uczniowie klasy IIIb wraz z wychowawcą Panią Beatą Piątkowską udali się na wspólne wyjście integracyjne. Na początek odwiedzili pobliską lodziarnię, gdzie każdy mógł wybrać swój ulubiony smak lodów. Było pysznie i wesoło – uczniowie dzielili się swoimi wrażeniami z minionego roku szkolnego i planami na wakacje.
Po zjedzeniu lodów cała klasa udała się do restauracji „Chata”. Tam dzieci z apetytem zjadły frytki i nuggetsy, które bardzo im smakowały. W miłej atmosferze spędzili czas, rozmawiając i śmiejąc się.
Następnym punktem naszego wyjścia była wizyta na placu zabaw. Uczniowie mogli tam aktywnie spędzić czas – bawili się na zjeżdżalniach, huśtawkach i drabinkach. Radość i uśmiechy dzieci były najlepszym dowodem na to, że wyjście było udane.
Pełni pozytywnych emocji, szczęśliwi i zadowoleni, wrócili na zajęcia. Był to wyjątkowy dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci jako miłe zakończenie wspólnego roku nauki.
Oprawa liturgiczna Mszy świętej z okazji zakończenia roku szkolnego
22 czerwca przyszli absolwenci naszej szkoły przygotowali oprawę liturgiczną na Mszę świętą z okazji zakończenia roku szkolnego. Czytali fragmenty Pisma Świętego z lekcjonarza, śpiewali psalmy oraz prosili o dobry wybór dalszej drogi życiowej i o błogosławieństwo na wakacje dla młodszych kolegów i koleżanek. Podziękowali również Bogu za nauczycieli, rodziców i prosili o zdrowie dla nich. Czworo chłopców z czwartych klas po rocznym przygotowaniu otrzymali kołnierze ministranckie z rąk księdza proboszcza Stanisława Grzywacz.
Wycieczka klasy I b do Ośrodka Wczasowo-Rekreacyjnego „Halo Mazury”
16 czerwca uczniowie klasy I b pod opieką wychowawczyni pani Katarzyny Nizgorskiej oraz rodziców wybrali się na wspaniałą wycieczkę do Ośrodka Wczasowo-Rekreacyjnego „Halo Mazury”, gdzie czekały na nich emocjonujące atrakcje. Dzieci miały okazję pojeździć na quadach i spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Ekscytującą atrakcją okazała się jazda na segwayach. Uczniowie okazali się prawdziwymi mistrzami równowagi. Nie lada wyzwaniem było dla dzieci strzelanie z łuków. Oprócz tego uczniowie korzystali z gier i zabaw ruchowych z animatorami. Aktywnie uczestniczyli we wszystkich zaplanowanych atrakcjach. Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko. Dzień spędzony w ośrodku „Halo Mazury” dostarczył dzieciom wiele radości, ale też pozwolił na doskonalenie umiejętności ruchowych i integrację z rówieśnikami.
Wycieczka 5b do Ośrodka „Halo Mazury”
16 czerwca klasa 5b wraz z wychowawcą panią Katarzyną Stempką i panią Klaudią Piątkowską wybrała się na wycieczkę do Ośrodka „Halo Mazury”. Na dzieci czekały takie atrakcje jak: ścianka wspinaczkowa, Archery games, jazda na Segwayu, jazda quadem, Mega Twister czy Gladiatorzy, a na koniec- ognisko z pysznymi kiełbaskami. Uczniowie bawili się wspaniale. Zobaczcie sami.
Wycieczka klasy III b do Rypina
16 czerwca klasa III b wybrała się na wyczekiwaną wycieczkę do Rypina, by skorzystać z atrakcji tamtejszego basenu.
Opiekę nad uczniami sprawowały: wychowawczyni pani Beata Piątkowska oraz pani Julita Skuza.
Wyjazd okazał się fantastyczną okazją do aktywnego wypoczynku i radosnej zabawy. Uczniowie z wielkim entuzjazmem korzystali ze wszystkich atrakcji dostępnych na basenie, co zapewniło im mnóstwo pozytywnych wrażeń i niezapomnianych chwil. Widoczny był ich zapał i radość z możliwości swobodnego pluskania się i pływania.
Po pełnym energii czasie spędzonym na basenie, na wszystkich czekała miła niespodzianka. Dzięki hojności pani Honoraty Kościńskiej, właścicielki Biura Turystycznego, dzieci zostały poczęstowane pysznymi hot-dogami, co było doskonałym zwieńczeniem wodnych szaleństw.
Wycieczka do Rypina była nie tylko okazją do poprawy kondycji fizycznej i świetnej zabawy, ale także wzmocniła więzi między uczniami i dostarczyła wielu pozytywnych wspomnień. Wszyscy wrócili do szkoły zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń.
Obóz językowy Euroweek
W dniach od 17 do 21 czerwca 40 uczniów klas dwujęzycznych: 7a i 8a miało okazję uczestniczyć w obozie językowym Euroweek w Lądku Zdroju. Organizatorem wyjazdu była pani Katarzyna Stempka, natomiast opiekunami: pani Jolanta Nowińska, pani Anetta Paturalska oraz pani Joanna Urbańska.
Euroweek jest programem edukacyjnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.
Uczniowie brali udział w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy min. z Indii, Indonezji czy Gruzji. Wolontariusze przekazywali informacje z zakresu historii, ekonomii, turystyki, kultury i tradycji swoich krajów w sposób niezwykle przystępny, co sprzyjało zapamiętywaniu i rozumieniu poruszanych zagadnień. Braliśmy udział w różnorodnych warsztatach i wykonywaliśmy zadania z zakresu rozwiązywania problemów, zarządzania grupą, kreatywności, zarządzania projektami, porównań tematycznych i wielu, wielu innych.
Wszyscy uczniowie mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych, świetnie się przy tym bawiąc i integrując.
Ceremonia zakończenia warsztatów za nami, certyfikaty wręczone. Szczęśliwi i pełni pozytywnych wrażeń wracamy do domu.
Jeżeli nie wiesz, dlaczego warto przyjechać na Euroweek, obejrzyj naszą reklamę.
Za nami kolejne wyzwania na obozie językowym. Doskonalimy nasze umiejętności lingwistyczne, świetnie się przy tym bawiąc. Zobaczcie sami.
Procesja Bożego Ciała
Dzisiaj uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w procesję Bożego Ciała. Już od poniedziałku dzielnie ćwiczyli niesienie różańca, poduszek, wstążek oraz sypanie kwiatów. Do uroczystości przygotowała ich pani Magdalena Zawacka.
Serdeczne podziękowania za współpracę należą się rodzicom oraz pani Anecie Cichockiej, która sama wykonała różaniec.
Rowerowy Maj
Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród uczniów szkół podstawowych. Zabawa połączona z elementami rywalizacji, popularyzuje rower, hulajnogę czy rolki jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych oraz zdrowych nawyków.
Nasi uczniowie również wzięli udział w tej rywalizacji. Przez wszystkie dni szkolne maja przyjeżdżali do szkoły na wybranym przez siebie środku lokomocji, zbierali naklejki oraz uzupełniali nimi legitymacje i plakaty. Wymagało to od uczniów systematyczności, a od rodziców szczególnego zaangażowania w postaci opieki nad swoimi pociechami, za którą bardzo dziękujemy.
18 czerwca w lidzbarskim amfiteatrze odbyło się gminne podsumowanie kampanii Rowerowy Maj. Uczniowie odebrali upominki dla wszystkich uczestników szkolnej rywalizacji oraz nagrodę dla szkoły. Klasa z najwyższym wynikiem w rywalizacji szkolnej otrzymała voucher na wyjazd rekreacyjny.
Podajemy trzy pierwsze miejsca klasyfikacji szkolnej:
🥇– klasa I a
🥈– klasa II a
🥉– klasa II b
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a klasie Ia życzymy udanej zabawy podczas wyjazdu.
Finał wojewódzki turnieju piłki nożnej Moje Boisko Orlik 2012
16 czerwca na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej w Starym Dłutowie został rozegrany finał wojewódzki turnieju piłki nożnej Moje Boisko Orlik 2012 w ramach Igrzysk Dzieci.
Nasza szkolna drużyna dziewcząt, składająca się z uczennic klas 4-6, zajęła w nim III miejsce.
Wyniki naszych młodych piłkarek były następujące:
SP 1 Lidzbark – SP 4 Ostróda 1:2
SP 1 Lidzbark – SP Rogóż 3:0
SP Stare Dłutowo – SP 1 Lidzbark 1:1
SP 1 Lidzbark – SP 1 Olecko 0:1.
Byliśmy bardzo nieskuteczni pod bramką rywalek trafiając m.in. wiele razy w słupki, również z rzutu karnego. Gdyby nie to, mogliśmy zając wyższe miejsce. Na pochwałę zasłużyły dwie nasze zawodniczki: Julia Ruczyńska oraz Wiktoria Moszczyńska.
Skład SP 1 Lidzbark: Zofia Wileńska, Karolina Pilanz, Julia Ruczyńska, Yasmine Gharbi, Natalia Lech, Amelia Gutowska, Amelia Kaczorowska, Natalia Wysocka, Wiktoria Czepek, Wiktoria Moszczyńska, Zuzanna Jurkiewicz i Amelia Kempczyńska.
Trenerem drużyny jest pan Marek Koczot.
Nocka w szkole
W piątek, 13 czerwca uczniowie klasy 6b uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu – nocce w szkole. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18:00 i trwało do sobotniego poranka, 14 czerwca, do godziny 8:00. W wydarzeniu wzięło udział 13 uczniów, a opiekę nad nimi sprawowały wychowawczyni klasy – pani Magdalena Oleksiak oraz pani Anetta Paturalska.
Po przybyciu do szkoły uczniowie samodzielnie przygotowali salę, w której mieli spędzić noc – wynieśli ławki i krzesła, rozłożyli materace oraz urządzili sobie miejsca noclegowe. Około godziny 19:00 cała grupa udała się na salę gimnastyczną, gdzie pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego – pana Mariusza Urbańskiego – rozegrała mecze siatkówki, koszykówki, piłki nożnej oraz badmintona.
Po sportowych emocjach przyszedł czas na zasłużony posiłek – szóstoklasiści wspólnie zjedli zamówioną pizzę, a potem spędzili wieczór na rozmowach, grach i wspólnym oglądaniu filmu. Atmosfera była bardzo przyjazna i pełna radości.
Rano, o godzinie 7:00, uczniowie wstali, posprzątali salę i około godziny 8:00 rozeszli się do domów, odbierani przez rodziców. Choć nieco niewyspani, wszyscy byli bardzo zadowoleni z nocnych wrażeń i zgodnie twierdzili, że taka forma wspólnego spędzania czasu była wyjątkowa i warta powtórzenia.
Serdeczne podziękowania kierujemy do pani Dyrektor za wyrażenie zgody na organizację nocki oraz za udostępnienie szkoły, a także do pana Mariusza Urbańskiego za zaangażowanie i aktywne włączenie się w część sportową wydarzenia.
Wyrazy wdzięczności kierujemy również do pana Marka Kalisza za pomoc techniczną i otwartość – dzięki pozostawieniu kluczy oraz porannej wizycie mimo dnia wolnego, nocka mogła zakończyć się bezproblemowo i bezpiecznie.
Mała ojczyzna w kadrze zatrzymana
Nasza uczennica, Nadia Margaszewska z klasy 8a, zdobyła I. miejsce w V edycji Konkursu ,,Tu jest moja mała ojczyzna” pod nazwą „Mała ojczyzna w kadrze zatrzymana”. Jego organizatorem był Warmińsko- Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie.
Wręczenie nagród odbyło się dziś, 14.06.2025 roku w siedzibie WMODN.
Cele konkursu to między innymi: popularyzacja lokalnych miejsc Warmii i Mazur wartościowych przyrodniczo i kulturowo; zachęcanie do odkrywania i poznawania swojego lokalnego środowiska; edukacja w zakresie ochrony środowiska naturalnego; zachęcanie do aktywnego spędzania czasu i rozwijania talentów dzieci i młodzieży; promowanie turystyki lokalnej i regionalnej i tworzenie świadomości ekologicznej i dbałości o środowisko naturalne.
Zadaniem uczennicy było nakręcenie max. 15-minutowego filmu na temat „małej ojczyzny”.
Nadia pracowała nad pracą pod opieką Katarzyny Jeziółkowskiej.
Oto nagrodzony film.
Wycieczka 2a i 3a do Torunia
10 czerwca uczniowie klasy 2a i 3a wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Torunia, który nazywany jest „Małym Krakowem” i przyciąga swoim urokiem rzesze turystów.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Domu Legend Toruńskich, który jest połączeniem muzeum i teatru. Podczas interaktywnego spektaklu uczniowie mogli przenieść się w czasie i zasmakować przygód rozgrywanych w sceneriach średniowiecznego Torunia. Dzieci poznały opowieści odkrywające dzieje miasta: przeszły krzyżackie przysposobienie do boju, odegrały scenę, jaka wydarzyła się podczas wizyty króla Władysława Jagiełły w Toruniu, zadzwonili prawdziwym dzwonem – miniaturą uruchamianej stopami Trąby Bożej z Katedry Świętych Janów oraz sprawdzili czystość serca pod Krzywą Wieżą, którą wcześniej wznieśli własnymi rękami.
Następnie udali się do Muzeum Historii Partaczy. W trakcie warsztatów uczniowie aktywnie i czynnie brali udział w pokazach rzemieślniczych i własnoręcznie wyrabiali pierniki. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Piernika. Po obejrzeniu zabytkowych eksponatów, poznaniu składników ciasta piernikowego i egzotycznych przypraw używanych do wypieków oraz zwiedzeniu sal, dzieci udały się na zwiedzanie Starego i Nowego Miasta. Młodzi turyści podziwiali cały toruński Średniowieczny Zespół Miejski, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odkryli najważniejsze i najciekawsze miejsca toruńskiego Rynku Staromiejskiego. Obejrzeli dom Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, pomnik Mikołaja Kopernika, pomnik Flisaka.
Po posiłku uczniowie udali się do Ogrodu Zoobotanicznego. Spacerując alejkami wśród ciekawych roślin dzieci podziwiały zwierzęta. Zgodnie orzekły, że najciekawszym miejscem była ptaszarnia i jej mieszkańcy.
Pełni nowych wrażeń i z uśmiechem na zmęczonych twarzach uczniowie powrócili do Lidzbarka.
Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom”
W minionym tygodniu, 6 czerwca nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, w tym roku pod hasłem: „Czytanie zbliża”, która miała na celu nie tylko promowanie czytelnictwa, ale również przypomnienie o sile wartości płynących z mądrych historii.
Uczniowie klasy II b i III b mieli okazję wysłuchać opowiadań z serii książek” Ja i moje emocje” pt.: „Jestem wściekły! Jak pokonać złość” oraz „Daj mi spokój! Jak nie dać sobie dokuczać”.
W rolę lektorów wcieliły się: pani Joanna Urbańska oraz pani Julita Skuza, które rewelacyjnie poradziły sobie w nowej roli.
Zaprezentowane przez nie opowiadania były punktem wyjścia do szczerej i urozmaiconej dyskusji na temat złości i umiejętności bronienia się przed tymi, którzy robią nam krzywdę. I, co jeszcze ważniejsze – zaprezentowane książki z pewnością pomogą uczniom w nawiązywaniu dobrych relacji z rówieśnikami.
Pamiętajmy, czytając dzieciom mądre książki, możemy przekazać im nie tylko wiedzę i emocje, ale też wartości moralne, takie jak szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, mądrość, życzliwość i przyjaźń, które z pewnością pomagają budować dobre relacje.
CZYTAJMY!!!
Mistrzostwa Szkolne w Rummikubie
11 czerwca w naszej szkole odbyły się pierwsze Mistrzostwa Szkolne w Rummikubie.
Rummikub to planszowa gra logiczna, której celem jest jak najszybsze pozbycie się wszystkich kostek z własnej tabliczki poprzez układanie ich w sekwencje (serię) lub grupy liczb.
Organizatorami mistrzostw były: Trener Rummikub pani Magdalena Oleksiak oraz nauczyciel matematyki pani Anetta Paturalska.
Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6 – 15 uczniów oraz klasy 7-8 – 6 uczniów.
Każdy z uczestników rozegrał 2 rudy eliminacyjne po 3 gry. Na podstawie zliczonych punktów wyłoniono czterech finalistów w każdej kategorii wiekowej, którzy rozegrali jedną rundę składającą się z trzech rozgrywek.
A o to wyniki:
w kategorii klas 4-6:
🥇- Rozalia Kordalska – kl. 4b
🥈– Aniela Polakowska – kl. 4b
🥉 – Franciszek Gierej – kl. 6a
w kategorii klas 7-8:
🥇- Vincent Marchlewicz – kl. 8a
🥈– Iga Orłowska – kl. 7a
🥉 – Tomasz Bilski – kl. 7a
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w Mistrzostwach.
Dziękujemy za udział w Mistrzostwach i zapraszamy do uczestniczenia w nich już za rok.
Moje Boisko Orlik 2012 – chłopcy
10 czerwca na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 1 w Nidzicy został rozegrany finał wojewódzki turnieju piłki nożnej Moje Boisko Orlik 2012.
Możemy czuć duży niedosyt, gdyż mimo dobrej gry nasza szkolna drużyna chłopców zajęła w nim III miejsce. Pokonali nas tylko gospodarze SP 1 Nidzica. W pierwszym meczu nasi piłkarze zremisowali z SP 6 Ełk 0:0, ale w kolejnym pokonali SP 2 Giżycko 2:0. W ostatnim meczu przegraliśmy 0:1 z SP 1 Nidzica. Nasi rywale z Ełku zdobyli tyle samo punktów, mieli taką samą różnice goli, ale niestety wygrali aż 7:2 z Giżyckiem… i dzięki większej liczbie strzelonych goli zajęli II miejsce.
Możemy być jednak z dumni z naszej drużyny, bo nasi piłkarze zagrali dobre zawody, zostawili dużo zdrowia na boisku. Brawo dla Was!!!
Na szczególne wyróżnienie zasłużyli M. Ozymkowski – strzelec obu goli i oraz I. Cichocki, który popisywał się świetnymi interwencjami i wiele razy uchronił nas od straty gola.
Skład SP 1 Lidzbark: Cichocki Igor, Jarzębski Rafał, Dąbrowski Dominik, Plata Dominik, Stankowski Remigiusz, Ozymkowski Marcel, Godlewski Kacper, Grochowalski Ksawery, Szypulski Igor, Kalisz Wiktor, Antkiewicz Jakub, Wierzchołowski Karol. Trenerem drużyny jest pan Marek Koczot.
Wycieczka klasy 1a i 1b
4 czerwca uczniowie klas 1a i 1b pod opieką pani Katarzyny Nizgorskiej, pani Katarzyny Czaplińskiej, pani Jolanty Kordalskiej oraz pani Elżbiety Wawrzonkowskiej spędzili dzień w Jura Parku w Solcu Kujawskim. Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów. Wizyta w Muzeum Skamieniałości pozwoliła dzieciom podziwiać bogatą kolekcję skamieniałości z następujących po sobie okresów w dziejach Ziemi. Wraz z przewodnikiem odbyły spacer po ścieżce edukacyjnej przedstawiającej ery i okresy z życia dinozaurów. Podziwiały doskonale zrekonstruowane modele tych wymarłych gadów, które do złudzenia przypominały żywe zwierzęta. Niezapomnianym wrażeniem była także wizyta w Kinie Emocji, gdzie dzieci oglądały świat dinozaurów w trójwymiarowym obrazie oraz udział w warsztatach plastyczno-paleontologicznych. Następnie uczniowie odbyli niezapomnianą podróż szlakiem 23 miniaturowych architektonicznych budowli powstałych w Polsce na przestrzeni wieków. W Centrum Odkrywania Świata dowiedzieli się jak powstał bursztyn. Oprócz nauki przez zabawę, była też sama zabawa. Dzieci doświadczyły dreszczyku emocji na Statku Pirackim, zawrotu głowy na karuzelach, ekstremalnych doznań na family coasterze. Korzystali też ze zjeżdżalni, trampolin, wieży wspinaczkowych, torów do jazdy samochodami itp. Oczywiście nabyły wyjątkowe pamiątki, dzięki którym zapamiętają przeżyte w Jura Parku chwile na dłużej.
Uczniowie zgodnie stwierdzili, że wycieczka do Solca Kujawskiego była udana!
Wycieczka klasowa 7b po Warszawie
7 czerwca (sobota), z inicjatywy Marcin Szramka 13 uczniów z klasy 7b z wychowawczynią wybralo się na nietypową, ale bardzo interesującą wycieczkę klasową po Warszawie. Na przekór pogodzie zwiedzilismy Muzeum Powstania Warszawskiego, przeszliśmy spacerem przez wiele interesujących historycznie warszawskich uliczek. Zjedliśmy obiad w lokalnej restauracji z daniami domowymi ( nie był to MC Donald), wjechalismy na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki na taras widokowy, jechaliśmy metrem oraz tramwajami, zwiedziliśmy Park Saski , Grób Nieznanego Żołnierza, Plac Zamkowy, Stary Rynek, Nowy Rynek, Bulwary Wiślane. Ponieważ pogoda nam nie sprzyjała, nie udało nam się przejść nową kładką pieszą przez Wisłę na Pragę, przepłynąć Wisły promem, by wrócić na zachodnią stronę, jak to było zaplanowane.
Dzięki temu uczniowie zyskali więcej czasu wolnego w Złotych Tarasach, co spotkało się z ich niekłamanym entuzjazmem. O 21.00. wsiedliśmy do pociągu powrotnego i ruszyliśmy do domu.
Zapropnowany przez organizatora konkurs na największą ilość sfotografowanych syrenek warszawskich wygrały zespołowo Jagoda Grabowska Faustyna Gnidzińska i Marlena Komosińska.
Bardzo dziękuję Panu Marcinowi Szramce za perfekcyjne przygotowaną wycieczkę. Czekamy na kolejną – obiecaną już we wrześniu. Wspierały nas swoją nieocenioną pomocą również mamy Anita Szramka i Natalia Grochowalska.
Moje Boisko Orlik 2012
9 czerwca na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej w Starym Dłutowie został rozegrany finał wojewódzki turnieju piłki nożnej Moje Boisko Orlik 2012.
Nasza szkolna drużyna dziewcząt zajęła w nim III miejsce.
Gra naszych dziewcząt była lepsza niż wynik. Niestety nieskuteczność oraz brak sił zadecydował o wyniku. Zremisowaliśmy z SP Idzbark 1:1 i przegraliśmy z gospodarzami i jednocześnie zwycięzcami turnieju – SP Stare Dłutowo 0:1.
Skład SP 1 Lidzbark: Julia Nowicka, Emilia Piotrowska, Lena Witkowska, Urszula Naworska, Julita Moszczyńska, Kinga Sternicka, Lena Strungowska, Maja Marchelek, Martyna Kłosowska, Wiktoria Moszczyńska. Trenerem drużyny jest pan Marek Koczot.
Bal Ósmoklasistów
Niech żyje bal… było wspaniale.
Wycieczka II b i III b do Warszawy
We wtorek – 3 czerwca 2025 roku uczniowie klasy IIb i IIIb wzięli udział w niezapomnianej wycieczce edukacyjno – integracyjnej do stolicy Polski – Warszawy. Pod opieką nauczycieli-opiekunów, mieli okazję zwiedzić najważniejsze atrakcje miasta.
Program wyjazdu był niezwykle bogaty i zróżnicowany. Młodzi podróżnicy podziwiali potęgę Stadionu Narodowego, spacerowali po urokliwych Łazienkach Królewskich, podziwiali Pałac Kultury i Nauki oraz odkrywali historyczne zakamarki Starego Miasta.
Oprócz intensywnego zwiedzania, nie zabrakło czasu na rozrywkę i integrację. Uczniowie zrelaksowali się podczas seansu filmowego w kinie, a dzień zakończyli wspólnym posiłkiem w McDonald’s.
Wycieczka do Warszawy była nie tylko cenną lekcją historii i kultury, ale również doskonałą okazją do zacieśnienia więzi klasowych i wspólnego przeżywania niezapomnianych chwil. Uczniowie wrócili zadowoleni, pełni pozytywnych wrażeń.
Moje Boisko Orlik 2012
4 czerwca na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nidzicy został rozegrany półfinał wojewódzki turnieju piłki nożnej Moje Boisko Orlik 2012 w ramach Igrzysk Dzieci.
Nasza szkolna drużyna chłopców złożona z uczniów klasy sportowej 5a oraz dwóch uczniów klasy trzeciej dzielnie walczyła w turnieju. Zajęliśmy V miejsce, ostatnie, ale rywalizowaliśmy z uczniami o rok starszymi i mimo słabszych warunków fizycznych piłkarsko nie byliśmy dużo gorsi. Traktujemy ten turniej jako naukę i wierzymy, że doświadczenie w nim zdobyte zaprocentuje w kolejnych rozgrywkach.
Mimo wszystko należy wyróżnić uczniów: A. Grochowalskiego, D. Wykę i A. Gutowskiego, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony.
Skład SP 1 Lidzbark: Gutowski Antoni, Wyka Dawid, Jankowski Stanisław, Sosiński Marcel, Grążawski Filip, Grochowalski Aleksander, Chrabowski Seweryn, Radzimiński Wiktor, Cechowski Adam, Bagniewski Michał.
Trenerem drużyny jest pan Marek Koczot.
Kolejny sukces matematyczny Urszuli Naworskiej!!!
Uczennica naszej szkoły uzyskała tytuł Finalisty w XXII Warmińsko – Mazurskich Zawodach Matematycznych, organizowanych przez UWM w Olsztynie Wydział Matematyki i Informatyki. Ulę przygotowywała pani Anetta Paturalska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!
Wycieczka do Warszawy
29 maja uczniowie klasy 6a i 6b oraz jedna uczennica z klasy 5b wzięli udział w szkolnej wycieczce do Warszawy.
Celem wycieczki było zwiedzenie najciekawszych miejsc stolicy i uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych. Pierwszym punktem programu było warszawskie ZOO, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć egzotyczne zwierzęta i dowiedzieć się ciekawostek na temat ich życia oraz środowiska naturalnego.
Następnie grupa udała się do Zamku Królewskiego. Tam uczestnicy wycieczki poznali historię tego niezwykłego miejsca, zwiedzili reprezentacyjne sale i podziwiali zabytkowe wnętrza. Wizyta w zamku była nie tylko lekcją historii, ale również okazją do rozwijania kulturowej wrażliwości.
Ostatnim punktem programu był Pałac w Wilanowie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach tematycznych. Chłopcy wzięli udział w zajęciach z wybijania historycznych monet, natomiast dziewczęta miały okazję spróbować swoich sił w warsztatach tanecznych. Poznały układy z XVII wieku i spróbowały sił w tańcu zwanym chodzonym.
Podczas warsztatów uczniowie mieli również okazję wysłuchać opowieści o kulturze i obyczajach minionych epok, ze szczególnym uwzględnieniem czasów króla Jana III Sobieskiego. Było to cenne doświadczenie, które przybliżyło uczniom życie codzienne, obyczaje i wartości, które miały znaczenie dla ludzi z okresu baroku.
Wycieczka była bardzo udana – uczniowie wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i nowych wiadomości. Był to nie tylko czas wspólnego zwiedzania, ale również integracji i dobrej zabawy.
AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO
3 czerwca na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 1 w Nidzicy został rozegrany półfinał wojewódzki turnieju piłki nożnej Moje Boisko Orlik 2012.
Nasza szkolna drużyna chłopców zajęła w nim II miejsce i tym samym awansowała do finału wojewódzkiego.
W pierwszym meczu nasi piłkarze trochę stremowani ulegli gospodarzom SP 1 Nidzica 0:3, ale w kolejnych meczach dali z siebie wszystko i wygrali najpierw z SP 2 Nidzica 2:0, a następnie z SP Dłutowo 6:0.
Na wyróżnienie zasłużyli M. Ozymkowski, K. Grochowalski oraz D. Dąbrowski.
Skład SP 1 Lidzbark: Cichocki Igor, Jarzębski Rafał, Dąbrowski Dominik, Plata Dominik, Stankowski Remigiusz, Ozymkowski Marcel, Godlewski Kacper, Grochowalski Ksawery.
Trenerem drużyny jest pan Marek Koczot.
FESTYN RODZINNY
30 maja w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem ,,Wesoło i zdrowo”, połączony z obchodami Dnia Dziecka oraz promocją zdrowego stylu życia. Koordynatorką wydarzenia była pani Magdalena Zawacka, która zaprosiła w imieniu społeczności szkolnej do współpracy instytucje z terenu Lidzbarka i Działdowa, takie jak: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Lidzbarku, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lidzbarku, Nadleśnictwo Lidzbark, Dzienny Dom Senior +, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną z Działdowa oraz Urząd Miasta i Gminy Lidzbark, Piekarnię GS i Spółdzielnię Mleczarską w Lidzbarku, Sklep pani Anetty Laskowskiej, państwa Wioletty i Grzegorza Liberadzkich i państwa Kamili i Dominika Kamińskich. Jak zawsze wsparcie szkole udzieliła niezawodna firma SEBEX z Warszawy.
Do przygotowania festynu i pomocy zgłosili się także chętni rodzice, na których zawsze możemy liczyć.
Pani dyrektor Dorota Waleśkiewicz powitała wszystkich uczestników festynu, pana Burmistrza Lidzbarka Andrzeja Piątkowskiego, dyrektorów instytucji, rodziców, uczniów oraz nauczycieli i pracowników obsługi. Przedstawiła program dnia i zachęciła do wspólnego spędzania czasu z rodziną, z przyjaciółmi na świeżym powietrzu, bez telefonu i komputera, by zamiast tego wybrać: jazdę na rowerze, czas z książką, spacer w lesie, tańcząc, śpiewając, ćwicząc…. I co równie istotne dla Naszego zdrowia psychicznego i fizycznego – bez przemocy, agresji słownej, fizycznej, bez hejtu na portalach społecznościowych.
Następnie chętni uczniowie i nauczyciele zaśpiewali piosenki, a pani Danuta Szuman poprowadziła aerobic. Pani Joanna Urbańska i pani Małgorzata Waleszkowska zaproponowały uczestnikom ciekawe zabawy, które sprawiły im mnóstwo radości.
Na boisku szkolnym pojawiły się stoiska: z Loterią zdrowia, z kolorowankami, grami planszowymi, zadaniami przyrodniczymi, ulotkami o zdrowiu psychicznym, cyberprzemocy, jak również zachęcające do prawidłowego mycia rąk i zębów. Nie zabrakło też strefy gastronomicznej, w której rodzice z nauczycielami i pracownikami obsługi proponowali pyszne gofry z owocami, koreczki warzywno-owocowe, watę cukrową, popcorn, koktajle oraz lemoniadę.
Uczniowie i dorośli mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych, tworząc prace z papieru, zagrać w szachy, pozjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni, pograć w różne gry z pracownikami MGOK w Lidzbarku, zjeść smaczne deserki i pomalować wybraną część ciała na stoisku Dziennego Domu Seniora + lub odpocząć w strefie relaksu na leżakach i kocykach.
Na szkolnym parkingu pan Wojciech Nowiński wraz z wicemistrzami turnieju BRD przygotował Miasteczko Rowerowe. W trakcie wydarzenia pan Marek Koczot na Orliku przeprowadził rozgrywki sportowe pomiędzy klasami.
Na zakończenie uczniowie wraz z wychowawcami otrzymali bony na lody, ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Lidzbark i spacerkiem udali się do kawiarenki Cittaslow.
Serdecznie dziękujemy Wszystkich instytucjom, osobom prywatnym, rodzicom, pracownikom obsługi za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu festynu. To był niezwykły dzień, pełen uśmiechu, życzliwości ,wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń.
Wręczenie nagród uczestnikom szkolnych konkursów plastycznych o zdrowiu
30 maja w naszej szkole odbyło się wręczenie nagród uczestnikom szkolnych konkursów plastycznych o zdrowiu, których koordynatorem była pani Magdalena Zawacka.
Jury w składzie – pani Beata Piątkowska, pani Julita Skuza i pani Magdalena Zawacka przyznali nagrody:
Klasy 1-3
„Jemy zdrowo i kolorowo”
1 miejsce- Julia Ziółkowska- 3a
2 miejsce- Mateusz Kolwicz- 2 b
3 miejsce- Zofia Zajcew- 3 b
wyróżnienia:
Aleksandra Pacuska- 3 b
Hanna Radzanowska – 3 b
Klasy 4-6
„Jemy zdrowo i kolorowo”
1 miejsce- Natalia Lech- 4 a
2 miejsce- Dawid Wyka- 5 a
3 miejsce- Lena Śliwczyńska- 5b
wyróżnienie :
Matylda Kaczorowska- 5 b
Klasy 7-8
„Niebezpieczeństwo uzależnień”
Nagroda dla Ksawerego Grochowalskiego – 7b.
„Wioski bez troski”
Miło nam poinformować, że uczennica klasy Vb Lena Śliwczyńska zajęła II miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego XV Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Wioski bez troski” w kategorii klas IV-VIII, którego organizatorem jest KRUS. Tym samym jej praca zakwalifikowała się do etapu centralnego.
Swoją ilustrację Lena przygotowywała pod kierunkiem pani Marleny Komosińskiej.
Serdecznie gratulujemy i oczywiście trzymamy kciuki za kolejny sukces.
Zdjęcia: Wioleta Śliwczyńska