Home » Wydarzenia

BohaterON
Zajęcia nauki gry w tenisa stołowego
Razem na Święta
Młodzieżowa Rada Miejska
Szkoła do hymnu
Szkoła pamięta
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Rok dla Niepodległej
Powrót Lidzbarka do Macierzy
Інформація про обробку персональних даних Загальна інформація
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ
Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy
ІНСТРУКЦІЯ ВХОДУ В СИСТЕМУ LIBRUS SYNERGIA
Librus Synergia

2 - 3 stycznia 2025 r. (czwartek - piątek)
2 maja 2025 r. (piątek)
13 - 15 maja 2025 r. (wtorek - czwartek)
20 czerwca 2025 r. (piątek)

kwiecień 2025
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Telefon i czat zaufania dla dzieci i młodzieży Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników
40-lecie nadania szkole imienia
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej

Wydarzenia


ODLOTOWA WIZYTA

W kwietniu uczniowie klasy 1a na zajęciach dodatkowych z robotyki gościli Pana Patryka Czaplińskiego, który w praktyczny sposób wprowadził dzieci w świat dronów, ich budowę oraz przeznaczenie.

Największe emocje wzbudził pokaz lotu drona: jego start i lądowanie oraz możliwości nagrywania filmów i wykonywania zdjęć.

Serdecznie dziękujemy Panu Patrykowi za bardzo interesujące zajęcia oraz Pani dyrektor Dorocie Waleśkiewicz za udostępnienie drugiego drona, dzięki czemu uczniowie mogli poznać zasady działania różnych modeli bezzałogowych statków latających.

Tekst: Katarzyna Czaplińska


SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

14 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny w dwóch kategoriach wiekowych: klas drugich oraz klas trzecich. W konkursie wzięło udział jedenaścioro uczniów.

Celem konkursu było utrwalenie zasad polskiej ortografii, rozwijanie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności ortograficznych oraz kształtowanie zainteresowań i umiejętności samodzielnej pracy.

Zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce.

Klasy II:
🥇- Eliza Pawlak- 2a
🥈 – Sandra Piskorowska- 2b
3. Lena Olszewska- 2a
4. Natalia Kinicka- 2a
5. Mateusz Kolwicz- 2b
6. Dominik Sosiński- 2b
Klasy III:
🥇- Laura Kłosowska-3b
🥈- Faustyna Karpińska – 3b
3. Zuzanna Soliwocka- 3a
4. Liliana Dombrowska- 3b
5. Adam Wilimski – 3a

28 maja br. uczniowie, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca będą reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym. Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces na kolejnym etapie konkursu.

Tekst: Teresa Pawlak


Nasza Szkoła Aktywnie Włącza Się w Akcję #SprzątamyDlaPolski!

Z dumą informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w IX edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski!

Dnia 23 kwietnia 2025 roku uczniowie klas IIIa, IIIb, VIIa i VIIb wraz z zaangażowanymi opiekunami: p. Katarzyną Sławińską, p. Beatą Piątkowską, p. Jolantą Nowińską oraz p. Mariuszem Topolewskim, wspólnie udali się na wyznaczony obszar leśny, aby aktywnie uczestniczyć w sprzątaniu lasu.

Na miejscu uczniowie spotkali się z przedstawicielem Nadleśnictwa Lidzbark, który wyposażył ich w niezbędne narzędzia – rękawiczki oraz worki na śmieci. Z ogromnym zapałem i energią młodzi wolontariusze ruszyli do pracy, dbając o czystość naszego lokalnego środowiska.

Podczas akcji sprzątania nie zabrakło również dobrego humoru i koleżeńskiej atmosfery, co sprawiło, że praca przebiegała sprawnie i przyjemnie. Zebrane przez uczniów worki ze śmieciami zostały zgromadzone w wyznaczonym punkcie, skąd zostaną odebrane przez służby Nadleśnictwa Lidzbark.

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Lidzbark za cenną pomoc i wsparcie w organizację tegorocznej akcji #SprzątamyDlaPolski. Dzięki Państwa zaangażowaniu mogliśmy wspólnie przyczynić się do dbałości o nasze środowisko naturalne.

Razem dbamy o czystość naszej przyrody!

Tekst: Beata Piątkowska
Foto: Beata Piątkowska, Jolanta Nowińska, Mariusz Topolewski


XIX Powiatowy Konkurs Recytatorski im. K.K. Baczyńskiego

16 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K.K. Baczyńskiego w Lidzbarku odbył się XIX Powiatowy Konkurs Recytatorski im. K.K. Baczyńskiego.

W tym roku uczestnicy konkursu mieli okazję zaprezentować recytację wybranego wiersza Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Borkowska (kl. VIa), Paweł Orzechowski (kl. VIIa) i Nadia Margaszewska (kl. VIIIa).

Miło nam poinformować, że w kategorii szkół podstawowych:
🔹III miejsce zdobyła Alicja Borkowska
🔹wyróżnienie otrzymała Nadia Margaszewska


AKCJA ŻONKILE

W tym roku uczniowie i nauczyciele Naszej szkoły upamiętnili 82 Rocznicę w Getcie warszawskim sadzeniem żonkili. Do akcji włączyła się społeczność szkolna wraz z koordynatorem panią Magdaleną Zawacką. Nauczyciele przeprowadzili zajęcia na temat powstania, a następnie posadzili żonkile na terenie szkoły.

Dziękujemy panu Burmistrzowi Andrzejowi Piątkowskiemu za przekazanie na akcję żonkili.

Powstanie w Getcie warszawskim to nie tylko walka z bronią w ręku. To także Ci, którzy ratowali innych, dokumentowali rzeczywistość, tworzyli muzykę i literaturę, by pamięć przetrwała.


Wiosenne porządki

Przez ostatnie pięć tygodni wokół szkoły trwały prace porządkowe. Usunięto liście, gałęzie, przycięto krzewy oraz posadzono takie rośliny jak: tulipany, krokusy, bratki, aksamitki, szałwię błyszczącą. Dzięki p. Kazimierzowi Durzyńskiemu ZUL z Bryńska na terenie szkoły zostały posadzone 50 sztuk tui, za które jesteśmy bardzo wdzięczni. Dziękujemy, Mamy nadzieję, że wiosenne rabatki nie tylko będą Nas cieszyły swoim widokiem, ale przyciągną także różne gatunki owadów.

Natomiast w szkole pojawiły się nowe ławki, krzesła dla uczniów, a na sali gimnastycznej osłonięto sprzęt sportowy. I tu za pomoc dziękujemy firmie SEDA z Lidzbarka.

Dodatkowo na szkolnych korytarzach ustawiono ławki zakupione przez Nadleśnictwo Lidzbark. Ślemy serdeczne podziękowania w imieniu społeczności szkolnej.


NAJLEPSI W POWIECIE

15 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który jest eliminacją do Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Gminę Lidzbark w tych zawodach reprezentowały dwie drużyny z Naszej Szkoły.

Turniej był rozgrywany w dwóch grupach wiekowych:
Grupa I – uczniowie w wieku 10 – 12 lat (rocznik 2013 i młodsi);
Grupa II – uczniowie szkół podstawowych.

Zawody rozgrywane były w czterech konkurencjach: test wiedzy z przepisów ruchu drogowego i sytuacji na skrzyżowaniach, jazdy w miasteczku ruchu drogowego, jazdy po rowerowym torze przeszkód oraz praktycznej umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po trwających blisko cztery godziny zmaganiach Nasi uczniowie okazali się najlepsi w obydwu grupach.

Szkołę w tym turnieju pod kierunkiem pana Wojciecha Nowińskiego reprezentowali:
Grupa I
Gabriela Stumska kl. V a,
Natalia Wysocka kl. V a,
Stanisław Jankowski kl. V a,
Adam Cechowski kl. V a.
Grupa II
Iga Orłowska kl. VII a,
Igor Szypulski kl. VII a,
Oliwer Rykaczewski kl. VIII a.

Uczniom reprezentującym szkołę gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w turnieju wojewódzkim, w którym będą reprezentować powiat działdowski. Trzymamy kciuki.

Źródło zdjęć: Moje Działdowo


Występ uczennic klasy 2a podczas Jarmarku Wielkanocnego

Podczas tegorocznego Jarmarku Wielkanocnego, który odbył się 13 kwietnia na Placu Hallera wystąpiły uczennice klasy 2a, przygotowane przez p. Żanetę Mendalkę. Dziewczynki zaprezentowały taniec do ludowej piosenki pt. „W moim ogródeczku”. Było to połączenie tradycji i nowoczesności, które spodobało się publiczności.


Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „Panda”

W dniach 10, 11 oraz 14 kwietnia w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „Panda”, którego szkolnym koordynatorem była pani Katarzyna Stempka. W konkursie wzięło udział 56 uczniów z klas IV-VIII w różnych kategoriach wiekowych. Uczestnicy konkursu sprawdzali swoją wiedzę z takich przedmiotów jak:
✓ język hiszpański
✓ język angielski
✓ język polski
✓ geografia
✓ biologia
✓ historia
✓ przyroda.

Wyniki niebawem. Trzymamy kciuki za wszystkich odważnych uczniów.


Warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej w 5b

10 kwietnia w klasie 5b na zaproszenie wychowawczyni pani Katarzyny Stempki pan Wojciech Nowiński wraz z uczniami, należącymi do kółka BRD przeprowadzili warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej.

Piątoklasiści podczas zajęć mogli zobaczyć, jak zabezpieczyć i udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej np. w wypadku rowerowym. Ważnym elementem pokazu było zademonstrowanie przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na manekinie.

Serdecznie dziękujemy panu Nowińskiemu, Idze Orłowskiej, Igorowi Szypulskiemu, Oliwerowi Rykaczewskiemu, Gabrieli Stumskiej i Stanisławowi Jankowskiemu za bardzo ciekawe zajęcia.


Staż trenerski nauczyciela wychowania fizycznego

W dniach 7-11 kwietnia nasz nauczyciel wychowania fizycznego pan Marek Koczot odbył staż trenerski w Borussia Mönchengladbach, w trakcie którego miał okazję obserwować treningi wszystkich grup młodzieżowych, a także obejrzeć takie mecze ligowe, jak: Borussia U19 – VfL Bochum, Borussia U15 – 1.FC Köln, Borussia U17 – Hertha BSC Berlin oraz KFC Uerdingen-Borussia U23.

Pan Koczot z pewnością wykorzysta zdobytą wiedzę teoretyczną i praktyczną w pracy z naszymi uczniami.


Jarmark Wielkanocny

Dn. 13 kwietnia Nasza Szkoła wzięła udział w Jarmarku, który odbył się na Placu Hallera.

Na stoisku można było podziwiać i zakupić różne ozdoby wielkanocne i wiele pysznych wypieków wykonanych przez Rodziców z klas I- VIII.

Słoneczna pogoda, wspaniałe humory, sympatyczni rodzice i uśmiechnięci klienci stworzyli niesamowity świąteczny klimat.

W części artystycznej uczennice klasy II a pod opieką p. Żanety Mendalki rewelacyjnie, perfekcyjnie zaprezentowali taniec ,, W moim ogródeczku” . Zaś Zespół Wokalny zaśpiewał piosenkę pt. ,,Nie zadzieraj nosa” przygotowany przez p. Marlenę Komosinską.

Już wkrótce pojawi się fotorelacja i wideo z występów artystów.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie stroików , a uczniom za piękne ozdoby.

Wyrazy wdzięczności kierujemy z stronę Koła Gospodyń Wiejskich ,,Kukurydzianki” w Ciborzu za udostępnienie namiotu.

Całusy ślemy do p. Beaty Kinickiej i p. Ani Jankowskiej za koordynację podczas sprzedaży.

Dzięki zaangażowaniu rodziców i nauczycieli możliwe będzie powiększenie środków finansowych na koncie Rady Rodzicôw.
Dziękujemy.

Dziękujemy za obecność, hojność, każdy uśmiech i okazane dobre słowo.


Małe Rączki, Wielka Pomoc

11 kwietnia 2025r. odbył się w Naszej szkole dla uczniów klas I-III wieczór tematyczny pt. ,, Małe Rączki, Wielka Pomoc”. Celem tego wydarzenia było kształtowanie u dzieci umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz nauka odpowiedniego reagowania w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa lub zdrowia własnego lub innej osoby. W ramach akcji zostało przeprowadzone szkolenie teoretyczne i praktyczne w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie uczyli się bezpiecznego podchodzenia do poszkodowanego, oceny jego przytomności, wzywania pomocy, metody udrażniania dróg oddechowych, sprawdzania oddechu, układania w pozycji bocznej ustalonej tzw. bezpiecznej, wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Zapoznali się też z wyposażeniem apteczki domowej oraz przeznaczeniem jej poszczególnych składników, ćwiczyli również umiejętność bandażowania. Atrakcją spotkania była możliwość obejrzenia zarówno zewnątrz jak i wewnątrz pojazdów uprzywilejowanych, takich jak samochód pożarniczy, radiowóz policyjny i karetki pogotowia ratunkowego. Uczniowie zostali również zapoznani ze sprzętem, w który te pojazdy są wyposażone.

Podczas wydarzenia p. Żaneta Mendalka przedstawiła wyniki konkursu plastycznego dla klas I- III pt. ,, Zasady pierwszej pomocy znamy, potrzebującym pomagamy.” Bo taka wiedza nic nie kosztuje, a życie ratuje!:
I miejsce – Eliza Pawlak
II miejsce – Jadwiga Jankowska
III miejsce – Nikodem Chojnowski
oraz cztery wyróżnienia:
Nicole Trzaskalska
Mikołaj Pawlenko
Mateusz Kolwicz
Hanna Krzemińska

Dla dzieci była to fascynująca, bardzo pouczająca i potrzebna lekcja udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, na koniec której przedstawiciele służb ratowniczych wręczyli uczniom symboliczne certyfikaty ukończenia szkolenia.
Podziękowania składamy osobom i instytucjom, które Nas wsparły w organizacji i przeprowadzeniu tej wyjątkowej lekcji:
• Panu Andrzejowi Piątkowskiemu, Burmistrzowi Lidzbarka
• Pani Malwinie Dąbrowskiej oraz Panu Markowi Ciechackiemu, ratownikom medycznym
• Pani Aldonie Kordalskiej, pielęgniarce medycyny szkolnej
• Oddziałowi Miejsko-Gminnemu Ochotniczej Straży Pożarnej w Lidzbarku
• Oddziałowi Miejsko-Powiatowemu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Lidzbarku
• Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Działdowie
• Komisariatowi Policji w Lidzbarku
• Panu Patrykowi Czaplińskiemu.


IV Powiatowy Konkurs Ortograficzny

10 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Działdowie odbył się IV Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla klas drugich. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Eliza Pawlak z klasy 2a oraz Sandra Piskorowska z klasy 2b.

Miło nam poinformować, że Eliza Pawlak zajęła pierwsze miejsce.

Gratulujemy Elizie zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.


Poczujmy wspólnie atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych

13 kwietnia godz. 12.00, w Niedzielę Palmową, na Placu Hallera odbędzie się Lidzbarski Jarmark Wielkanocny.

Serdecznie zapraszamy na nasze szkolne stoisko, na którym znajdziecie MEGA PYSZNE CIASTA, CHLEBEK oraz WIELKANOCNE DEKORACJE.

Szukajcie namiotu z oznaczeniem naszej szkoły. Do zobaczenia!


Zaproszenie na nasze stoisko Lidzbarski Jarmark Wielkanocny


WSPANIAŁE OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW!

Z wielką radością informujemy, że w naszej szkole mamy podwójnego laureata oraz finalistów konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Są to:
◆Tomasz Bilski – laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego oraz laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z informatyki;
◆Urszula Naworska – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki;
◆Artur Marchlewicz – finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka niemieckiego;
◆Emil Marchlewicz – finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka niemieckiego;

Uczniów do konkursu przygotowywali:
∎pani Iwona Figurska – język niemiecki
∎pani Jolanta Nowińska – język angielski
∎pan Wojciech Nowiński – informatyka
∎pani Anetta Paturalska – matematyka

Nasi uczniowie udowodnili, że ich wiedza jest na najwyższym poziomie! Ich sukces jest dowodem na to, że pasja, praca i determinacja prowadzą do realizacji ambitnych celów.

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom.

WSPANIAŁE OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW!


Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 7-9 kwietnia w naszej szkole odbywają się Rekolekcje Wielkopostne. Katechezy w szkole prowadzą Siostry Nazaretanki z Warszawy, a w kościele- Ojciec Misjonarz z Iławy. Uczniowie chętnie biorą udział w rekolekcjach, a treści katechez z pewnością wzmocnią ich religijność.


Mamy moc!

W minionym tygodniu uczestnicy innowacji „Czas na relacje!” odkrywali swoje talenty. To była niezwykła przygoda, która wykazała, że każdy uczeń posiada jakiś dar, choć nie zawsze zdawał sobie z tego sprawę. Następnie wspólnie z nauczycielami prowadzącymi innowację piątoklasiści sporządzili graficzną, klasową mapę talentów, która zawiśnie w sali lekcyjnej, by każdy uczeń już zawsze pamiętał, że posiada swoją supermoc. Ta część innowacji pokazała uczestnikom, że mają potencjał i każdy z nich może osiągnąć sukces, jeśli zainwestuje czas i pracę w rozwój swojego talentu.


IV Powiatowy Konkurs Przyrodniczo – Matematyczny w Działdowie

3 kwietnia w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Działdowie odbyła się IV edycja Powiatowego Konkursu Przyrodniczo-Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych. W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział 42 uczniów, reprezentujących aż 14 szkół podstawowych z naszego powiatu.

Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę i umiejętności z matematyki, biologii oraz chemii.
Naszą szkołę reprezentowali:
◆Iga Orłowska (klasa 7a)
◆Tomasz Bilski (klasa 7a)
◆Urszula Naworska (klasa 8a), która zdobyła wyróżnienie w konkursie.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.


Rady cenniejsze niż złoto!

W dniach 24 – 28 marca uczniowie klasy 5a w ramach prowadzonej innowacji rozważali znaczenie cennych rad w naszym życiu. Próbowali wczuć się w trudne sytuacje innych osób i doradzać im, wykazując się tym samym empatią, która jest tak ważna w budowaniu relacji. Kreatywni uczniowie zebrali również rady rówieśników i pracowników szkoły przydatne w codziennym życiu. Czego one dotyczyły? Przekonajcie się sami, oglądając przeprowadzone wywiady. Być może i Wy skorzystacie kiedyś z tych cennych rad.


Spotkanie autorskie z Marcinem Szczygielskim

2 kwietnia uczniowie klasy 6b wzięli udział w spotkaniu autorskim z Marcinem Szczygielskim, które odbyło się w Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Lidzbarku.

Podczas spotkania młodzież aktywnie uczestniczyła w rozmowie, zadając autorowi liczne, interesujące pytania. Odbył się także konkurs dotyczący książki „Teatr Niewidzialnych Dzieci”.

Po zakończeniu oficjalnej części uczniowie mieli możliwość zdobycia autografów oraz wykonania pamiątkowych zdjęć z autorem. Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze i dało uczniom szansę poznania kulis powstawania ulubionych książek oraz inspirację do własnych literackich poszukiwań.


DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W LIDZBARKU

JEDNO POJĘCIE – WIELE BARW

Nasza szkoła otrzymała zaproszenie od p. Marty Trzcińskiej i UMiG Lidzbark na przemarsz z okazji IV edycji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Dziś, w piękny słoneczny dzień o godz. 13.00 nad Małym Jeziorkiem spotkali się ludzie, dla których istotne jest, aby zwrócić uwagę lokalnej społeczności na potrzeby osób autystycznych. To wyjątkowe osoby, wrażliwe, zdolne, żyjące w swoim świecie, potrzebujące zrozumienia.

Klasa III b z wychowawczynią p. Beatą Piątkowską, pedagog p. Magdalena Zawacka oraz klasa VII a z p. Jolantą Nowińską dzielnie pokonali trasę do Ośrodka Wczasowego „Babie Lato”, a tam czekała na Nich niespodzianka: kiełbaski, kurczak i pyszne ciasto wykonane przez p. Ewę Łukaszewską.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wspólnie spędzony wspaniały czas.

 


Uwolnij ręce

Dziś uczniowie klas 4, 5 i 6 wzięli udział w warsztatach edukacyjnych na temat fonoholizmu w ramach społecznego projektu Uwolnij ręce.

Zajęcia przeprowadziły uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Działdowie, które rozmawiały z naszymi uczniami o wpływie elektroniki na nas i nasze otoczenie oraz o sposobach spędzania wolnego czasu bez telefonów.

Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia i upominki!


Spotkanie przedstawicieli Zespołu Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku oraz Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lidzbarku z uczniami klas ósmych

1 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie przedstawicieli Zespołu Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku oraz Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lidzbarku z uczniami klas ósmych, podczas którego zaprezentowana została oferta edukacyjna tychże szkół na rok szkolny 2025/ 2026.

Nauczyciele zaprezentowali dostępne kierunki kształcenia, które oferują ich placówki. Przedstawiono zarówno kierunki techniczne, jak i ogólnokształcące.


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

Wczoraj, 2 kwietnia w urodziny duńskiego bajarza nad bajarzami – Hansa Christiana Andersena obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI.

Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Z tej okazji biblioteka szkolna, chcąc zachęcić uczniów klas 1-3 do czytania przygotowała na szkolnych korytarzach wystawę najpiękniejszych książek dla dzieci, które posiada w swoich zbiorach. Chętni uczniowie mieli okazję wypożyczyć je do domu.

PS
Dlaczego warto czytać książki? Ponieważ (cytując Wisławę Szymborską) „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów. Książka dodaje sił i zapału. Dostarcza nam rozrywki i emocji. Może rozśmieszyć lub zasmucić. Może pocieszyć i wskazać nowe możliwości.

Życzymy miłego czytania.


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dzisiaj, 2 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie i nauczyciele wyrazili swoją solidarność i akceptację dla osób w spektrum autyzmu ubierając się w kolor niebieski.


Dzień na opak, czyli Prima Aprilis w SP1!

1 kwietnia Samorząd Uczniowski po raz kolejny zachęcił uczniów naszej szkoły do wspólnej zabawy. Jeśli dziś w naszej szkole zauważyliście uczniów w niecodziennych fryzurach, przebraniach, piżamach, szlafrokach, kapciach, butach nie do pary czy ubraniach na lewą stronę – spokojnie, to nie był przypadek! Zamiast plecaków pojawiły się walizki, transportery dla zwierząt, kosze, worki i inne nietypowe „torby szkolne”, a do tego różne akcesoria, których również na co dzień w szkole nie zobaczymy.

W taki zwariowany sposób świętowaliśmy Prima Aprilis – dzień pełen śmiechu, kreatywności i dobrej zabawy!

Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie.


Kreatywne warsztaty uczniów naszej szkoły

W ostatni poniedziałek marca odbyły się kreatywne warsztaty uczniów naszej szkoły we współpracy z MGOK Lidzbark. Tym razem wykonywaliśmy wielkanocne kartki, które umilą nam świąteczny czas.

Kreatywne warsztaty uczniów naszej szkoły


„Relaks na biologii? – A jednak”

Żyjemy w szalonym tempie. I to nie tylko dorośli przeżywają stres czy napięcie związane np. z pracą. Młodzi ludzie również mają swoje problemy i troski, a w dodatku wiele godzin spędzają przed ekranem monitora lub telefonu. Dlatego, aby pokazać uczniom, że warto się czasami zatrzymać, odetchnąć i wyłączyć telefon, nauczycielka biologii -pani Katarzyna Stempka postanowiła spróbować „innej lekcji”.

We wtorek 25 marca w ramach utrwalenia Mechanizmu oddychania w klasie 7a pani Stempka przeprowadziła nietypową lekcję.

Na początku uczniowie mieli za zadanie ułożyć się w jak najbardziej komfortowej pozycji, po czym zamknąwszy oczy wysłuchali opowiadania o anatomii oddychania z relaksacyjną muzyką w tle. Tym samym, przypomnieli sobie, jaką drogę przechodzi powietrze przez nasz układ oddechowy.

Następnie siódmoklasiści mieli okazję poddać się relaksacji metodą Jacobsona z piękną kojącą muzyką w tle.

Nauczycielka nie była pewna, czy uczniowie wytrzymają 45 minut bez rozmów,ale UDAŁO się. Wszyscy byli bardzo skupieni na sobie, na prawidłowym oddechu i na wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń oddechowych.

Wrażenia uczniów po zakończonej lekcji były BARDZO pozytywne. Byli zaskoczeni tym, że udało im się zrelaksować, a dwoje z nich nawet zasnęło. Mówili, że czują każdy swój mięsień, że dziwnie było wstać i czuli błogość.

Zajęcia pokazały uczniom, że trzeba się czasami zatrzymać, zrobić coś dla naszego ciała i umysłu, żeby zapobiegać zmęczeniu, problemom z kręgosłupem czy z zapamiętywaniem.


Warsztaty plastyczne w klasie IA

W tym tygodniu uczniowie klasy IA wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których dekorowali ażurowe pisanki flamastrami oraz farbami techniką pomponingu.

Podczas pracy wykazali się niezwykłą kreatywnością, cierpliwością i zaangażowaniem, a wspólna zabawa wspaniale zintegrowała zespół. Na buziach dzieci niezmiennie gościł uśmiech, a rozmów nie było końca.
Wykonane prace, które zostały pięknie zapakowane, zostaną przekazane na stoisko naszej szkoły podczas Jarmarku Wielkanocnego.

Bardzo dziękujemy mamom uczennic: Pani Marzenie Szymańskiej, która była inicjatorką warsztatów i przygotowała materiały do pracy oraz Pani Ewelinie Amendzie za pomoc w przeprowadzeniu warsztatów.

Było cudownie!