Home » Razem na święta

BohaterON
Zajęcia nauki gry w tenisa stołowego
Razem na Święta
Młodzieżowa Rada Miejska
Szkoła do hymnu
Szkoła pamięta
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Rok dla Niepodległej
Powrót Lidzbarka do Macierzy
Інформація про обробку персональних даних Загальна інформація
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ
Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy
ІНСТРУКЦІЯ ВХОДУ В СИСТЕМУ LIBRUS SYNERGIA
Librus Synergia

2 maja 2024 r. (czwartek)
14 - 16 maja 2024 r. (wtorek - czwartek)
31 maja 2024 r. (piątek)

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Telefon i czat zaufania dla dzieci i młodzieży Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników
40-lecie nadania szkole imienia
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi
im. 
Tadeusza Kościuszki
w Lidzbarku

ul. Działdowska 13
13-230 Lidzbark

tel/fax 23 696 15 27

e-mail: splidzbark@wp.pl
dyrektor@splidzbark.pl
wicedyrektor1_3@splidzbark.pl
wicedyrektor4_8@splidzbark.pl
sekretariat@splidzbark.pl
administracja@splidzbark.pl
biblioteka@splidzbark.pl
pedagog@splidzbark.pl
psycholog@splidzbark.pl

Razem na święta


Wigilie klasowe

Jak co roku, w naszej szkole odbyły się klasowe wigilie 🌲🌲🌲. Było smacznie, wesoło, kreatywnie, śpiewająco, a przede wszystkim ŚWIĄTECZNIE.


Paczka dla seniora

W czwartek 21 grudnia, w ramach gminnej akcji PACZKA DLA SENIORA, nasi uczniowie z przedstawicielami klas I-VIII i szkolnym św. Mikołajem uczestniczyli w przekazaniu podarków dla 11 seniorów. Koordynatorem akcji był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, a nasza szkoła brała udział w zbiórce produktów na ten cel.

Serdeczne podziękowania kierujemy do: Rodziców, Uczniów i Nauczycieli naszej szkoły; Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Lidzbarku – Pani Justyny Kochalskiej; Kierowcy CUW Pana Jarosława Pałasz.


Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy

„JEST TAKI DZIEŃ, BARDZO CIEPŁY, CHOĆ GRUDNIOWY,
DZIEŃ, ZWYKŁY DZIEŃ, W KTÓRYM GASNĄ WSZELKIE SPORY…” słowa tej piosenki towarzyszyły inscenizacji bożonarodzeniowej, którą przygotowali i przedstawili uczniowie klasy 2a i 2b wraz z wychowawczyniami Beatą Piątkowską i Katarzyną Sławińską. W przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna”, wplecione były piosenki i tańce o tematyce świątecznej. Wszyscy występujący otrzymali zasłużone brawa od zgromadzonych widzów.


„Jasełka współcześnie i nie tylko”

W ostatnim dniu zajęć tego roku kalendarzowego uczniowie klasy 6a zaprezentowali przedstawienie pt. „Jasełka współcześnie i nie tylko”. Wprowadzili nas w świąteczny nastrój, ukazując historię narodzin Jezusa. Powiązali ją z postawami współcześnie żyjących ludzi.

Przypomnieli w ten sposób o cennej wartości przekazywanej drugiemu człowiekowi – dobru. Inscenizację wzbogaciły piosenki w wykonaniu Zespołu Wokalnego naszej szkoły. Przygotowaniem uczniów zajęły się Katarzyna Budna i Marlena Komosińska.

Foto: Mariusz Urbański


Betlejemskie Światełko Pokoju jest już w naszej szkole

Dnia 20 grudnia 2023 r. naszą szkołę odwiedzili harcerze – przedstawiciele Komendy Hufca ZHP Lidzbark, którzy na ręce Pani Dyrektor przekazali życzenia świąteczne oraz Betlejemskie Światełko Pokoju.

Harcerzom dziękujemy za pamięć, a ludziom na całym świecie życzymy spokoju i pokoju.

Tekst i foto: Joanna Urbańska


Wolontariusze-Mikołaje z wizytą u Natalii

Wolontariusze sekcji „Dajemy siebie innym”:
Lena Sobotka, Sara Rogozińska, Zosia Karkocha, Amelia Gutkowska, Zuzia Stróż i Kuba Kornowski
przygotowali świąteczną niespodziankę dla koleżanki Natalii, która powodu problemów zdrowotnych nie może uczęszczać do szkoły.
W czwartek 21 grudnia wolontariusze udali się do domu Natalii i osobiście przekazali przygotowane paczki.

Spotkanie z Natalią było krótkie, ale wyjątkowe. Wszyscy na długo zapamiętamy tę chwilę.

Dziękuję Wam za to, że wywołaliście uśmiech na twarzy Natalii i radość w jej sercu.

Tekst i foto: Anna Kowalkowska-opiekun sekcji wolontariatu


Jarmark Bożonarodzeniowy

Dnia 17 grudnia 2023 r. społeczność naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lidzbarku.
Na naszym stosiku znaleźć można było pyszne wypieki i wspaniałe dekoracje bożonarodzeniowe.

Uczniowie zaprezentowali również część artystyczną: grupa wokalna pracująca pod kierunkiem p. Marleny Komosińskiej zaśpiewała piosenkę Pojedziemy saniami, natomiast uczennice klasy 3a pracujące pod kierunkiem p. Katarzyny Czaplińskiej zaprezentowały Taniec Śnieżynek. Dziewczęta z Samorządu Szkolnego z opiekunem p. Jolantą Nowińską rozdawały przybyłym na Jarmark gościom etykietki z pozytywnym przesłaniem.

To był piękny dzień – dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jego organizację Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom. Do zobaczenia za rok!

Tekst: J. Urbańska
Foto: M. Nąć, K. Czaplińska, J. Nowińska, M. Komosińska


Życzenia świąteczne

W tym roku u życzenia wysylane do zaprzyjaźnionych z naszą szkołą instytucji i osób prywatnych zaprojektowała Wiktoria Szramka z klasy 6b. Uczennica pracowała pod kierunkiem nauczycielki plastyki Marleny Komosińskiej.

Tekst i foto: Marlena Komosińska


Mikołajki w Jedynce

Jak co roku 6 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na gościa. Mikołaj pierwsze kroki skierował do najmłodszych uczniów naszej szkoły, których obdarował prezentami. Po wykonaniu wspólnego zdjęcia dzieci podziękowały za prezenty i pożegnały Mikołaja, który ruszył w dalszą drogę, gdyż czekali na niego uczniowie kl. IV – VIII. Po spotkaniu z Mikołajem uczniowie klas I-III udali się z wizytą do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku, gdzie obejrzeli film o tematyce świątecznej. Po powrocie do szkoły czekały na dzieci jeszcze atrakcje w szkolnej bibliotece.

W klasach 4-8 tradycyjnie, wspólnie z wychowawcami wręczano sobie mikołajkowe prezenty. Natomiast w bibliotece szkolnej panie Marzanna Nąć i Marlena Komosińska przygotowały dla uczniów i pracowników całej szkoły atrakcje. Była ścianka fotograficzna, na tle której wykonywano piękne zdjęcia z Mikołajem. Poza tym, można było również wylosować naklejki z pozytywnym przesłaniem. Uczniowie i nauczyciele mogli zachować je dla siebie lub podarować bliskiej osobie. Biblioteka szkolna podczas przerw pękała w szwach, a Mikołaj okazał się być osobą z nieskończoną cierpliwością, miłością i siłą.
Był to dzień pełen wrażeń. Szkoda tylko, że 6 grudnia jest tylko raz w roku. W realizację mikołajkowych atrakcji dla klas I-III włączyli się Pracownicy Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku, którym serdecznie dziękujemy.

Tekst: Anna Kostrubała
Foto: Marzanna Nąć


Warsztaty plastyczne

Za nami pierwsze warsztaty plastyczne, na których wykonywaliśmy świąteczny plakat. Dziś spotkaliśmy się w gronie uczniów klas trzecich i czwartych. Nad nami artystycznym okiem czuwali pani Magdalena Zawacka i pan Zygmunt Mezykowski.

Tekst i foto: Magdalena Zawacka


Świąteczna paczka dla Seniora

Drodzy Darczyńcy, dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do gminnej akcji Świąteczna paczka dla Seniora Dzięki Wam zebraliśmy dużą ilość darów, które przekażemy na rzecz Seniorów z naszej gminy. Jak widać, na dobre serca i hojność naszej społeczności szkolnej zawsze można liczyć. DZIĘKUJEMY I ŻYCZYMY WSZYSTKIM ZDROWYCH ORAZ SPOKOJNYCH ŚWIĄT!

Świąteczna paczka dla Seniora

Tekst i foto: Marzanna Nąć


Pages: 1 2 3 4

Skip to content