Home » Marzec_2023

BohaterON
Zajęcia nauki gry w tenisa stołowego
Razem na Święta
Młodzieżowa Rada Miejska
Szkoła do hymnu
Szkoła pamięta
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Rok dla Niepodległej
Powrót Lidzbarka do Macierzy
Інформація про обробку персональних даних Загальна інформація
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ
Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy
ІНСТРУКЦІЯ ВХОДУ В СИСТЕМУ LIBRUS SYNERGIA
Librus Synergia

2 maja 2024 r. (czwartek)
14 - 16 maja 2024 r. (wtorek - czwartek)
31 maja 2024 r. (piątek)

Wydarzenia w miesiącu Maj 2024

poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota niedziela
29 kwietnia 2024
30 kwietnia 2024
1 maja 2024
2 maja 2024
3 maja 2024
4 maja 2024
5 maja 2024
6 maja 2024
7 maja 2024
8 maja 2024
9 maja 2024
10 maja 2024
11 maja 2024
12 maja 2024
13 maja 2024
14 maja 2024
15 maja 2024
16 maja 2024
17 maja 2024
18 maja 2024
19 maja 2024
20 maja 2024
21 maja 2024
22 maja 2024
23 maja 2024
24 maja 2024
25 maja 2024
26 maja 2024
27 maja 2024
28 maja 2024
29 maja 2024
30 maja 2024
31 maja 2024
1 czerwca 2024
2 czerwca 2024
Telefon i czat zaufania dla dzieci i młodzieży Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników
Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników
40-lecie nadania szkole imienia
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi
im. 
Tadeusza Kościuszki
w Lidzbarku

ul. Działdowska 13
13-230 Lidzbark

tel/fax 23 696 15 27

e-mail: splidzbark@wp.pl
dyrektor@splidzbark.pl
wicedyrektor1_3@splidzbark.pl
wicedyrektor4_8@splidzbark.pl
sekretariat@splidzbark.pl
administracja@splidzbark.pl
biblioteka@splidzbark.pl
pedagog@splidzbark.pl
psycholog@splidzbark.pl

Marzec_2023


Szkolny Konkurs Recytatorski

31 marca odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich naszych uczniów, zainteresowanie poezją, zachęcenie do przezwyciężania własnej nieśmiałości poprzez występy przed publicznością oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. W kategorii klas I-III wzięło udział osiemnastu uczniów, natomiast w kategorii klas IV-VIII szesnastu. Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali w ostatnim czasie. Członkowie jury mieli bardzo trudne zadanie do wykonania, bowiem poziom wszystkich wykonawców był bardzo wysoki.

Zwycięzcy w kategorii klas I-III:
I miejsce – Liliana Dombrowska – kl.1b
II miejsce -Wiktor Radzimiński – kl.3a
III miejsce – Laura Kłosowska – kl.1b
Wyróżnieni:
• Nina Strungowska – kl.3b
• Liliana Bielska – kl.1a
• Zofia Tarasewicz – kl.2b
Zwycięzcy w kategorii klas IV-VIII:
I miejsce – Natalia Szostek – kl.8c
II miejsce -Paweł Orzechowski – kl.5a
III miejsce – Alicja Borkowska – kl. 4a
Wyróżnieni:
• Julia Cichocka – kl.8a
• Hanna Kowalska – kl.8a
• Oliwia Bielecka – kl.8b

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.

Organizatorzy


Wielkanocne tradycje i obyczaje

30 marca uczniowie klasy IIa uczestniczyli w warsztatach, które przeprowadzone zostały w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku. Tematem spotkania były wielkanocne tradycje i obyczaje z różnych regionów Polski. W drugiej części zajęć każdy uczeń miał możliwość wykonania kartki okolicznościowej, którą mógł wziąć do domu, jako pamiątkę. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i miłe spędzony czas.

Tekst i foto: Katarzyna Czaplińska


Uczniowie z klas 2a i 2b zapraszają na JARMARK WIELKANOCNY

Będzie można na nim kupić pięknie stroiki i zajączki wykonane przez dzieci podczas lekcji techniki i plastyki.

Tekst: Katarzyna Nizgorska
Foto: Katarzyna Nizgorska i Katarzyna Czaplińska


Cieszymy się, że mamy strefę relaksu!

Uczniowie klasy 2b bardzo chętnie korzystają ze Strefy Relaksu. Szczególną uznanie dzieci zdobyły podwieszane hamaki., do których ustawiają się kolejki. Miękkie poduchy i kolorowe krążki też mają swoich amatorów. Samotne nie pozostają również puzzle i układanki. W kąciku relaksu każdy znajdzie coś dla siebie!

Tekst i foto: Katarzyna Nizgorska


Stroiki wielkanocne

Tropem ubiegłego roku, 27 marca 2023r. uczniowie klasy 3a wraz z wychowawcą Teresą Pawlak oraz panią Klaudią Piątkowską wykonali stroiki wielkanocne, które przekazali na Jarmark Wielkanocny. Uczniowie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi floryści. Tworzyli niezwykłe dekoracje przestrzenne z użyciem zarówno naturalnych jak i sztucznych materiałów. Przekonali się, że każdy, kto posiada chociaż odrobinę wyobraźni i zmysłu estetycznego potrafi stworzyć coś pięknego. Efekty naszej pracy widoczne są na załączonych zdjęciach. Bardzo dziękujemy pani Klaudii Piątkowskiej za wsparcie i pomoc.

Tekst i foto: Teresa Pawlak


Lekcja pokazowa religii

22 marca 2023 r. Pani Magdalena Zawacka przeprowadziła lekcję pokazową religii w klasie 3b. Tematem były tradycje związane ze świętami Wielkanocnymi. Pani katechetka przybliżyła dzieciom genezę Świąt – Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Klasa przedstawiła poruszającą scenkę z tego wydarzenia. Uczniowie poznali zwyczaje wielkanocne, wspólnie przygotowali koszyczek wielkanocny oraz wykonali świąteczną ozdobę – jajko. Na zakończenie zaśpiewali piosenkę o bohaterskim Jezusie.

Tekst i foto: Żaneta Mendalka


Tomek finalistą Kuratoryjnego Konkursu z Informatyki

17 marca 2023 r. ogłoszono wyniki kuratoryjnych konkursów przeprowadzonych w roku szkolnym 2022/2023. Uczeń klasy V a, Tomasz Bilski został finalistą konkursu z informatyki. Tomek był najmłodszym uczestnikiem tego konkursu, a zakres wiedzy obejmował całą podstawę programową z informatyki w szkole podstawowej.

Gratulujemy serdecznie Tomkowi i życzymy dalszych sukcesów.

Tomek finalistą Kuratoryjnego Konkursu z Informatyki

Tekst: Wojciech Nowiński
Foto: Katarzyna Nizgorska


Kolejny sukces naszych uczniów!

21 marca 2023 r. trzy uczennice z naszej szkoły: Maja Marchelek, Julia Cichocka, Weronika Szymańska brały udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Twórczość Wisławy Szymborskiej” , który zorganizowany został z okazji 100. rocznicy urodzin wspaniałej poetki oraz Światowego Dnia Poezji. W konkursie wzięło udział 28 uczestników.

Maja Marchelek zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VI.

Gratulujemy!

Foto: Anna Kowalkowska


Dzień Samorządności

21 marca w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował Dzień Samorządności. Wyznaczeni uczniowie prowadzili dwie pierwsze godziny lekcyjne w klasach IV-VIII. W ten sposób mieli okazję poznać pracę nauczyciela. Uczniowie prowadzący lekcje przygotowali pomoce dydaktyczne, karty pracy, gry i quizy interaktywne, a nawet odznaki za pracę na lekcji. Bardzo dobrze wywiązali się z powierzonych im zadań. Mamy nadzieję, że uczniom naszej szkoły spodobał się pomysł zamiany ról i Dzień Samorządności na stałe wejdzie do kalendarza imprez szkolnych.

Tekst i foto: Jolanta Nowińska


Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. Tego dnia przypada również Światowy Dzień Zespołu Downa. Uczniowie kl.4 a i 4 b podczas lekcji przyrody przyłączyli się do obchodów tego dnia, pokazując tym samym jak ważny jest szacunek dla każdego człowieka. Wszystkim którzy dziś świętują życzymy miłości, życzliwości i akceptacji każdego dnia!

Tekst i foto: Anna Jankowska


Dzień św. Patryka

17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień św. Patryka. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przybliżyły naszym uczniom historię i obchody tego Święta. Rozdały też symboliczne zielone koniczynki oraz ‚kupony szczęścia’ do wykorzystania na lekcjach języka angielskiego. Uczniowie mogli również zrobić sobie zdjęcie zamieniając się w Leprechauna przygotowanego przez p. Marlenę Komosińską wraz z uczniami z Kółka plastycznego.

Dodatkowo na lekcjach języka angielskiego realizowano treści kulturowe poświęcone Irlandii. Uczniowie rozwiązywali multimedialne quizy ze słownictwem związanym z Dniem Św. Patryka, historią życia patrona Irlandii, oglądali pokaz tańca irlandzkiego oraz parady.

Tekst i foto: Katarzyna Stempka, Jolanta Nowińska


Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

16 marca, jak co roku, 52 uczniów naszej szkoły przystąpiło do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur. Uczniowie przez 75 min rozwiązywali łamigłówki matematyczne w czterech kategoriach wiekowych: Żaczek – kl. 2, Maluch – kl. 3-4, Beniamin – kl. 5-6 oraz Kadet – 7-8. Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

Trzymajcie za nas kciuki!!

Tekst i foto: Anetta Paturalska


Kreatywne warsztaty mydlarskie

Uczniowie szkolnego koła „od przyrodnika do CHEMIKA” przygotowali niespodziankę dla młodszych kolegów i koleżanek z okazji przypadającego w ubiegłym tygodniu Dnia Kobiet. Zorganizowali i poprowadzili warsztaty chemicznego SPA, na których można było własnoręcznie przygotować kule do kąpieli oraz pachnące i kolorowe mydełka. Zainteresowanie warsztatami przerosło nasze oczekiwania. Zajęcia odbyły się aż w 4 grupach, w których wzięło udział łącznie ponad 90 uczestników. Każde spotkanie rozpoczęło się krótkim wstępem przedstawiającym legendę i historię powstania mydła oraz rodzaje i zalety tego popularnego kosmetyku. Prowadzący przypomnieli dzieciom jedną z najpopularniejszych piosenek o mydle – utwór zespołu Fasolki „Mydło lubi zabawę.”

Do przygotowania mydełek uczestnicy mieli do dyspozycji bazy mydlane, barwniki, olejki eteryczne oraz płatki kwiatów, kawałki cytrusów i kawę do ozdabiania wyrabianych mydełek. Kreatywność i pomysłowość uczniów zaskoczyła samych prowadzących i poskutkowała powstaniem aromatycznych mydełek. Pięknie zapakowane i ozdobione kokardką są niepowtarzalną pamiątką udziału w warsztatach.

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe zakupu materiałów do przeprowadzonych warsztatów.

Tekst i foto: Marzanna Nąć


Zajęcia z robotami Photon

Na wczorajszych zajęciach z robotami Photon – podróżowaliśmy. Utrwalaliśmy kierunki świata oraz znajomość kontynentów i państw europejskich. Uczestnicy zadawali sobie pytania, a w odpowiedzi najeżdżali robotem na odpowiednie państwo i określali kierunek podróży za pomocą zmiany koloru czułek na wcześniej ustalony. Po części edukacyjnej, był czas na rozrywkę. Ulubiona aktywność, jak się okazuje, nie tylko chłopców. Dziewczynki również lubią grać w piłkę, a robotami Photon można rozgrywać niesamowite mecze.

 

Tekst i foto: Żaneta Mendalka


Lekcje przyrody

Podczas lekcji przyrody uczniowie kl. IV a i IV b zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną. Uczą się także współpracy w grupie, prawidłowego organizowania pracy, odpowiedzialności za powierzone im zadania, usystematyzowania wiedzy. Podczas tworzenia plakatów promujący zdrowy styl życia uczniowie mieli możliwość kształtować te umiejętności.

Tekst i foto: Anna Jankowska


Jadalny model DNA

W ramach utrwalenia budowy DNA, klasa 8a pod opieką Pani Katarzyny Stempki na lekcji biologii wykonała model DNA z żelków. Było to połączenie przyjemnego z pożytecznym, ponieważ po zakończeniu prac nastąpiła konsumpcja.

Tekst i foto: Katarzyna Stempka


Dzień z niezwykłą kobietą

Klasa 3b również postanowiła dołożyć przynajmniej małą cegiełkę do projektu „Mistrzyni Szymborska” realizowanego w naszej szkole. Z okazji Dnia Kobiet trzecioklasiści przybliżyli postać tej niezwykłej kobiety, słynnej polskiej poetki. Uczniowie wykonali klasową gazetkę zawierającą najważniejsze informacje z życia i twórczości noblistki oraz ciekawostki na jej temat. Wspólnie przeczytaliśmy kilka wierszy, a chętne dziewczynki i chłopcy zaśpiewali piosenkę Sanah, która stworzyła interpretację muzyczną do najpopularniejszego wiersza Wisławy Szymborskiej pt. „NIC DWA RAZY”. Nasze dziewczynki też są niezwykłe, o czym wiedzą klasowi chłopcy. Z okazji Dnia Kobiet obdarowali koleżanki słodkimi upominkami. DZIĘKUJEMY

Tekst i foto: Żaneta Mendalka


Święto Kobiet

8 marca – Święto Kobiet,
więc życzenia składam Tobie.
Dużo szczęścia i radości,
a w nauce pomyślności!

8 marca uczniowie klas I-III obchodzili Międzynarodowy Dzień Kobiet. W tym wyjątkowym dniu nasi chłopcy okazali się prawdziwymi dżentelmenami. Złożyli koleżankom i paniom moc serdecznych życzeń, zaśpiewali „Sto lat”. Dziewczynki otrzymały drobne upominki. Była to dobra okazja, by kształtować u uczniów szacunek oraz życzliwość do drugiej osoby.

Dzień ten był szczególny – miły, wesoły i kolorowy.

Tekst: Katarzyna Nizgorska
Foto: Katarzyna Czaplińska, Katarzyna Nizgorska

Skip to content