Home » Kwiecień_2023

BohaterON
Zajęcia nauki gry w tenisa stołowego
Razem na Święta
Młodzieżowa Rada Miejska
Szkoła do hymnu
Szkoła pamięta
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Rok dla Niepodległej
Powrót Lidzbarka do Macierzy
Інформація про обробку персональних даних Загальна інформація
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ
Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy
ІНСТРУКЦІЯ ВХОДУ В СИСТЕМУ LIBRUS SYNERGIA
Librus Synergia

2 maja 2024 r. (czwartek)
14 - 16 maja 2024 r. (wtorek - czwartek)
31 maja 2024 r. (piątek)

Wydarzenia w miesiącu Maj 2024

poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota niedziela
29 kwietnia 2024
30 kwietnia 2024
1 maja 2024
2 maja 2024
3 maja 2024
4 maja 2024
5 maja 2024
6 maja 2024
7 maja 2024
8 maja 2024
9 maja 2024
10 maja 2024
11 maja 2024
12 maja 2024
13 maja 2024
14 maja 2024
15 maja 2024
16 maja 2024
17 maja 2024
18 maja 2024
19 maja 2024
20 maja 2024
21 maja 2024
22 maja 2024
23 maja 2024
24 maja 2024
25 maja 2024
26 maja 2024
27 maja 2024
28 maja 2024
29 maja 2024
30 maja 2024
31 maja 2024
1 czerwca 2024
2 czerwca 2024
Telefon i czat zaufania dla dzieci i młodzieży Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników
40-lecie nadania szkole imienia
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi
im. 
Tadeusza Kościuszki
w Lidzbarku

ul. Działdowska 13
13-230 Lidzbark

tel/fax 23 696 15 27

e-mail: splidzbark@wp.pl
dyrektor@splidzbark.pl
wicedyrektor1_3@splidzbark.pl
wicedyrektor4_8@splidzbark.pl
sekretariat@splidzbark.pl
administracja@splidzbark.pl
biblioteka@splidzbark.pl
pedagog@splidzbark.pl
psycholog@splidzbark.pl

Kwiecień_2023


Powiatowy Turniej BRD

W dniu 25.04.2023 r. w naszej szkole odbyły się Powiatowy Turniej BRD. W Turnieju reprezentowały nas dwie drużyny w kategorii klas IV-VI w składzie:
Iga Orłowska kl. Va,
Karolina Lamparska kl. Va,
Igor Szypulski kl. Va,
Oliwer Rykaczewski VIb.
W kategorii klas VII – VIII w składzie:
Kamila Brzoska kl. VIII d,
Olivier Kempczyński kl. VII a,
Igor Ozymkowski kl. VII a.

Turniej zakończył się dla naszej szkoły podwójnym sukcesem, zarówno drużyna w kategorii klas IV-VI, jak i w kategorii klas VII – VIII zajęła pierwsze miejsce i będą reprezentować powiat działdowski na turnieju wojewódzkim.

Zawodnicy naszych drużyn odnieśli również sukcesy indywidualne, najlepszym zawodnikiem Turnieju w kategorii klas IV – VI został Oliwer Rykaczewski, a w kategorii klas VII – VIII Kamila Brzoska.

Turniej honorowym patronatem objął Starosta Działdowski Paweł Cieśliński i Burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, którzy ufundowali również nagrody i byli sponsorami poczęstunku .

W przeprowadzeniu Turnieju pomagali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Działdowie pod kierunkiem asp.szt. Artura Sobotki oraz przedstawiciele ZM-P WOPR Działdowo z siedzibą w Lidzbarku pracujący pod kierunkiem Prezesa Sławomira Marońskiego.

Nasza szkoła serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w turnieju, a Staroście Działdowskiemu i Burmistrzowi Lidzbarka za objęcie go patronatem honorowym oraz wsparcie finansowe. Dziękujemy również pracownikom Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta i Gminy Lidzbark za pomoc w jego przeprowadzeniu, natomiast portalowi mojedzialdowo.pl za wspaniałą fotorelację!

Tekst: Wojciech Nowiński
Foto: Portal mojedzialdowo.pl, pracownicy UMiG w Lidzbarku
Źródło: https://www.facebook.com/OficjalnyProfilLidzbarka


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji chętni uczniowie klas 4a i 5a przygotowali fragmenty ulubionych utworów literackich. Ponadto w celu odczarowania tak niechętnie czytanych lektur szkolnych zachęcają do zabawy polegającej na tworzeniu tekstów zwanych bigosami literackimi. Wysłuchajcie uważnie drugiej części nagrania i spróbujcie odgadnąć, jakie wykorzystano utwory, aby stworzyć taki bigos. Mamy nadzieję, że zdecydujecie się częściej korzystać z zasobów szkolnej biblioteki.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Tekst i film: Katarzyna Budna


Spotkanie autorskie

25 kwietnia uczniowie klasy 4a wzięli udział w spotkaniu autorskim z Katarzyną Ryrych pisarką i poetką, cenioną autorką książek dla dzieci i młodzieży.

Katarzyna Ryrych należy do grona najbardziej poczytnych i najpopularniejszych autorek książek dla dzieci i młodzieży oraz najczęściej nagradzanych polskich pisarek. , m.in. jest pięciokrotną laureatką Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży (nagrodzone powieści to m.in. „Wyspa mojej siostry”, „ O Stephenie Hawkingu, Czarnej Dziurze i myszach podpogłogowych”, „Lato na Rodos”), Konkursu Literackiego im. Kornela Makuszyńskiego oraz konkursu Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY 2017 za powieść „Łopianowe Pole”.

Podczas spotkania mieliśmy okazję przekonać się, że autorka jest tak samo wyjątkowa jak jej twórczość – szczera, ciepła i niezwykle wrażliwa. Pisarka w bardzo ciekawy sposób opowiadała o swojej twórczości. Poruszyła też obecny w jej powieściach temat niepełnosprawności oraz emocji osób dotkniętych niepełnosprawnością i ich najbliższych. Na koniec uczniowie bardzo chętnie zadawali pytania, m.in. ile czasu zajmuje napisanie książki.

Dziękujemy autorce za niezwykłe spotkanie, natomiast p. dyrektor Edycie Marszak za zaproszenie. Z pewnością takie spotkania autorskie to doskonała forma promocji czytelnictwa oraz popularyzacji literatury.

Tekst i foto: Jolanta Nowińska


Wspieramy Bezdomniaki

„Bez względu na to, jak drobny jest nasz gest, za każdym razem, kiedy działamy ze współczuciem i robimy to, co, jak czujemy, jest dobre, wprowadzamy zmianę i ta zmiana ma znaczenie.” /Mark Bekoff/

21 kwietnia po raz kolejny w naszej szkole odbyła się akcja Wspieramy Bezdomniaki. Zorganizowali ją wolontariusze pomagający w przytulisku Psia Przystań pod opieką pani Danuty Szuman oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Jolanty Nowińskiej. Do akcji włączyli się uczniowie klas I-VIII.

W ramach tej akcji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zbierali suchą i mokrą karmę dla psów, miseczki, obroże, smycze, gryzaki i wiele innych rzeczy, które zostały przekazane do przytuliska Psia Przystań. To była idealna okazja, aby zrobić coś dobrego dla bezdomnych zwierzaków. Małe zmiany i dobre serce mogą diametralnie odmienić ich życie.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji.

Tekst: Jolanta Nowińska
Foto: Danuta Szuman


Konkurs z języka angielskiego „Forget-me-not”

Dnia 20 kwietnia w naszej szkole uczniowie klasy 4a, 4b, 5a, 5b, 6a, 6b, 7a i 8a wzięli udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego „Forget-me-not” pod patronatem czasopisma Języki Obce w Szkole.

Podczas pracy z materiałami przygotowawczymi do konkursu, uczestnicy mieli możliwość rozwijania słownictwa, utrwalania struktur gramatycznych i funkcji językowych wyjątkowo przydatnych ósmoklasistom w trakcie majowego egzaminu. Trzymamy za Was kciuki!

Tekst i foto: Alicja Kraszewska


Gminny Turniej BRD

Dnia 13 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się etap Gminny Turnieju Bezpieczeństwa o Ruchu Drogowym, który objęty został patronatem honorowym Burmistrza Lidzbarka – Pana Macieja Sitarka.

Turniej odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i VII – VIII, a wzięli w nim udział uczniowie następujących szkół Gminy Lidzbark: Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku; Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku, Szkoły Podstawowej w Bryńsku, Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Starym Dłutowie i Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kiełpinach.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Działdowie pracujący pod przewodnictwem asp. szt. Artura Sobotki oraz pielęgniarka medycyny szkolnej – Pani Aldona Kordalska, a ufundowane przez Burmistrza Lidzbarka nagrody wręczyły: Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Lidzbark – Pani Agnieszka Ptaszyńska oraz Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Lidzbarku – Pani Justyna Kochalska.

Zmagania turniejowe składały się z czterech konkurencji: testu z przepisów ruchu drogowego, jazdy po miasteczku ruchu drogowego, znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy oraz jazdy sprawnościowej po torze przeszkód.

Po trwających kilka godzin zmaganiach wyniki przedstawiały się następująco:

Kategoria klas IV-VI
I SP nr 1 w Lidzbarku
II SP nr 2 w Lidzbarku
III SP w Bryńsku
IV SP w Kiełpinach
V SP w Starym Dłutowie

Kategoria klas VII-VIII
I SP nr 1 w Lidzbarku
II SP nr 2 w Lidzbarku
III SP w Bryńsku
IV SP w Starym Dłutowie

Najlepsi zawodnicy turnieju:
– w kategorii kl. IV-VI: Oliwer Rykaczewski – ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku;
– w kategorii kl. VII-VIII: Czesław Jaskólski – ze Szkoły Podstawowej w Bryńsku.

Naszą szkołę reprezentowali:
– w kategorii klas IV-VI: Karolina Lamparska kl. Va, Iga Orłowska kl. Va, Oliwer Rykaczewski kl. VI b oraz Igor Szypulski kl. Va;
– w kategorii kl. VII – VIII: Kamila Brzoska kl. VIII d, Olivier Kempczyński kl. VII a oraz Igor Ozymkowski kl. VII a.

25 kwietnia 2023 roku nasza szkoła będzie reprezentować gminę na turnieju powiatowym, którego również będziemy gospodarzami.

Tekst: Wojciech Nowiński
Foto: Milena Nawrocka


Turniej Piłki Nożnej o Puchar Tymbarka

Dnia 14 kwietnia w Dłutowie odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Tymbarka ( rangi powiatowej). Nasze dziewczęta w kategorii U-10 zajęły I miejsce i będą reprezentować powiat na finale wojewódzkim w Iławie. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom oraz ich trenerowi – Panu Radosławowi Fryzie. Będziemy mocno trzymać kciuki za naszą drużynę na dalszym etapie turnieju. Dla nas i tak jesteście już zwycięzcami!

Szkołę reprezentowały:
Nadia Chrabowska
Wiktoria Czepek
Liliana Naworska
Karolina Poland
Dagmara Rymer
Nina Strungowska
Natalia Wysocka

Tekst i foto: Radosław Fryza


Turniej o Puchar Tymbarka

Dnia 30 marca naszą szkołę w turnieju o puchar Tymbarku (etap gminny) reprezentowały następujące drużyny:

U-8 (chłopcy) 2 miejsce:
Aleksander Grochowalski, Oliwier Sobotka, Michał Bagniewski, Filip Zasuwa, Alan Paradowski, Adam Poniewski, Oliwier Zakrzewski.

U-12 (dziewczęta) 1 miejsce:
Julita Moszczyńska, Julia Połeć, Amelia Kempczyńska, Maja Marchelek, Yasmine Gharbi, Amelia Grochowalska, Zuzanna Szostkowska, Julia Ruczyńska, Julia Bielińska.

U-12 (chłopcy) 2 miejsce
Wiktor Kalisz, Karol Wierzchołowski, Kacper Godlewski, Dominik Wolf, Ksawery Grochowalski, Igor Szypulski, Tymoteusz Sokołowski, Jakub Antkiewicz, Aleksander Fryza, Mikołaj Sobotka,

Pragniemy poinformować, iż nasze drużyny U-8 (dziewczęta), U-10 (dziewczęta) i U-12 (dziewczęta) awansowały do gry na szczeblu powiatu. Trzymamy kciuki i życzymy wspaniałej przygody.

Tekst i foto: Radosław Fryza

Skip to content