Home » eTwinning

BohaterON
Zajęcia nauki gry w tenisa stołowego
Razem na Święta
Młodzieżowa Rada Miejska
Szkoła do hymnu
Szkoła pamięta
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Rok dla Niepodległej
Powrót Lidzbarka do Macierzy
Інформація про обробку персональних даних Загальна інформація
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ
Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy
ІНСТРУКЦІЯ ВХОДУ В СИСТЕМУ LIBRUS SYNERGIA
Librus Synergia

2 maja 2024 r. (czwartek)
14 - 16 maja 2024 r. (wtorek - czwartek)
31 maja 2024 r. (piątek)

Wydarzenia w miesiącu Maj 2024

poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota niedziela
29 kwietnia 2024
30 kwietnia 2024
1 maja 2024
2 maja 2024
3 maja 2024
4 maja 2024
5 maja 2024
6 maja 2024
7 maja 2024
8 maja 2024
9 maja 2024
10 maja 2024
11 maja 2024
12 maja 2024
13 maja 2024
14 maja 2024
15 maja 2024
16 maja 2024
17 maja 2024
18 maja 2024
19 maja 2024
20 maja 2024
21 maja 2024
22 maja 2024
23 maja 2024
24 maja 2024
25 maja 2024
26 maja 2024
27 maja 2024
28 maja 2024
29 maja 2024
30 maja 2024
31 maja 2024
1 czerwca 2024
2 czerwca 2024
Telefon i czat zaufania dla dzieci i młodzieży Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników
40-lecie nadania szkole imienia
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi
im. 
Tadeusza Kościuszki
w Lidzbarku

ul. Działdowska 13
13-230 Lidzbark

tel/fax 23 696 15 27

e-mail: splidzbark@wp.pl
dyrektor@splidzbark.pl
wicedyrektor1_3@splidzbark.pl
wicedyrektor4_8@splidzbark.pl
sekretariat@splidzbark.pl
administracja@splidzbark.pl
biblioteka@splidzbark.pl
pedagog@splidzbark.pl
psycholog@splidzbark.pl

eTwinning

„Uczeń, czyli genialny nauczyciel”

Projekt „Uczeń, czyli genialny nauczyciel” zakończony. Poniżej efekt pracy uczniów klas 7a i 8a, którzy cały rok szkolny pracowali na kółku projektowym lub lekcjach języka angielskiego, przygotowując materiały dydaktyczne na platformie Genially.

"Uczeń czyli genialny nnauczyciel"

Uruchom projekt

Tekst: Katarzyna Jeziółkowska


Kolejny projekt eTwinning zakończony. Tym razem „Bohater na żywo”

Uczniowie klas 5b i 7a wykonywali zadania dotyczące lektur.

Oto podsumowanie projektu w formie interaktywnej. Wykorzystano technikę App Smashing, czyli łączenie różnych aplikacji. W tym wypadku: Canva, Genially, Wordwall i Kahoot.

Bohater na żywo- efekty pracy nad projektem (genial.ly)

Tekst: Katarzyna Jeziółkowska


Kolejna Krajowa Odznaka Jakości

Kolejna Krajowa Odznaka Jakości. Tym razem za projekt Zasięgnij języka – #MDJO2022. Projekt wiązał się z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego (21 lutego). Wzięli w nim udział uczniowie wielu klas naszej szkoły.

Tekst: Katarzyna Jeziółkowska


Kolejny projekt eTwinning

Kolejny projekt eTwinning zrealizowany. Nasza szkoła przystąpiła do projektu Zasięgnij języka – #MDJO2022. Uczniowie pod opieką Katarzyny Budnej i Katarzyny Jeziółkowskiej wykonywali zadania projektowe. Uczniowie klas I- III oraz 4a, tworzyli obrazkowy słowniczek ortograficzny pt. Rysowana ortografia. Chcemy podziękować wychowawczyniom klas młodszych i p. Małgorzacie Waleszkowskiej za pomoc w realizacji projektu, gdyż przypadł on na czas nauki zdalnej w klasach starszych, więc komunikacja była utrudniona. Ponadto uczniowie klas 4a, 5b,7a,8c zrealizowali inne zadania, m.in. wybierali najpiękniejsze słowo w języku polskim oraz współtworzyli Baśń ortograficzną i tworzyli Językowe MEMY.

Nasza szkoła ma możliwość przystąpienia do kolejnego projektu eTwinning pt. „Bohater na żywo”. Projekt przeznaczony jest dla dzieci klas 5, 6 i 7. Uczniowie wybierają ulubione sceny z lektur szkolnych, odgrywają role bohaterów, następnie uwieczniają to na zdjęciach. Projekt pomaga urozmaicić „lekturowe” lekcje języka polskiego. Chętni mogą zgłaszać się do p. Katarzyny Jeziółkowskiej.

Tekst i foto: Katarzyna Jeziółkowska, Katarzyna Budna


Krajowa Odznaka Jakości za projekt „Odkryjmy magię świąt”

Po zakończonym projekcie „Odkryjmy magię świąt” p. Katarzyna Jeziółkowska wraz z klasą 5b uzyskała Krajową Odznakę Jakości.

„Odznaka Jakości jest przyznawana wybitnym projektom eTwinning i wskazuje osiągnięcie określonego krajowego i europejskiego standardu. Krajowa Odznaka Jakości przyznawana jest przez Krajowe Biuro eTwinning tym nauczycielom, których praca w ramach projektu osiągnęła określony poziom.

Celem przyznawania Krajowej Odznaki Jakości jest wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.

Projekt, który spełni wszystkie powyższe wymagania zostaje poddany ocenie pod kątem następujących pięciu kryteriów merytorycznych: innowacje pedagogiczne i kreatywność; integracja z programem nauczania; współpraca szkół partnerskich; wykorzystanie technologii; rezultaty, wpływ, dokumentacja”. (eTwinning)

Krajowa Odznaka Jakości „Odkryjmy magię świąt”

Certyfikat otrzymałam też każdy uczeń klasy 5b.

Krajowa Odznaka Jakości „Odkryjmy magię świąt”

Tekst: Katarzyna Jeziółkowska


Projekt eTwinning „Odkryjmy magię świąt”

Klasa 5b podczas realizacji projektu wykonywała różnorodne zadania. Były to m.in. rozwiązanie quizu o szkołach biorących udział w projekcie, konkurs na logo projektu (wygrało logo wykonane przez uczennicę klasy 5b- Martynę Kłosowską), wykonanie kartek świątecznych i ozdób dla przypisanych w projekcie szkół, nagranie fragmentu świątecznej piosenki, napisanie fragmentu świątecznej opowieści czy podanie przepisu na świąteczną potrawę.

Projekt eTwinning "Odkryjmy magię świąt"
Zwycięskie LOGO

Tekst i foto: Katarzyna Jeziółkowska


Nasza szkoła aktywnie bierze udział w eTwinning

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli. Nauczyciele chętnie szkolą się na platformie, uczestniczą indywidualnie w różnorodnych formach doskonalenia.

Platforma umożliwia realizowanie projektów pod patronatem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE).


Realizujemy projekty

Po pierwsze projekt pod nazwą „Uczeń, czyli genialny nauczyciel”. Projekt realizują dwie klasy językowe- klasa 7a na zajęciach dodatkowych oraz klasa 8a podczas obowiązkowych zajęć języka angielskiego pod opieką p. Katarzyny Jeziólkowskiej oraz p. Jolanty Nowińskiej

Ma on na celu zaktywizowanie uczniów i uświadomienie im, że są odpowiedzialni za swój proces edukacyjny. Uczniowie wejdą w rolę nauczyciela, który przygotowuje materiały do lekcji. Dzięki nowoczesnym technologiom uczeń stanie się nowoczesnym nauczycielem.

Ponadto klasa 5b pod opieką p. Katarzyny Jeziólkowskiej przystąpiła do kolejnego projektu „Odkryjmy magię świąt”. Wspólne snucie opowieści, śpiewanie, gotowanie i jedzenie, a także przesyłanie życzeń świątecznych zbliża nauczyciela/i i uczniów, a także tworzy relacje między szkołami. Projekt „Odkryjmy magię świąt” zaprasza do wejścia w czas Bożego Narodzenia w trakcie wykonywania wspólnych aktywności (pisania opowiadania, tworzenia kartek świątecznych, nagrywania piosenek/kolęd świątecznych lub przygotowywania przepisów na bożonarodzeniowe dania), wymagających współpracy uczniów w danej grupie projektowej, jak również między szkołami.

Tekst: Katarzyna Jeziółkowska

Skip to content